Олександр Харебін запропонував провести публічне обговорення шляхів розвитку Суспільного мовлення
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Олександр Харебін запропонував провести публічне обговорення шляхів розвитку Суспільного мовлення
Про це він написав у себе на сторінці у Facebook.
«Пропоную в інтересах майбутнього Суспільного мовлення в Україні у найкоротший термін провести публічні дебати. Публічне обговорення. Публічні відповіді на питання. Про минуле НТКУ. Про майбутнє НТКУ. Про майбутню НТКУ і про те, яка НСТУ – майбутній Суспільний мовник – потрібен Україні та її суспільству. Не владі, – у неї своє завдання. Не країні, котра перебуває у стані війни. А українському суспільству, платникам податків, за кошти яких утримується НТКУ зараз, і котрі в майбутньому абонентською платою мають утримувати НСТУ», – зазначив пан Харебін.
За його словами, формат зустрічі мають і можуть визначити члени майбутньої Наглядової ради НСТУ. «Метою цієї зустрічі має стати публічне обговорення шляхів розвитку Суспільного мовлення. А також етапів перетворення, які залишилося подолати. Разом із дорожньою картою завершення реформи, проведення Євробачення та ризиків зміни юридичного статусу у 2017 році», – написав він.
Олександр Харебін вважає, що на цю зустріч мають бути запрошені всі зацікавлені – як з української сторони, так і з боку європейських інституцій, дипломати та представники влади. «Не може доля майбутнього Суспільного мовлення бути в руках журналістів, що претендують на роль контр-еліти, політиків, охочих залишити все як було, корупціонерів, що бажають заробити на Євробаченні та реформі. Ми, люди, які працюють або пряцювали в НТКУ – не все українське суспільство. Ми – його частина, часто асенізатори, часто рупор, але суспільство – це набагато ширше поняття. Ось тема для дискусій. Ось місце викладення гнівних спічів та написання концепцій», – додав він.
Перший заступник генерального директора НТКУ звернувся до суспільства, членів Наглядової ради майбутньої НСТУ, громадських активістів, журналістів та народних депутатів, що підписали звернення та увійшли до коаліції «За суспільне мовлення». «Якщо мета Суспільного мовлення – об’єднати країну, протистояти інформаційній агресії, просвіщати та навчати, розважати й говорити про майбутнє – то мета створення впливового, рейтингового каналу, котрий дивиться вся країна – наша спільна мета», – закликав до обговорення пан Харебін.
Варто відмітити, Олександр Харебін раніше заявляв, що державні мовники використовували корупційні схеми.
Як повідомляв сайт «Суспільне мовлення», три заступники Зураба Аласанії написали заяви на звільнення: Михайло Шматов, Дарія Юровська та Вікторія Романова. Заступник генерального директора з питань контент Дарія Юровська 4 листопада звільнилася.
Нагадаємо, 1 листопада 2016 року генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Він висловив незгоду з тим, що суспільне мовлення, яке має постати наступного року, буде недофінансоване на значну суму.
1листопада коаліція «За суспільне мовлення» у відкритому зверненні висунула вимогу припинити саботаж реформи суспільного мовлення в Україні.
2 листопада Кабінет Міністрів погодив звільнення Зураба Аласанії. Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко повідомив, що новим керівником НТКУ може стати хтось із заступників Зураба Аласанії. Сам пан Аласанія, який поки ще працює гендиректором НТКУ, виступає за те, щоб його наступником був хтось із компанії, тому що вони в процесі перетворення, і водночас не проти, щоб це був «варяг».
3 листопада Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні підтримав пропозиції щодо повноцінного фінансування ПАТ НСТУ та міжнародного конкурсу «Євробачення» під час розгляду проекту бюджету на 2017 рік, підготовленого до другого читання за підсумками опрацювання зауважень та пропозицій Верховної Ради.