Сергій Ковтюх про «паркетник» у новинах Одеської філії: «Я не вважаю, що це джинса»

Сергій Ковтюх про «паркетник» у новинах Одеської філії: «Я не вважаю, що це джинса»

08:52,
24 Лютого 2017
4876

Сергій Ковтюх про «паркетник» у новинах Одеської філії: «Я не вважаю, що це джинса»

08:52,
24 Лютого 2017
4876
Сергій Ковтюх про «паркетник» у новинах Одеської філії: «Я не вважаю, що це джинса»
Сергій Ковтюх про «паркетник» у новинах Одеської філії: «Я не вважаю, що це джинса»
14 лютого 2017 року в новинах філії публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Одеська регіональна дирекція» вийшов сюжет під назвою «Балта. Можна побачити позитивний приклад проведення децентралізації». На думку медійних експертів, він містить ознаки замовності, до того ж містить порушення стандартів точності й повноти інформації

На сайті «Одеської регіональної дирекції» йдеться, що новий «очільник області Максим Степанов та голова облради Анатолій Урбанський зі спільним робочим візитом відвідали Балтський район Одещини, де взяли участь у нараді по децентралізації та територіальному об’єднанню громад». Зазначено, що в заході  також взяли участь голови райдержадміністрацій, районних рад Балтського та Кодимського районів, міський та сільські голови та інші представники влади, організацій та підприємств. Вони обговорили соціально-економічний розвиток району та «болюче питання доріг області». Однак у сюжеті, який побачили телеглядачі, жодним словом не згадується про проблеми. 

Медіаексперт «Детектора медіа» Антоніна Мніх проаналізувала сюжет «Балта. Можна побачити позитивний приклад проведення децентралізації» і назвала його «класичним паркетником».

«Це типовий звітний сюжет із наради, в якому зроблено акцент виключно на позитивних моментах децентралізації влади. І хоча у закадровому тексті йдеться, що на тематичній нараді успіхами впровадження децентралізації ділилися представники влади з Балти, в сюжеті відповідного синхрону немає. Натомість фігурують голова обллради та глава ОДА. Якщо синхрон останнього, хоча й позбавлений конкретики, ще більш-менш зрозумілий, то пряма мова голови облради випадає з контексту і не зрозуміло, що саме посадовець має на увазі. Тож маємо класичний "паркетник", у якому не забезпечено балансу думок і поглядів, де висвітлена позиція виключно представників влади, до того ж обласної. А сам сюжет присвячений факту проведення заходу як такого й не розкриває суті питань, які розглядалися на нараді. Тож за цією ознакою можна визнати сюжет як такий, що містить ознаки замовності.

Також слід зауважити множинне порушення стандартів інформаційної журналістики в матеріалі. Зокрема, вже згадувалося про порушення балансу думок: у новині не представлена позиція мешканців міста, і дуже важко з'ясувати, чи насправді вони побачили плюси від проведення реформи. 

Із сюжету важко зрозуміти, де й коли відбувалася нарада, тож важко встановити, наскільки оперативно канал висвітив події. До того ж сюжет не містить точних відомостей, — а що ж, власне, вдалося реалізувати в Балті в рамках децентралізації та передбачених реформою преференцій для об’єднаних громад.

Не зайвим було би нагадати глядачам хоча б у куценькому бекґраунді, коли було створено об’єднану громаду і що це за реформа децентралізації як така. Себто, маємо порушення стандартів точності й повноти інформації», — пояснила Антоніна.

Виконавчий директор філії ПАТ НСТУ «Одеська регіональна дирекція» Сергій Ковтюх, відповідаючи на запитання сайту «Суспільне мовлення» про те, чи не вбачає він у цьому сюжеті порушення журналістських стандартів, схвильовано зазначив, що цей сюжет — не «джинса».

«Це ваше рішення. Моє рішення таке, що я маю показувати ознайомлення нового губернатора з районами. Маю показати на всю область. Усе населення області має бачити, на що звертає увагу Бессарабія, на сході і заході області. Я не вважаю, що це джинса», — сказав Сергій Ковтюх.

Він додав, що, на жаль, не завжди все виходить із дотриманням стандарту повноти інформації. «На жаль, не завжди все виходить. Не помиляється той, хто не працює. Під час робочої поїздки не всі встигають давати коментарі. Ось ви, як журналіст, їдете й повідомляєте, що говорить Президент країни. Вам дається час, щоб ви в когось іще щось запитали? Дві хвилини тут, дві хвилини там, сіли й поїхали. Якщо ми були би багатими, мали свою машину, бензин, їздили самі, тоді так, будь ласка. А коли в упаковці їдуть усі, тут уже не до жиру».

14 січня 2017 року журналістка «Одеської регіональної дирекції» Оксана Піднебесна написала на своїй сторінці у Facebook, що мала розмову з паном Ковтюхом, який повідомив, що йому «телефонували від Урбанського» з запитанням: чому це Піднебесна дозволяє собі критикувати голову облради?

«Кажу: та ніби й не пригадую чогось такого, але навіть якби й прийшла на інтерв'ю і запитала б, до прикладу, скільки, на його думку, розкрадається на ремонті доріг в Одеській області, чи як там поживає "Облтрансбуд", — то що в цьому такого, ми ж як-не-як мас-медіа? — Сергій Васильович мені на повному серйозі відповів, що такі журналісти, цитую, "работают не здесь, а за забором ОДТРК"... Слухайте, народ, ми що, повертаємося в часи Януковича? У нас знову вводиться цензура? Ви це серйозно? У вас реально є двадцятка "неугодних" журналістів, що входять до чорного списку, бо ви боїтеся заслуженої критики? Чи, може, Одеська філія НТКУ, яка прямує до Суспільного мовлення, і має служити суспільству, а не владі, може стати чиїмсь кишеньковим рупором, як у часи регіоналів?! Не смішно, панове. Додам, що спробувала отримати пояснення, чи справді був такий дзвінок, від самого пана Анатолія Урбанського, — він відповів, що не в курсі, порадив зв'язатися з прес-службою. Не буду цього робити, бо розумію, що мій директор такого вигадати сам би не міг)). От сиджу тепер і думаю: кому оце вигідно лякати нашого директора Піднебесною, та ще й проти ночі?» — повідомила Оксана Піднебесна.

Сергій Ковтюх відмовився коментувати заяви колег у Facebook, підкресливши, що відповідає лише за те, що стосується ефіру. «Ані від пана Урбанського, ані від пана Степанова ніхто мені не телефонує, ніяких вказівок не дає. Я — не комерційна організація, наді мною немає ні олігархів, ніяких політичних структур. Пан Урбанський дуже лояльно до цього ставиться. Він ніколи не викликає, не телефонує й не вказує. Інколи, раз у квартал, може попроситися на ефір, щоби дати якесь пояснення по факту. Попроситися, не більше», — сказав виконавчий директор і додав, мовляв, що пишуть у соціальних мережах — той на совісті тих, хто пише.

Головний продюсер інформаційного мовлення телеканалу «UA: Перший» Владислав Грузинський, який співпрацює з філіями НСТУ в рамках системи обміну контентом між Києвом і регіонами suspilne.news, на своїй сторінці у Facebook запропонував пограти у гру: написати свої версії, про що цей неймовірно пізнавальний телерепортаж, а він потім поцікавиться в автора з Одеської філії, що ж він хотів розповісти глядачам.

Нагадаємо, в жовтні 2016 року ГО «Детектор медіа» за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа і створення системи суспільного мовлення в Україні» проводила круглий стіл в Одесі. Мета заходу — обговорити нинішні проблеми Одеської філії, шляхи їх розв'язання. Зокрема, йшлося про те, що вже тепер варто зробити, аби державне мовлення крок за кроком ставало суспільним. Під час того круглого столу прозвучала думка журналістки Олени Балаби: «Знайдіть кризового менеджера, інакше у вас нічого не вийде».

У моніторингах регіональних філій, які проводила ГО «Детектор медіа», зазначалося, що в новинах Одеської філіїчасто в одному матеріалі фіксуються численні порушення стандартів, не йдеться й про точність інформації.

Зазначимо, третього лютогоНаглядова рада ПАТ НСТУ оголосила конкурс на зайняття вакантної посади голови правління ПАТ НСТУ. Претенденти на посаду голови правління НСТУ можуть подавати документи до 16 березня. Конкурс відбудеться не пізніше 13 квітня 2017 року. В умовах проведення конкурсу зазначено, що претендент на посаду голови правління НСТУ подає стратегію розвитку НСТУ. До посадових обов’язків голови правління НСТУ входитимуть подання пропозиції наглядовій раді НСТУ щодо кандидатів у члени правління, визначення обов’язків членів правління; організація розробки та виконання стратегії НСТУ, концепцій розвитку мовлення; контроль розробки та виконання перспективних і поточних планів структурних підрозділів.

P.S Після того, як сайт «Суспільне мовлення» поцікавився у директора виконавчого Одеської філії про наявність порушення стандартів журналістики у репортажі про нараду чиновників у Балті, новина на сайті стала недоступною. 

«Суспільне мовлення» 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду