Влад Грузинський про призначення Сергія Мамаєва: «Я не просив помічника»

Влад Грузинський про призначення Сергія Мамаєва: «Я не просив помічника»

16:33,
9 Лютого 2017
9915

Влад Грузинський про призначення Сергія Мамаєва: «Я не просив помічника»

16:33,
9 Лютого 2017
9915
Влад Грузинський про призначення Сергія Мамаєва: «Я не просив помічника»
Влад Грузинський про призначення Сергія Мамаєва: «Я не просив помічника»
Сергія Мамаєва призначили директором творчого об'єднання (ТО) «Новини» на «UA: Першому». 13 лютого він почне працювати на телеканалі. Ця вакансія відкрита з 2015 року, відколи з НТКУ пішла Світлана Коляда, яка була директором ТО і шеф-редакторкою служби новин. З того часу головний продюсер інформаційного мовлення Владислав Грузинський сам відповідав за новини. Він каже, що просив у керівництва (заступника гендиректора Національної телерадіокомпанії України Олександра Мельничука – Ред.) взяти співробітників на посади організатора запуску ранкових випусків, режисера монтажу, дизайнера оперативної графіки і випускового режисера, а не помічника, яким нібито має стати Мамаєв.

«У понеділок, 13 лютого,  буде офіційне представлення колективу, так вирішили Мельничук (заступник генерального директора Національної телерадіокомпанії України Олександр Мельничук – Ред.) і головний продюсер Грузинський (головний продюсер інформаційного мовлення НСТУ – Ред.). Я тоді познайомлюся з колективом, технічними можливостями і зрозумію, чим мій досвід може допомогти новинам на "Першому національному"», – пояснив Сергій Мамаєв в інтерв’ю  сайту “Суспільне мовлення», додавши, що згідно з законом матиме три місяці випробувального терміну.

«У мене великий досвід перебудування інформаційних ресурсів телеканалів. Зараз новини на "Першому" виглядають не дуже інформативними, їх точно можна робити краще. У мене такий досвід є», –  сказав Мамаєв.

За його словами, новини мають бути цікавішими та інформативнішими. «Якщо ви останнім часом дивилися "Перший національний"… (Нагадаємо, канал з квітня 2015 року має назву «UA:Перший» - Ред.) На жаль, я не отримую від цих новин картини дня. Телеканал з покриттям 99% має давати таку інформацію. Це як мінімум».

Сергій Мамаєв, фото з його сторінки у Facebook

Сергій Мамаєв зазначив, що наразі вивчає посадові інструкції, затверджені Зурабом Аласанією 23 квітня 2015 року.  На запитання, що входитиме в його обов’язки, пан Мамаєв відповів: «Мені буде простіше відповісти на це питання (про обов’язки – Ред.), коли ми зустрінемося у тому числі з головним продюсером (Владиславом Грузинським – Ред.). Є посадові інструкції, зрозуміло, що вони мають працювати, принаймні попередньо ми домовилися, що поговоримо. Але найближчий тиждень продюсера на роботі не буде (Влад Грузинський до 16 лютого у відрядженні – Ред.). Тому я поки хочу зрозуміти, як працює технологія. Я точно не буду приходити і казати, що потрібно ставити в ефір, а що ні. У новинах 180 позицій у штатному розписі, це тільки новини на "Першому національному".  Я думаю, що там внутрішнього ресурсу дуже багато. Ми працювали з набагато меншими телеканалами і робили точно не менше новин, ніж зараз. Треба зрозуміти, де є ресурс для покращення».

Пан Мамаєв вважає, що «180 людей може робити більше, ніж зараз. Треба зрозуміти, як працює технологія всередині».

Головний продюсер інформаційного мовлення НСТУ  Владислав Грузинський розповів «СМ», що вчора (8 лютого – Ред.) його викликав Олександр Мельничук і повідомив про те, що Сергій Мамаєв буде директором ТО «Новини».  За словами пана Грузинського, посада генерального продюсера передбачає більші компетенції, ніж директора ТО «Новини». «Ця посада доволі довго була вільною. (З червня 2015 року, коли з НТКУ пішла Світлана Коляда, яка очолювала ТО "Новини"  – Ред.) Я не мав намірів її закривати», – сказав Владислав Грузинський.

Владислав Грузинський

«Є головний продюсер інформаційного мовлення, який відповідає у тому числі і за новини, і тут без мого відома назначають мені директора. Теоретично, він мій помічник. У нас не вистачає ресурсів. Я не просив помічника, я просив взяти на роботу організатора запуску ранкових випусків, потрібні кілька позицій режисера монтажу, дизайнера оперативної графіки і випускового режисера. У цьому Олександр мені не зміг допомогти, зате взяв директора ТО "Новини"», – зазначив Владислав Грузинський.

Владислав Грузинський пояснив,  що, зважаючи на фінансові можливості НСТУ, тобто малі зарплати, у «Новинах» реально не вистачає журналістів, які вміють працювати, а не директорів. «Для мене це була несподіванка, я не бачу логіки у цьому призначенні. Навіщо нам ще один начальник, якщо у нас у ньюз-румі середній вік кореспондента 20-25 років. Може, візьмемо досвідчених кореспондентів?», – сказав він, звернувши увагу на кадрові проблеми на каналі.

Заступник генерального директора Національної телерадіокомпанії України Олександр Мельничук прокоментував «СМ», чому запропонував посаду ТО «Новини» Сергію Мамаєву.

«Я його вважаю професіоналом і людиною, яка гідна зайняти вакантну посаду ТО "Новини". Він готує свої пропозиції і ми будемо їх обговорювати з понеділка (13 лютого – Ред.). Щонайперше, я вважаю, що на каналі має стартувати мовлення о 09:00 як мінімум випуском новин. У мене велике питання, яке ставив не один раз, чому цього не було зроблено досі? Це одна з маленьких речей, яку ми будемо намагатися змінити. Я вважаю, на каналі суспільного мовлення мають з’явитися підсумкова тижнева програма і програма, умовно назвемо, "Міжнародний огляд". Я поки не можу сказати точну дату старту. Це поточна робота, до цього треба зробити багато організаційних речей», – сказав Олександр Мельничук.

Олександр Мельничук, фото з його сторінки у Facebook

Він додав, що не аналізував детально штатний розпис ТО «Новин». «Я сподіваюся, це зробить Сергій Мамаєв, або ми разом із ним. З іншого боку, ми подивимося на кількість людей, які, згідно з штатним розписом, є у ТО "Новини", а це близько 180 людей. Мені здається, що цього достатньо. Якщо ні, будемо говорити з керівництвом про залучення інших. Я бачу великий недооцінений потенціал як і самого Першого каналу, так і ТО "Новини"», – пояснив пан Мельничук.  

Нагадаємо, у січні 2017 року Олександр Мельничук написав на свій сторінці у Facebook, що шукає режисера монтажу і дизайнера оперативної графіки, просив надсилати пропозиції особистим повідомленням.

«Я хотів допомогти щиро і відверто. Кілька людей звернулося до мене. Я з ними поговорив. Когось не влаштовує графік, когось не влаштувала сума і ще якісь речі. Прошу зрозуміти правильно, це була моя добра воля і бажання, не мій посадовий обов’язок, це обов’язок продюсера», – сказав пан Мельничук. 

Він розповів, що попередньо говорив із Владиславом Грузинським про необхідність залучення режисера монтажу і дизайнера оперативної графіки. «Там були вакансії, їх треба закривати. Не я шукаю, повинен шукати продюсер, який є в інформаційному мовленні. Мені здається, що за своїми посадовими обов’язками це мав би робити продюсер. Я – заступник генерального директора. У нас зараз є тимчасово виконуючий обов’язки голови правління ПАТ НСТУ, а наші посади поки називаються, як і раніше – заступник генерального директора. Я відповідаю не лише за інформаційне мовлення, а й за суспільно-політичні програми і програмну дирекцію. Працюю зі всіма дирекціями: з документальною, музичною, спортивною тощо», – уточнив свої обов’язки Мельничук.

За його словами, новини на «UA: Першому» непогані, та має бути інша система роботи. «Я можу сказати як звичайний пересічний глядач, а не як менеджер. Подивившись випуск новин, не бачу там повної інформаційної картини дня… Я не кажу, що випуск поганий. Для того, щоб зрозуміти, що відбувається в країні або закордоном, я мушу ще додатково читати стрічку новин», – пояснив Олександр Мельничук.

За словами менеджера, він хоче бачити якісні новини, які відповідають всім стандартам журналістики, неупереджені, не комерціалізовані, але з більш широкою палітрою подій, з більш широким використанням можливостей телеканалу.

Нагадаємо, Сергій Мамаєв був головним редактором програми журналістських розслідувань «СтопКор», яка виходила на каналі КДР ТРК «Центральний канал», а також на колишній Кіровоградській ОДТРК (Кіровоградській філії НСТУ). До того він обіймав посаду головного редактора публіцистичних програм НТН, редактора випуску «Вікон» СТБ, шеф-редактора проекту «З новим ранком!» каналу «Інтер», шеф-редактора новин «Один день» на К1, пізніше головного редактора інформаційного мовлення К1, випускового редактора «Часу новин» на «5 каналі», створював тревел-шоу «Пройдисвіт» на К1.

Зазначимо, 15 грудня 2016 року голова Комісії з перетворення НТКУ в НСТУ Олег Наливайко призначив Олександра Мельничука та Павла Грицака заступниками генерального директора НТКУ. З 16 січня 2017 року Олександр Мельничук запустив  випуск новин о 15:00. «Для цього нічого не було потрібно, крім бажання, там той самий ведучий, що о 13:00, та сама випускова група. Потрібно було бажання і рішення. У випуску гарні показники. Він себе виправдав. Так само будемо діяти далі, виходячи з наявних ресурсів, технічних можливостей і так далі», – пояснив Олександр Мельничук.

У 2007 році Олександр Мельничук обіймав посаду першого віце-президента НТКУ. Тоді встиг запустити політичне ток-шоу «Один за всіх» та низку інших телепроектів. Згодом працював виконавчим продюсером телеканалу НТН, відповідав за виробництво телепрограм. 2013 року Мельничук очолив телеканал НТН, пропрацював гендиректором 2 роки, звільнився за власним бажанням.

Владислав Грузинський на «UA: Першому» працює з грудня 2014 року. Відповідальний за новини та комунікацію між філіями. Підпорядковувався напряму гендиректору НТКУ, із команди екс-гендиректора НТКУ Зураба Аласанії. 

Як писав сайт «Суспільне мовлення», ТО «Новини» виробляє кілька випусків новин: 15‑хвилинний випуск «Новин» о 13:00, 20-хвилинний випуск о 15:00, 15-хвилинний «Новини. Світ» о 18:15, 25-хвилинні «Новини» о 18:35, 15-хвилинний випуск «Новини: Культура» о 19:00. О 21:00 - півгодинний підсумковий випуск «Новин», після якого відразу 20-хвилинний випуск  «Спорт». Також журналісти ТО «Новини» допомагають робити програму «Про головне».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду