Новообране правління НСТУ: оптимізм, боротьба з Euronews, мілітаризація та «що-небудь» (ВІДЕО)

Новообране правління НСТУ: оптимізм, боротьба з Euronews, мілітаризація та «що-небудь» (ВІДЕО)

15:35,
16 Травня 2017
7849

Новообране правління НСТУ: оптимізм, боротьба з Euronews, мілітаризація та «що-небудь» (ВІДЕО)

15:35,
16 Травня 2017
7849
Новообране правління НСТУ: оптимізм, боротьба з Euronews, мілітаризація та «що-небудь» (ВІДЕО)
Новообране правління НСТУ: оптимізм, боротьба з Euronews, мілітаризація та «що-небудь» (ВІДЕО)
Зураб Аласанія розповів сайту «Суспільне мовлення», що порівняно з попередньою командою Національної телекомпанії України новообрана команда Суспільного мовлення його дуже надихає

15 травня в «Укрінформі» наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України затвердила склад правління НСТУ. Разом із головою правління Зурабом Аласанією суспільним мовленням в Україні керуватимуть Юрій Макаров (просвітницький напрям), Олександра Кольцова (розважальний напрям), Роман Вінтонів (суспільно-політичний напрям), Інна Гребенюк (юридичний напрям), Родіон Никоненко (економічно-фінансовий напрям), Микола Чернотицький (оптимізація центральної та регіональної структури). Макаров, Кольцова та Вінтонів входять до так званої творчої частини правління, Гребенюк, Никоненко і Чернотицький – до реформаторської.

Зураб Аласанія розповів сайту «Суспільне мовлення», що не буде повертатися у кабінет генерального директора на вулиці Мельникова, 42, де розміщений телеканал «UA: Перший». Найближчим часом він має намір знайти нове приміщення у Києві, де буде працювати з новообраними членами правління, щоб усі телерадіокомпанії, які входять у ПАТ «НСТУ», мали рівні права і ніхто не відчував себе на привілейованому місці.

За кілька днів до того, як подати кандидатури членів правління на затвердження наглядовою радою НСТУ, Зураб Аласанія зібрав свою команду на тренінг. На ньому всі члени команди познайомилися один з одним, психологічно згуртувалися. Під час розмов про нові проекти, зокрема про те, якими мають бути розважальні програми і де найнижча планка, до якої можна опуститися в розвагах, за словами Зураба Аласанії, не відбулося жодного конфлікту.

«Порівняно з попередньою командою, ця мене страшно надихає. Вони готові один одного чути і навіть відмовлятися від своїх рішень на користь командних, які є кращими. Амбіції не грають ролі. Жодного конфлікту! Це щастя!», – задоволений своїм вибором Зураб Аласанія.

Олександра Кольцова: презумпція оптимізму та ніякої «шароварщини»

Олександра Кольцова у 2001 році закінчила Київський національний лінгвістичний університет за спеціальністю «Французька та англійська мова та література»). Працювала головним редактором журналу «Молоко» (2001-2002), радіоведучою на радіо ROKS (2001), керівником благодійного фонду «Фундація Дарини Жолдак» (2016-2017), піар-менеджером, копірайтером, журналістом. Відома як солістка гурту «Крихітка» (до 2007 року – «Крихітка Цахес»).

Після того, як Зураб Аласанія запросив її в команду НСТУ, Олександра Кольцова підключила телебачення, і тепер вивчає досвід іноземних мовників, а саме – які цікаві проекти можна запровадити на суспільному мовленні.

Під час презентації своєї стратегії наглядовій раді вона виділила чотири напрямки, які хоче розвивати:

  • актуалізація культурної спадщини та мистецьких продуктів сучасної України;
  • побудова балансу між сучасним музичним контентом та існуючим культурним надбанням;
  • різножанровість;
  • підвищення якості розважального контенту та збільшення власного виробництва.

Олександра Кольцова вважає, що на базі такого потужного мовника як НСТУ можна краще інформувати населення і будувати культурний кордон, який відрізнятиме суспільне мовлення від пострадянського простору і сусідів України.

Їй не подобається чути слово «шароварщина», котре вживається до продуктів, які раніше транслював «UA: Перший». Тож різножанровість, яка представлена на музичному ринку, матиме місце в ефірах суспільного мовлення. Олександра Кольцова планує започаткувати творчі конкурси на «хороші ідеї». Хоче створювати не просто розважальний контент, а контент, який буде корисним. Будуть дитячі україноцентричні та етикоцентричні програми.

Зі всіх членів правління Олександра Кольцова найтісніше співпрацюватиме з Юрієм Макаровим, тому що «де закінчуються розваги, там починається просвітництво».

Окрім розваг, Олександра Кольцова відповідатиме за спорт. За її словами, глядач має цінувати власне здоров’я як здоров’я нації.

Член наглядової ради НСТУ у спортивній сфері Володимир Бринзак поцікавився в Олександри Кольцової, як вона вирішуватиме питання з неякісними коментарями, які супроводжують трансляції Олімпійських ігор. Вона відповіла, що всі працівники проходитимуть творчі конкурси, а НСТУ боротиметься за ліцензії, щоб транслювати найкращі спортивні заходи.

Також вона розповіла, що в команди є лозунг – презумпція оптимізму. Не заперечує, що через рік може змінити точку зору, коли ознайомиться з тим, що приховує «олівець».

За її словами, на суспільному мовнику буде «ніжна і лагідна пропаганда» на прикладі мультфільмів і зустрічей з людьми, які досягли успіху. У новому сезоні менеджерка планує запустити два розважальні проекти.

Першим кроком Інни Гребенюк стане вивчення судової справи НСТУ з Euronews

Інна Гребенюк закінчила Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого, Українську академію зовнішньої торгівлі, Інститут законодавства Верховної Ради України. Стажувалася в Конгресі США, в парламенті Грузії та Німеччини. Працювала головним науковим консультантом у Головному науково-експертному управлінні Апарату Верховної Ради України (2006-2015), директором департаменту правової та законопроектної роботи Міністерства аграрної політики та продовольства України (2015), заступником міністра – керівника апарату Міністерства аграрної політики (2015-2016).

Вона наводитиме лад із судовими процесами НСТУ, вирішуватиме всі господарські питання суспільного мовлення і хоче, щоб реформа суспільного мовлення відбувалася згідно з законом.

Першим кроком Інни Гребенюк буде детальне вивчення матеріалів справиза позовом французької корпорації Euronews SA про стягнення заборгованості за ліцензійною угодою від 21 жовтня 2010 року в розмірі 10 млн 591 тис. 224 євро, що еквівалентно 251 млн 76 тис. 179 грн.

«Я щасливий що така людина, як ви, долучається до команди», – сказав член наглядової ради Олексій Панич і додав, що співчуває їй, адже саме на її ділянці буде багато випробувань.

Родіон Никоненко: Якщо Кабмін не виділить на суспільне мовлення 0,2% бюджету, будемо вимагати

Чию кандидатуру запропонує Зураб Аласанія на посаду очільника економічно-фінансового напряму НСТУ, до останнього моменту лишалося невідомим – сам Аласанія називав його містером Х. Перед засіданням наглядової ради НСТУ Родіон Никоненко звільнився з посади в.о. директора департаменту розвитку бізнесу «Кредитвест банку» і тепер сміло заявив, як бачить свою роботу в НСТУ.

Родіон Никоненко закінчив Київський інститут економіки та менеджменту. Працював у ПАТ «ТИС Холдинг» (2004-2006), ПАТ «Укрсиббанк» (2006-2011), банку «Петрокоммерц-Україна» (2013-2015), Ощадбанку (2015-2016) та донедавна – «Кредитвест банку».

Основне завдання Родіона Никоненка – це втілення реформи, побудова прозорої вертикальної системи.

Він планує здавати в оренду майно компанії, співпрацюватиме з донорами, підтверджуватиме цільове використання коштів. Вважає, що розкрадання майна не буде, для нього посильно ідентифікувати і контролювати власність компанії.

За його словами, утримування приміщення на Мельникова, 42 є великим тягарем для компанії. Він вивчатиме, наскільки якісно та ефективно використовуються фінанси та як можна економити на «олівці». Наразі Родіон Никоненко не знає, скільки коштів є в розпорядженні компанії, скільки вже витрачено і скільки ще залишається.

Що до оптимізації колективу, то тут фінансист не поспішає робити заяви: можливо, люди потребують додаткового навчання і тоді не треба буде нікого скорочувати.

Члени наглядової ради звернули увагу на те, що Родіон Никоненко працював у двох російських банках. Він пояснив, що це були українські банки з російським капіталом. Після них його без проблем взяли в державний Ощадбанк.

Родіон Никоненко вірить, що Кабмін виконуватиме закон і виділятиме на суспільне мовлення 0,2% держбюджету. Якщо ж фінансування обрізатимуть, вимагатиме дотримання закону.

Генеральські плани Юрія Макарова

Юрій Макаров закінчив Київський університет імені Тараса Шевченка, факультет романо-германської філології. Працював редактором і режисером на студії «Київнаукфільм» (1987-1993), заступником головного редактора в газеті «Контракт» (1993-1995), ведучим програми і головним редактором на «1+1» (1995-2007), шеф-редактором «Українського тижня» (2007-2009), ведучим на НТКУ (2009–2017), «ТВі» (2012-2013), «Громадському радіо» (2013-2017), директором ТО документальних фільмів на НСТУ (2016-й і понині).

Юрій Макаров планує просувати на НСТУ вивчення української мови, адже суспільство вимагає від російськомовних переходити на державну мову, а для цього немає жодного підручника. Приділятиме в програмах більше ефірного часу національним меншинам. Займатиметься виробництвом дитячих програм, особливо щоб протистояти конкуренції з боку Росії. На його думку, частина населення через супутникове мовлення споживає саме цей продукт. Його проекти будуть спрямовані на соціальне виховання, щоб телеглядачі вчилися, як вирішувати питання без конфліктів. Юрій Макаров наполягає на мілітаризації свідомості, щоб були «танчики у розважальному сегменті», якими цікавляться люди. Член наглядової ради Лаврентій Малазонія заперечив Юрію Макарову: «Детоксикація чи демілітаризація буде коштувати дуже дорого», вона «засмоктує». Чоловіки, які повернулися із зони АТО, травмовані, і якщо будуть ще мілітаризоване телебачення дивитися, це занадто. Юрій Макаров запевнив, що має розуміння почуття міри.

Микола Чернотицький: Директора філії звільнять, якщо буде втручатися в контент

 

Микола Чернотицький закінчив Сумський державний університет, за фахом він – інженер електронних систем. Працював комерційним директором ТОВ «Суми Медіа Сервіс» (2008-2010), радником голови Сумської ОДА (2014), генеральним директором Сумської ОДТРК (2017-й – дотепер).

Микола Чернотицький відразу розповів про досягнення на своїй роботі. Сумська філія першою з філій отримала логотип суспільного мовлення «UA: Суми». За результатами моніторингів «Детектора медіа», новини компанії найбільш збалансовані. Журналіст-розслідувач «UA: Суми» вийшла у фінал «Честь професії».

За чотири роки він має намір із 26 філій зробити 8-9 філій (хабів), які займатимуться програмним контентом, та 17 бюро, які будуть займатися новинами. 4629 працівників планує зменшити до 1950 і перейти на 4-6 годин власного виробництва.

Микола Чернотицький робитиме ставку на місцеві новини, яким мають довіряти, вироблятиме ранкову програму, програму для центрального каналу і вечірнє ток-шоу. Все інше, більше 20 годин, буде централізованою закупкою програм, фільмів тощо.

Наразі він не знає, що робити з філіями, які ділять мовлення з комерційними каналами. Сподівається, що з переходом на цифрове мовлення ця проблема вирішиться.

У найближчих планах Миколи Чернотицького – відвідати всі філії, підготувати конкурс на обрання директорів філій, запустити пілотний проект зі створення хабу і бюро.

Миколу Чернотицького запитали, чи правда те, що «народний депутат Олег Медуниця не вилазить із Сумської філії». Він підкреслив, що справді дружить із депутатом, був його помічником на громадських засадах. У 2016 році Медуниця був в ефірі «UA: Суми» двічі, у 2017 році – один раз, тож, за його словами, політик «не влазить» на «UA: Суми».

Член наглядової ради НСТУ Світлана Остапа поцікавилася в Миколи Чернотицького, що він планує робити з фестивалями, в яких беруть участь філії НСТУ. Він запевнив, що виступає проти фестивалів за рахунок влади і фестивалів-«міжсобойчиків», які розраховані лише для філій.

Окрім того, він категорично проти того, щоб директори філій втручалися у контент: якщо це трапиться, особа, яка це зробить, буде звільнена.

Поки що Микола Чернотицький має звільнитися з посади директора виконавчого «UA: Суми», передати всі справи своєму заступнику, переїхати в Київ і вже з наступного тижня поїде на знайомство у філії. Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва йому в цьому поспівчувала.

Роман Вінтонів: «Що-небудь»

Роман Вінтонів закінчив Львівський університет імені Івана Франка. Працював на львівській телерадіокомпанії «Люкс» (2001-2006), журналістом на телеканалі К1 (2006-2007), «Інтер» (2007-2009), ВВС (2010), «1+1» (2010-2012), шеф-редактором The Show Time (2012-2014), сценаристом, продюсером та актором проекту «Телебачення Торонто» (2012 – донині).

З 2012 року Романа Вінтоніва знають як Майкла Щура. Найголовнішим завданням, яке він ставить перед собою, є перетворення мешканців країни на команду, подання складних тем максимально просто, а також уникання сварок всередині українців як команди та розвиток їхнього вміння дискутувати. За його словами, під час ток-шоу відбуватиметься своєрідне навчання, як потрібно спілкуватися, формулювати питання і відповіді.

Презентація Романа Вінтоніва була найкоротшою, а відповіді на питання членів наглядової ради ще коротшими. Наприклад, Тарас Аврахов у якийсь момент попросив: «Та скажіть що-небудь». Роман Вінтонів вмить відповів: «Що-небудь».

Зрештою, за свій тролінг під час презентації Роман Вінтонів поплатився, отримавши найменшу кількість голосів – 9 із 14.

Зураб Аласанія пізніше сказав, що якби наглядова рада його не затвердила 15 травня, то він на наступний раз подав би кандидатуру Романа Вінтоніва знову. Чому Зураб Аласанія так дорожить цим членом команди та як Роман Вінтонів робитиме підсумкову програму і розганятиме на суспільному мовленні сатиру, побачимо згодом.

Фото, відео Валентини Балабанової

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду