Вечірнє розважальне шоу «ЧереЩур» у 2018 році може зробити перерву у виробництві – Вінтонів
Вечірнє розважальне шоу «ЧереЩур» у 2018 році може зробити перерву у виробництві – Вінтонів
Це пов’язано із недофінансуванням НСТУ у 2018 році, сказав Роман Вінтонів сайту «Українська правда. Життя».
«Немає фінансування – немає програми», – пояснив Роман Вінтонів.
7 грудня Верховна Рада Україна ухвалила держбюджет на 2018 рік, у якому зрізала фінансування Суспільного мовлення на 50%.
Роман Вінтонів наголосив, що такі дії політиків напряму вплинуть на існування вечірнього ток-шоу: ймовірно в його виробництві доведеться зробити перерву щонайменше до вересня наступного року.
Виконавчий продюсер НСТУ Михайло Смуток сказав, щозначну частину необхідних грошей надає USAID через фундацію «Суспільність», частково витрати покриваються за рахунок грошей, виділених НСТУ. Він додав, що для Суспільного це шоу є дорогим. Тож щоб зекономити, доводиться записувати кілька програм за день.
Від Михайла Смутка «Відеотека» дізналась, що гарантоване фінансування проект «ЧереЩур» має лише до кінця 2017 року, що буде далі із цією спробою реалізувати в Україні формат LateNightShow, поки не вирішено.
Нагадаємо, на телеканалі «UA:Перший» «ЧереЩур» з’явилася 27 жовтня 2017 року. «Детектор медіа» зняв репортаж за лаштунками третього випуску програми «ЧереЩур» на Суспільному. Журналісти, серед іншого, поцікавилися, чи немає конфлікту інтересів у тому, що член правління Суспільного, що особисто несе відповідальність за розбудову суспільно-політичного мовлення колись державного ТБ, є ведучим аж двох авторських програм на цьому ж каналі.
Як писав сайт «Суспільне мовлення», 7 грудня Верховна Рада України ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік» (законопроект №7000), де на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії закладено 776 млн. грн, що вдвічі менше, ніж цього передбачає Закон «Про суспільне телебачення та радіомовлення України». У 2018 році фінансова підтримка НСТУ мала б становити 1,534 млрд грн. За кілька днів до прийняття бюджету уряд пропонував виділити 990 млн грн. на Суспільне мовлення. Перед голосуванням Закон про бюджет було змінено з урахуванням пропозицій, викладених у листі-висновку бюджетного комітету Верховної Ради, головою якого є заступник голови депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка» Андрій Павелко.
Народні депутати кажуть, що зменшення фінансування НСТУ стало для них несподіванкою. Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, народний депутат Верховної Ради України VIII скликання Вікторія Сюмар пояснила, що під час голосування за дежбюджет «ніхто з народних депутатів у залі так і не зрозумів, коли з‘явилося ще додаткове зменшення фінансування, оскільки прямо це не було озвучено».
Фото з Facebook-сторінки «ЧереЩур»