Дорофеєв: В законі про СМ не має бути лазівок для охочих вплинути на мовлення (ВІДЕО)

10:17,
17 Квітня 2014
1391

Дорофеєв: В законі про СМ не має бути лазівок для охочих вплинути на мовлення (ВІДЕО)

10:17,
17 Квітня 2014
1391
Дорофеєв: В законі про СМ не має бути лазівок для охочих вплинути на мовлення (ВІДЕО)
Щоб говорити про контент суспільного телебачення, спочатку потрібно відповісти на інші важливі запитання, без яких неможливо розпочати процес побудови суспільного мовлення в Україні. Таку думку у прямому ефірі соціального ток-НЕшоу «Київський форум» на телеканалі ZIK висловив тележурналіст Сергій Дорофеєв.

Перше запитання, на думку журналіста, стосується того, за якими принципами буде відбиратися штат для суспільного медіа. Тобто, хто буде відбирати і призначати журналістів, редакторів, а також продюсерів ітоп-менеджерів. По-друге, журналіста цікавить, хто буде здійснювати нагляд за суспільним телебаченням? За якими критеріями і яким чином будуть вноситься відповідні правки у верстку та контент цього медіа?

Ось ключові, на думку журналіста, питання, відповіді на які мають бути чітко прописані в новому законі про суспільне телебачення, що дасть можливість створити незалежне українське мовлення.

«Коли відповіді на ці питання будуть хоча б прописані і позначені в бізнес-плані побудови громадського медіа в Україні, тільки тоді можна поступально рухатися», – вважає журналіст.

Водночас, тележурналіст наголосив, що довіру у глядача викличе тільки таке телебачення, що не залежить від впливу політиків або бізнес-груп.

«Але разом з тим, цей законопроект не повинен припускати наявність якихось лазівок для впливу різних бізнес-співтовариств і бізнес-лобі – груп і, власне, політиків. Тільки тоді ми можемо говорити більш-менш про чисте громадське телебачення. В іншому випадку, це буде російський варіант напівсуспільного напівтелебачення», – додав він.

Джерело: ZIK

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
mediasapiens.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду