Європейська спілка мовників стала партнером Платформи Ради Європи для захисту журналістики і безпеки журналістів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Європейська спілка мовників стала партнером Платформи Ради Європи для захисту журналістики і безпеки журналістів
Про це йдеться на офіційному сайті EBU.
Генеральний секретар Ради Європи Турб'єрн Ягланд підписав з EBU угоду про партнерство під час Генеральної Асамблеї Європейської спілки мовників, яка проходить у Дубліні з 28 червня по 1 липня 2017 року.
«Я радий вітати EBU на платформі, і я переконаний, що це партнерство посилить вплив Ради Європи на вирішення проблем, пов'язаних із свободою ЗМІ. Як провідний альянс суспільних мовників, EBU має унікальний досвід, який працює майже 70 років для мовників і з мовниками. Наші дві організації поділяють переконання, що суспільні мовники повинні забезпечити свою редакційну незалежність та інституційну автономію», – сказав Турб'єрн Ягланд під час підписання Меморандуму про взаєморозуміння.
Президент EBU Жан Поль Філіппо заявив: «Рада Європи є гарантом прав людини та свободи слова в усій Європі та за її межами. Ми дуже раді, що вони приєднаються до нас на нашій Генеральної Асамблеї і з задоволенням зможемо підтримати їх зусилля, спрямовані на захист журналістів та незалежних ЗМІ».
Європейська спілка мовників – одинадцята організація, яка приєднається до Платформи Ради Європи для захисту журналістики і безпеки журналістів, яка є публічним простором, що має на меті захист журналістів, надання кращої відповіді на загрози і випадки насильства щодо працівників медіа і створення механізму раннього попередження і можливостей реагування в рамках Ради Європи.
4 грудня 2014 року п’ять журналістських організацій та організації, що працюють у сфері свободи вираження поглядів - Репортери без кордонів, Міжнародна федерація журналістів, Європейська федерація журналістів, Асоціація європейських журналістів, Артикль 19 - підписали Меморандум про порозуміння з Радою Європи (Меморандум), тобто фактично створили Платформу. Пізніше до партнерських організацій Платформи приєдналися Комітет захисту журналістів, Індекс цензури, Міжнародний інститут преси, Міжнародний інститут безпечних новин та Rory Peck Trust.
З квітня 2015 року, коли Платформа розпочала активно працювати, організації-партнери опублікували 306 повідомлень із 35 країн, серед яких 82 повідомлення стосуються фізичних нападів на журналістів, 70 – затримання та ув'язнення журналістів, 14 – випадків безкарності, 36 – переслідування чи залякування журналістів та 104 інших актів, які мають приголомшливе значення для свободи ЗМІ.