28 лютого – круглий стіл «Моделі фінансування суспільного мовлення: міжнародний досвід і український контекст»

28 лютого – круглий стіл «Моделі фінансування суспільного мовлення: міжнародний досвід і український контекст»

10:43,
21 Лютого 2018
4982

28 лютого – круглий стіл «Моделі фінансування суспільного мовлення: міжнародний досвід і український контекст»

10:43,
21 Лютого 2018
4982
28 лютого – круглий стіл «Моделі фінансування суспільного мовлення: міжнародний досвід і український контекст»
28 лютого – круглий стіл «Моделі фінансування суспільного мовлення: міжнародний досвід і український контекст»
У середу, 28 лютого, з 14:00 до 18:00 у готелі «Київ» (вул. Грушевського, 26/1, конференц-зала «Кришталева») відбудеться круглий стіл «Моделі фінансування суспільного мовлення: міжнародний досвід і український контекст».

Метою круглого столу є обговорення можливих варіантів нової моделі фінансування суспільного мовлення в Україні, яка гарантуватиме достатнє, надійне, стале та вільне від політичного втручання фінансування відповідно до стандартів Ради Європи.

У заході візьмуть участь міжнародні експерти:

  • Оудрюс Сяурусявічус, генеральний директор литовського суспільного мовника LRT;
  • Борис Бергант, колишній віце-президент Європейської мовної спілки (EBU);
  • Радка Бетчева, експертка Європейської мовної спілки.

До участі запрошені також народні депутати, представники органів державної влади, члени правління та наглядової ради НСТУ, представники міжнародних організацій та громадянського суспільства, медіаюристи та журналісти.

Обговорення організоване НСТУ спільно з Офісом Ради Європи в межах проекту «Зміцнення свободи медіа та створення системи суспільного мовлення в Україні», Європейською мовною спілкою, Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, Міністерством інформаційної політики України, громадськими організаціями «Детектор медіа», «Центр демократії та верховенства права» та «Інститут масової інформації».

Робочі мови заходу – українська та англійська із забезпеченням синхронного перекладу.

Попередня реєстрація – обов’язкова за посиланням до 26 лютого до 17:00. Підтвердження реєстрації буде надіслане на електронну адресу, вказану під час реєстрації, до 12:00 27 лютого 2018 року.

Коли: 28 лютого, з 14:00 до 18:00

Де: готель «Київ» (вул. Грушевського, 26/1, конференц-зала «Кришталева») 

Як зазначають у НСТУ, Суспільне мовлення в Україні є надзвичайно важливим, адже на нього не впливає жодна з фінансових груп чи політичних партій, і завдяки цьому Суспільне може забезпечити правдиві, неупереджені та збалансовані новини для кожного громадянина. Незалежність суспільного мовника є ключовою вимогою всіх стандартів Ради Європи в галузі засобів масової інформації та свободи слова.

«Справжня незалежність базується на належному і сталому фінансуванні. Практика показала, що чинна система фінансування суспільного мовлення із загального фонду Державного бюджету не дозволила в повному обсязі профінансувати Публічне акціонерне товариство "Національна суспільна телерадіокомпанія України" (ПАТ "НСТУ") і створює ризики для редакційної незалежності та стабільності мовника, його технічного розвитку, а тому така модель потребує вдосконалення», – зазначають організатори.

Нагадаємо, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», проблема недофінансування створила перешкоди не лише розвитку суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. На всіх філіях, окрім «UA:Донбас», тимчасово майже наполовину скоротилося мовлення.

Проект Ради Європи «Зміцнення свободи медіа і створення системи Суспільного мовлення в Україні» має на меті зміцнити роль медіа та Суспільного мовлення як інструментів для досягнення консенсусу в суспільстві. Проект впроваджується в межах Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду