Уряд розробив антиолігархічний план створення Суспільного мовлення на 2017 рік

Уряд розробив антиолігархічний план створення Суспільного мовлення на 2017 рік

13:02,
4 Січня 2017
6096

Уряд розробив антиолігархічний план створення Суспільного мовлення на 2017 рік

13:02,
4 Січня 2017
6096
Уряд розробив антиолігархічний план створення Суспільного мовлення на 2017 рік
Уряд розробив антиолігархічний план створення Суспільного мовлення на 2017 рік
Уряд прописав послідовність кроків, які планується зробити у 2017 році, щоб новостворене публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія» (ПАТ НСТУ) повноцінно функціонувало.

Про це йдеться у проекті «Середньострокового плану пріоритетних дій уряду до 2020 року», у розділі «Створення Суспільного телебачення і радіомовлення України».

Публікуємо повний текст розділу «Створення Суспільного телебачення і радіомовлення України»:

«1. Основні проблеми, які мають бути вирішені у цій сфері

Система вітчизняного телерадіомовлення потребує кардинальних змін. Подолання монопольного контролю олігархічних груп над ключовими засобами масової інформації, формування реального медіаринку є запорукою існування вільних мас-медіа. Пріоритетним завданням у цій сфері є створення повноцінного суспільного телебачення і радіомовлення. Це один з головних інструментів демократії, що забезпечує потреби суспільства в отриманні об’єктивної та неупередженої інформації, підтримує високий інтелектуальний та культурний рівень населення.

Проблема полягає у тому, яким чином запустити систему суспільного мовлення в умовах кризи екoнoміки, пoлітичнoї та військoвoї нестабільнoсті, мінімізуючи при цьому ризики перехідного періоду і забезпечуючи виконання суспільно-важливих завдань, що нині покладено на державне телебачення і радіо.

2. Ключові показники, якими характеризується ситуація

Передбачені показники не застосовуються.

3. Мета, яку ми хочемо досягнути в середньостроковій перспективі і до кінця 2017 року

Метою, яку ми хочемо досягти до кінця 2017 року, є запуск повноцінного Суспільного телебачення і радіомовлення України.

4. Цільові кількісні показники, яких ми маємо досягнути в середньостроковій перспективі і до кінця 2017 року

Передбачені показники не застосовуються.

5. Відповідність пріоритету Програмі діяльності Кабінету Міністрів України, іншим стратегічним документам, міжнародним зобов’язанням, зокрема Угоді про асоціацію

Створення Суспільного телебачення і радіомовлення України відповідає завданням, визначеним у підрозділі «Культура» розділу XV «Соціально-гуманітарна реформа» Програми діяльності Кабінету Міністрів України та зобов’язанню України перед Радою Європи (резолюція Парламентської Асамблеї Ради Європи  від 05.10.2005 № 1466).

6. Що уже було зроблено в попередній період

Процес перетворення державного мовлення на суспільне розпочався з моменту вступу в дію змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2015 року № 567 «Деякі питання утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Реформа проводиться в два етапи: перший (2015-2016 рр.) – об’єднавчий, коли усі державні телерадіокомпанії об’єднуються з НТКУ, ставши її філіями і припинивши свої юридичні особи; другий (2016-2017 рр.) – власне перетворення державної установи «Національна телекомпанія України» на Публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Під час першого етапу Держкомтелерадіо здійснено низку заходів, спрямованих на перетворення Національної телекомпанії України у ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Зокрема, наказами Держкомтелерадіо затверджено 30 передавальних актів балансових рахунків, матеріальних цінностей, активів та зобов’язань суб’єктів, що реорганізуються шляхом приєднання до Національної телекомпанії України.

Відповідно до наказу Держкомтелерадіо від 29.08.2016 № 161 «Деякі питання утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» з метою проведення оцінки майна НТКУ для визначення розміру статутного капіталу ПАТ НСТУ проведено повну інвентаризацію майна НТКУ. Затверджені матеріали повної інвентаризації майна НТКУ подано до Фонду державного майна України.

Держкомтелерадіо прийнято рішення про реорганізацію НТКУ шляхом перетворення у ПАТ НСТУ (наказ Держкомтелерадіо від 30.09.2016 № 177). 

7. Суть підходу, який пропонується реалізувати в середньостроковій перспективі

Припинити діяльність Національної телекомпанії України шляхом перетворення у публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

8. Послідовність кроків, які планується зробити у 2017 році

 

Запрошуємо до обговорення проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року. Пропозиції можна надсилати на електронну адресу: plan2020@kmu.gov.ua», – йдеться на сайті «Урядовий портал». 

Член наглядової ради ПАТ НСТУ, доктор філософських наук Олексій Панич поділився враженнями щодо проекту на своїй сторінці у Facebook: «Ну що, краще не скажеш. Принаймні на рівні декларацій в нас тепер із Кабміном повна згода щодо намірів. Є на що спиратися у подальшому розв'язанні робочих питань».

Він додав, що на його пам'яті ніколи раніше «Кабмін не декларував у документах такого рівня відверто антиолігархічну настанову інформаційної політики держави».

Нагадаємо, у ніч із 20 на 21 грудня Верховна Рада ухвалила державний бюджет-2017 року, в якому затверджено фінансову підтримку НСТУ у розмірі 970 797,8 грн.  

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду 21 грудня пообіцяв на НСТУ 2017 року не менше 1,2 млрд гривень.

Голова Держкомтелерадіо, голова комісії з перетворення НТКУ в ПАТ НСТУ Олег Наливайко повідомив, що ПАТ НСТУ планують зареєструвати у другій декаді січня. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду