Посли країн ЄС та США закликають Наглядову раду НСТУ обрати керівника Суспільного мовлення, якому довірятимуть
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Посли країн ЄС та США закликають Наглядову раду НСТУ обрати керівника Суспільного мовлення, якому довірятимуть
Про це посли сказали на міжнародній конференції «Незалежність органів управління Суспільного мовника – ключова передумова успішної реформи», яка відбулася 7 квітня 2017 року в конференц-залі готелю Radisson Blu.
Посол, голова Представництва Європейського Союзу в Україні Х’юґ Мінґареллі підкреслив, що величезна частина ЗМІ перебуває в руках олігархів, які переслідують власні інтереси. Він наголосив, що поруч з Україною є країна, яка провадить дезінформаційну кампанії. Тому важливо, щоб Суспільне мовлення в Україні надавало об’єктивну інформацію.
«Ви маєте величезну нагоду для того, щоб допомогти вашій країні перейти до старої доброї демократії, ви не маєте права на поразку. Ви мусите прийняти єдине правильне рішення, призначити компетентного керівника, який не представлятиме бізнесові чи політичні інтереси», – звернувся до Наглядової ради НСТУ голова Представництва Європейського Союзу в Україні.
Посол США в Україні Марі Йованович вважає, що Суспільне мовлення важливе не тільки для Україна, а й для будь-якої демократичної системи, воно є ключовим аспектом демократії. На її думку, якщо члени Наглядової ради оберуть очільника НСТУ згідно з законом і під час голосування керуватимуться принципами чесності, то люди погодяться з результатом і надалі триватиме довіра до цієї структури.
«Я сподіваюся, що буде дотримана якісна процедура. Це питання важливе для міжнародної спільноти», – наголосила Посол США в Україні.
Мартін Хагстрьом і Марі Йованович
Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель продовжив: «Довіра – це валюта. Має бути довіра до процедури, від цього залежить чи буде довіра до Суспільного мовлення».
Посол Фінляндії в Україні Юха Віртанен звернув увагу, що голова правління НСТУ має дбати про культуру розмаїття у світі, бути толерантним до національних меншин і різних мовних груп, які проживають в Україні. Також він має піклуватися, щоб Суспільне мовлення було доступним у будь-якій частині країни, його мають дивитися і слухати всюди, незалежно, де людина живе та який має економічний статус.
За словами Посла Швеції в Україні Мартіна Хагстрьома, будь-який шлях визначається першим кроком. 10 квітня Наглядова рада, обравши керівника НСТУ, зробить цей перший крок і визначить подальший шлях Суспільного мовлення. На його думку, від Наглядової ради залежить, чи буде довіра до нового мовника. «Важливо, щоб цій людині довіряли», – сказав Посол Швеції в Україні і додав, що новий керівник має розбудовувати довіру до Суспільного мовлення.
«Ми вмикаємо Суспільне телебачення, тому що хочемо бачити об’єктивну інформацію, яка відповідає дійсності. Для нас, донорів, це дуже важливо», – наголосив він.
Посол Естонії в Україні Герт Антсу розповів, що Суспільне мовлення об’єднує людей, наприклад, воно проводить «Євробачення», яке дивиться багато людей. «Це цементує суспільство у країні», – вважає посол Естонії в Україні.
Він повідомив, що в Естонії нещодавно обрали нового голову Суспільного мовлення: «Кандидат, який виграв, не обов’язково був найкращим, та найменша кількість людей проголосувала проти нього. Я сподіваюся, ви справді зможете обрати найкращого серед наявних кандидатів».
Мортен Енберг і Ернст Райхель
Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг зазначив, що Рада Європи буде підтримувати Суспільне мовлення як джерело фактів незалежної інформації. Він додав, що сьогодні Суспільне мовлення дуже потрібне, зважаючи на те, що йдеться про світ пост-правди, коли щоденно факти ставляться під сумніви, які ще вчора вважалися правдивими. Мортен Енберг підкреслив, що Суспільне мовлення має бути неупереджене і надавати фактичну інформацію. Саме тому Офіс Ради Європи велику увагу приділяє Суспільному мовленню.
Нагадаємо, на міжнародній конференції «Незалежність органів управління Суспільного мовника – ключова передумова успішної реформи» Посол, голова Представництва Європейського Союзу в Україні Х’юґ Мінґареллі повідомив, що ЄС готовий інвестувати у НСТУ декілька мільйонів євро. Посол Швеції Мартін Хагстрьом додав, що упродовж наступних декілька років на розвиток регіонального мовлення НСТУ посольство Швеції виділить 3,5 мільйонів євро.
У понеділок, 10 квітня 2017 року, Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України має обрати голову правління, який безпосередньо керуватиме новоствореним суспільним мовленням. Конкурс розпочнеться о 10:00 в ІА «Укрінформ», на сайті агенства йтиме пряма трансляція. Кожен із кандидатів матиме 20 хвилин на презентацію стратегії, після чого відповідатиме на необмежену кількість питань від членів Наглядової ради НСТУ. Наглядова рада обиратиме голову правління таємним голосуванням.
Серед кандидатів на посаду голови правління НСТУ є Зураб Аласанія (генеральний директор НТКУ 2014-2016 років), Роман Вибрановський (журналіст, екс-директор з виробництва публіцистичних програм на Першому національному, керівник «Проекту комунікації реформ» Українського кризового медіа-центру), Юрій Дараган (екс-гендиректор телеканалу Сумщини ТРК «Відікон», екс-головний продюсер сумського телеканалу СТС), Олександр Зирін (телепродюсер, режисер і оглядач), Олександр Зорка (віце-президент НТКУ, директор Дирекції програм НТКУ з 2001 по 2015 роки), Олександр Коваленко (начальник цеху електростанції в НСТУ з 2011 року і дотепер), Олег Наливайко (голова Держкомтелерадіо з 2014 року і дотепер), Марек Серант (громадянин Польщі, фрілансер, співпрацював із телеканалами EspresoTV та 3S.tv,спецкореспондент на TV Republika і TV Polsat).