У НСТУ відповіли на критику логотипу «Євробачення-2017»: ЄМС і колишня НТКУ на конкурсі вибирали проект креативної концепції
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У НСТУ відповіли на критику логотипу «Євробачення-2017»: ЄМС і колишня НТКУ на конкурсі вибирали проект креативної концепції
Про це сайту «Суспільне мовлення» розповіла Юлія Головлева з прес-офісу «Євробачення-2017».
«Переможця мистецького конкурсу, якого оголосили 31 грудня, узгоджувала наглядова рада, куди входять представники ЄМС та НСТУ. Будь-які рішення стосовно "Євробачення" мають бути узгоджені з ЄМС. На конкурсі вибирали проект креативної концепції», – пояснила вона.
Конкурс на найкращу творчу концепцію розпочався 20 жовтня і тривав до кінця листопада. Як повідомляла колишня НТКУ, перелік компаній, яким запропонували взяти участь у конкурсі, сформували, спираючись на рейтинги Всеукраїнської рекламної коаліції (ВРК). Колишня НТКУ пропонувала авторам, які мають ідеї щодо творчої концепції «Євробачення-2017», звернутися безпосередньо до агенцій і запропонувати їм свої варіанти. Рішення про залучення чи незалучення таких ідей компанії ухвалювали на власний розсуд.
У конкурсі взяли участь 11 професійних креативних агенцій, які були відібрані представниками Організаційного комітету мовника-організатора. На конкурсі агенції презентували уже розроблені проекти теми, гасла і логотипу «Євробачення-2017».
На засіданні Наглядової ради «Євробачення», що відбулося 10 та 11 листопада в НТКУ, було відібрано 5 найкращих пропозицій від команд ADVENTA Lowe, Banda agency, BBDO Ukraine, Republique і TWIGA Idea.
Переможця конкурсу – два українські креативні агентства Republique і Banda, які спеціально для конкурсу об'єдналися у компанію «Гурт РЕ Дизайн» – узгоджувала наглядова рада, до якою входять представники Європейської мовної спілки та НСТУ.
Слоган і логотип мав не лише відповідали загальним цінностям бренду пісенного конкурсу, а й формували позитивний імідж України, як країни-організатора, передавали національні особливості та культурну ідентичність, передавати, що «Євробачення» – не політична, а дружня конкурсна подія, в якій музика об’єднує різні народи. Елементи творчої концепції конкурсу поп-музики повинні були ідеально функціонувати для ефірного та позаефірного дизайну, дизайну сайту, а також для мерчендайзингу, друкованих матеріалів, усіх типів реклами (теле-, радіо-, преса, зовнішні носії, інтернет), брендингу локації тощо. Вони не повинні містити політичну та релігійну символіку, а мають гармонійно поєднуватися, функціонувати як із офіційним логотипом «Євробачення», так і незалежно.
Після того, як на конкурсі Наглядова рада обрала проект, який презентувала компанія «Гурт РЕ Дизайн» (два фіналісти конкурсу на творче оформлення пісенного конкурсу – Republique та Banda agency – об’єднали свої зусилля в одну компанію для подальшої розробки ідеї логотипу та слогана «Євробачення-2017»), з ними через ProZorro 28 грудня 2016 року було укладено договір. Бюджет проекту склав близько 420 000 гривень. В обгрунтуванні застосування переговорної процедури, який зазначений у догорові, вказаний пункт закону, за яким відбувався відбір: «cт. 35, п 1. Закупівля творів мистецтва або закупівля, пов’язана із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу».
Як писав сайт «Суспільне мовлення», 30 січня 2017 року НСТУ презентувала слоган «Євробачення-2017» – Celebrate Diversity, що означає «Шануймо розмаїття». В основі логотипу – традиційне українське намисто, передає прес-служба «UA: Першого».