Нацрада повністю переоформила всі ліцензії НТКУ на НСТУ – Михайло Шматов

Нацрада повністю переоформила всі ліцензії НТКУ на НСТУ – Михайло Шматов

15:34,
30 Березня 2017
5918

Нацрада повністю переоформила всі ліцензії НТКУ на НСТУ – Михайло Шматов

15:34,
30 Березня 2017
5918
Нацрада повністю переоформила всі ліцензії НТКУ на НСТУ – Михайло Шматов
Нацрада повністю переоформила всі ліцензії НТКУ на НСТУ – Михайло Шматов
Нацрада на двох останніх засіданнях ухвалила всі необхідні рішення по переоформленню ліцензій НТКУ на НСТУ. Таким чином завершився етап переоформлення ліцензій державного мовника на суспільного

Про це сайту «Суспільне мовлення» розповів заступник генерального директора Михайло Шматов. За його словами, було ухвалено ще низку принципових рішень.

«Ми минулого тижня об’єднали всі радіоліцензії в три відповідно до закону: не менше трьох каналів радіо (три канали – три ліцензії). Таким чином Перший канал, "Промінь" і "Культура" мають тепер по одній ліцензії. В результаті цього об’єднання ми впорядкували мовлення, створили рівні можливості для всіх філій. Більше того, за рахунок оптимізації мережі, ми додали ФМ-частот "Променю" і "Культурі", які раніше були в ОДТРК. З приводу хвилі обурення, що ми нібито погіршили ситуацію з мовленням в регіонах, то це неправда. Раніше було всього кілька компаній, які мали власну мережу ФМ-мовлення (Волинь, Рівне та ін.). А тепер ми всім філіям дали можливість мовити на одному, або й трьох каналах всеукраїнського радіо. Більша частина філій мовила в несинхронному часі: на проводове радіо робили окремий контент (2год. 10 хв.), на ФМ – окремий (4 год.). Тепер на Першому каналі (інформаційному) є 3 год. 20 хв. (чотири відрізки по 50 хв.) для філій. Будь ласка, можете робити, робіть! Хочете і можете робити молодіжне або культурне мовлення, будь ласка, для цього на радіо "Промінь" та "Культурі" виділено філіям по 4 години. Ми навпаки дали можливість структурувати свої програми, тепер стало все прозоро і зрозуміло», – сказав Михайло Шматов.

За його словами, окрім того, що були переоформлені всі ліцензії на право мовлення філій на НСТУ, також було переоформлено супутникову ліцензію на якій мовив канал «ЦК» Київської філії (колишня КДР ТРК) на Донецьку філію «До ТеБе». 

«Зрозуміло, ще буде важко Київській філії, яка до цього часу мовила переважно на супутнику. Але принципово важливо, щоб на території, де триває АТО та на окупованих територіях мовила Донецька компанія. По Луганській філії. Також плануємо її ліцензувати на супутникове мовлення, щоб розширити аудиторію, і найближчим часом будемо подавати документи», – зазначив заступник гендиректора.

«Також переоформили супутнику ліцензію "UA:Першого", збільшивши час мовлення до 24 годин. Раніше ми мовили так само, як і в аналогу трохи більше 18 годин (решту часу в ефірі була "Ера"). Таким чином, виконуючи закон, ми тепер маємо 24 годин в  цифровому загальноукраїнському мультиплексі, 24 години на супутнику на "Амос-3", і поки що ще залишається питання по аналоговому мовленню, де у нас залишаються сусіди – телеканал "Ера". Це питання має розглядати Нацрада», – сказав пан Шматов.

Михайло Шматов нагадав, що є також супутниковий канал «UA: Крим» (окрема ліцензія), це колишній канал «Перший Ukraine».

«Ми переоформили всі ліцензії з супутника «Амос-2» на «Амос-3». В найближчій перспективі плануємо довести до кінця процес оптимізації телевізійних ліцензій, але інакше, ніж ми зробили по радіо. Скоротимо їх більш, ніж в два рази. Ситуація така, що кожна філія має по кілька ліцензій (аналогові, цифрові), і це буде скоріше впорядкування  і частково оптимізація. Найближчим часом подамо документи на об’єднання ліцензій, таким чином, доведемо кількість до 35-37-ми. Буде легше й управлять цими ліцензіями, і обслуговувати їх», – зауважив заступник гендиректора.

Михайло Шматов також додав, що оформлення для всіх регіональних філій супутникових ліцензій не на часі, про це сьогодні взагалі не йдеться.

Нагадаємо, 23 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила 86 ліцензій Національної суспільної телерадіокомпанії України на радіомовлення, об’єднавши їх у три ліцензії для трьох радіоканалів Суспільного мовника: «Українське радіо», «Промінь» і «Культура». Також Нацрада продовжила строк дії нових трьох ліцензій на сім років.

Між трьома радіоканалами перерозподілено частотний ресурс, яким раніше володіли центральна дирекція «Українське радіо» та всі обласні філії. Унаслідок об’єднання ліцензій на радіомовлення НСТУ радіо «Промінь» отримало можливість мовити на семи додаткових ФМ-частотах, а радіо «Культура» – на п’яти ФМ-частотах. Водночас із ліцензій було вилучено загалом близько 60 УКХ і середньохвильових частот, на яких або давно відсутнє мовлення, або в цих містах уже отримано ФМ-частоти.

Раніше, 16 березня, Нацрада переоформила ліцензію на аналогове телевізійне мовлення телеканалу «UA: Перший» з Національної телекомпанії України на Національну суспільну телерадіокомпанію України, змінивши в ліцензії також керівника і засновника, а також вилучивши з ліцензії 110 телевізійних частот з малопотужними передавачами (від 1 до 10 Вт) у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій областях. В аналоговій мережі «UA: Першого» залишилося 357 телевізійних частот замість 467, які були раніше.

Фото з сайту «UA: Перший»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду