Євросоюз готовий інвестувати у ньюзрум НСТУ декілька млн євро, а Швеція – 3,5 млн євро на розвиток філій

Євросоюз готовий інвестувати у ньюзрум НСТУ декілька млн євро, а Швеція – 3,5 млн євро на розвиток філій

21:34,
7 Квітня 2017
6807

Євросоюз готовий інвестувати у ньюзрум НСТУ декілька млн євро, а Швеція – 3,5 млн євро на розвиток філій

21:34,
7 Квітня 2017
6807
Євросоюз готовий інвестувати у ньюзрум НСТУ декілька млн євро, а Швеція – 3,5 млн євро на розвиток філій
Євросоюз готовий інвестувати у ньюзрум НСТУ декілька млн євро, а Швеція – 3,5 млн євро на розвиток філій
Посол, голова Представництва Європейського Союзу в Україні Х’юґ Мінґарелл сподівається, що Кабінет міністрів України виділить на Суспільне мовлення необхідні додаткові кошти. Він сказав, що Європейський союз готовий інвестувати у Національну суспільну телерадіокомпанію України декілька мільйонів євро. Посол Швеції Мартін Хагстрьом додав, що упродовж наступних кілька років на розвиток регіонального мовлення буде виділено 3,5 мільйонів євро

Про це Х’юґ Мінґарелл та Мартін Хагстрьом повідомили 7 квітня під час міжнародної конференції «Незалежність органів управління Суспільного мовника – ключова передумова успішної реформи». 

«Суспільний мовник вимагає належних ресурсів. Це означає, що має бути певний бюджет. Ми сподіваємося, що буде виділений додатковий бюджет для того, щоб Суспільний мовник міг працювати належним чином. Зі свого боку ми з країнами - членами Євросоюзу готові інвестувати декілька мільйонів євро для того, щоб був належний ньюзрум і Суспільний мовник міг працювати у належних умовах», – сказав Х’юґ Мінґарелл.

Він додав, що представники Євросоюзу будуть щодня моніторити ситуацію з Суспільним мовленням та стежитимуть за тим, щоб новообраний голова правління НСТУ та його команда були незалежними і компетентними, відданими інтересам Суспільного мовника, щоб були належні ресурси.

«Ми спільно з українськими людьми хочемо забезпечити високоякісне Суспільне мовлення», –  сказав голова Представництва ЄС в Україні.

Х’юґ Мінґарелл звернув увагу, що величезна частина ЗМІ в Україні перебуває в руках груп, які переслідують свої економічні інтереси. «До того ж поруч з Україною знаходиться країна, яка проводить потужну дезінформаційну кампанію. І це робить іще більш важливою роль незалежного мовника, який має надати українцям високоякісну інформацію», – додав він.

Мартін Хагстрьом сказав, що посольство  Швеції  розглядає підтримку регіонального мовлення. До цього проекту долучиться швецьке телебачення та радіо. Посольство Швеції допомагатиме розбудовувати регіональне на основі досвіду Швеції, пристосовуватиме його для українських потреб.

«Продукт, про який говориться , це 3,5 мільйони євро, які будуть виділені на наступні декілька років», – підкреслив посол Швеції.

Він також додав, що стежить за обранням голови правління Суспільного мовлення. Після того, як буде нове керівництво, він сподівається, що розпочнеться проект із підтримки регіонального мовлення.

Раніше Офіс Ради Європи в Україні пообіцяв продовжити підтримку створення суспільного мовлення в Україні, а Європейська мовна спілка закликала уряд забезпечити НСТУ належним фінансуванням.

Нагадаємо, 10 квітня 2017 року Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України має обрати голову правління, який безпосередньо керуватиме новоствореним суспільним мовленням.

Серед кандидатів на посаду голови правління НСТУ є Зураб Аласанія (генеральний директор НТКУ 2014-2016 років), Роман Вибрановський (журналіст, екс-директор з виробництва публіцистичних програм на Першому національному, керівник «Проекту комунікації реформ» Українського кризового медіа-центру), Юрій Дараган (екс-гендиректор телеканалу Сумщини ТРК «Відікон», екс-головний продюсер сумського телеканалу СТС), Олександр Зирін (телепродюсер, режисер і оглядач), Олександр Зорка (віце-президент НТКУ, директор Дирекції програм НТКУ з 2001 по 2015 роки), Олександр Коваленко (начальник цеху електростанції в НСТУ з 2011 року і дотепер), Олег Наливайко (голова Держкомтелерадіо з 2014 року і дотепер), Марек Серант (громадянин Польщі, фрілансер, співпрацював із  телеканалами EspresoTV та 3S.tv,спецкореспондент на TV Republika і TV Polsat).

Фото: moreeurope.org

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду