Місія суспільного мовлення в Україні відрізняється від місії суспільного в країнах ЄС – Глібовицький
Місія суспільного мовлення в Україні відрізняється від місії суспільного в країнах ЄС – Глібовицький
Насамперед різниця полягає у різних місіях, про це він сказав на Другій медіа-конференції Східного партнерства 13 вересня.
«Якщо говорити про суспільне мовлення в країна ЄС, то мова йде про те, що суспільне мовлення має давати об’єктивні новини, показувати освітні і культурні програми на користь аудиторії. У свою чергу місія суспільного мовлення в Україні починається з фрази – захищати свободи в Україні», – сказав пан Глібовицький.
Він зазначив, що місія суспільного мовлення в Україні значно ширша за місію суспільного в країнах ЄС. Адже Україна не приймає свободу як належне, даність, так як це відбувається у більшості країн. «У нас є потрібність забезпечувати інституціональний розвиток, бачимо роль суспільного мовлення більш широко. В багатьох європейських країнах є інституції, які забезпечують верховенство права, вільний ринок. В Україні інша ситуація. Суспільне мовлення в Україні знаходиться в зовсім іншій ситуації, ніж в ЄС. Нам потрібно акцентувати увагу на відмінності між суспільним мовленням Україні та в ЄС, інакше реформа не буде успішною», – додав член наглядової ради НСТУ.
Євген Глібовицький розповів, що в Україні понад 15 років тривали дискусії, яким має бути суспільне мовлення. Останнім часом вдалося досягти значних результатів у впровадженні реформи. Він також наголосив, що дуже важливо, що модель суспільного мовлення розробили місцеві експерти всередині України, де вона реалізовується, не запозичивши в інших країнах. А західні донори допомагали її втілювати своїми порадами та підтримкою.
Нагадаємо, 13 вересня 2017 року в Києві проходила Друга медіа-конференція Східного партнерства. У конференції взяли участь 350 працівників медійної сфери та донори з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Республіки Молдова, України, а також країн-членів ЄС та інших країн.
Під час заходу учасники конференції зійшлися на думці, що незалежність суспільного мовлення неможлива без підтримки громадськості та донорів.
Як писав сайт «Суспільне мовлення», 31 січня 2017 року наглядова рада НСТУ затвердила місію публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України».«Захищати свободи в Україні. Надавати суспільству достовірну та збалансовану інформацію про Україну та світ, налагоджувати громадський діалог задля зміцнення суспільної довіри, розвитку громадянської відповідальності, української мови та культури, особистості та українського народу», – йдеться у місії.