Комітет свободи слова запропонував Комітету з бюджету виконувати закони про суспільне й іномовлення

Комітет свободи слова запропонував Комітету з бюджету виконувати закони про суспільне й іномовлення

14:55,
8 Грудня 2016
3573

Комітет свободи слова запропонував Комітету з бюджету виконувати закони про суспільне й іномовлення

14:55,
8 Грудня 2016
3573
Комітет свободи слова запропонував Комітету з бюджету виконувати закони про суспільне й іномовлення
Комітет свободи слова запропонував Комітету з бюджету виконувати закони про суспільне й іномовлення
І передбачити в державному бюджеті на 2017 рік кошти для Національної суспільної телерадіокомпанії та іномовленню в розмірі відповідно до законодавства.

Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики 6 грудня 2016 року звернувся з листом до Комітету з питань бюджету щодо фінансування інформаційної сфери з державного бюджету на 2017 рік. Про це сайту «Суспільне мовлення» повідомили в секретаріаті Комітету.

Зокрема, члени Комітету у листі зазначають, що у доопрацьованому проекті бюджету на 2017 рік на фінансове забезпечення Національної суспільної телерадіокомпанії України передбачені кошти у сумі 970 797,8 тис. грн. Згідно з законом про суспільне мовлення, держава має забезпечити належне фінансування НСТУ, яке передбачається окремим рядком у держбюджеті та становить не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету за попередній рік. Таким чином додаткова потреба становить 462 439,2 тис. грн.

Окрім того, Комітет уточнив, що також необхідно передбачити кошти: на систему іномовлення 273 647,1 тис. грн; для створення нової бюджетної програми «Адресна фінансова підтримка реформованим друкованим ЗМІ місцевої сфери розповсюдження» потрібно 12,2 млн грн; для програмного забезпечення обладнання моніторингового центру Нацради з питань телебачення і радіомовлення треба 1 036 700 грн.

«У зв’язку із загрозою інформаційній безпеці України з боку Російської Федерації питання бюджетного асигнування інформаційної сфери є одним з головних питань безпеки нашої держави», – йдеться у листі членів Комітету свободи слова.

Нагадаємо, Верховна Рада 6 грудня 2016 року прийняла за основу проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів), вилучивши норму, яка загрожувала незалежності Суспільного мовлення.

Нагадаємо, 6 грудня відбувся круглий стіл за участі представників ЄС та Ради Європи, посольств в Україні з 12 країн, народних депутатів, членів наглядової ради НСТУ, Нацради, НТКУ та ін. щодо неприпустимості недофінансування Суспільного мовлення (ПАТ НСТУ) в 2017 році.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», у проекті держбюджету-2017 було заплановано 897,8 млн грн на суспільне мовлення та 455,7 млн на «Євробачення-2017», яке пройде в Києві.

1 листопада 2016 року генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Він не згоден з тим, що суспільне мовлення, яке має постати наступного року, буде недофінансоване на значну суму. 

Зазначимо, Кабінет Міністрів 3 листопада 2016 року на позачерговому засіданні, яке транслювалося в прямому ефірі  «UA: Перший», підтримав пропозиції щодо повноцінного фінансування ПАТ НСТУ та міжнародного конкурсу «Євробачення» під час розгляду проекту бюджету на 2017 рік, підготовленого до другого читання за підсумками опрацювання зауважень та пропозицій Верховної Ради.

Пізніше, станом на 8 листопада 2016 року, в проекті державного бюджету на 2017 рік, який Кабмін підготував до другого читання, фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії збільшили на 73 млн грн. Відповідно до проекту закону уряд пропонує фінансову підтримку НСТУ у розмірі 970 797,8 грн.  У проекті, що надійшов на перше читання, було 897,8 млн грн на суспільне мовлення та 455,7 млн на «Євробачення». Згідно з законом про суспільне мовлення в бюджеті має бути передбачено 0,2%, що має становити близько 1,28 млрд грн.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду