Комітет свободи слова відхилив проект змін до закону про суспільне мовлення

Комітет свободи слова відхилив проект змін до закону про суспільне мовлення

15:34,
6 Жовтня 2016
2169

Комітет свободи слова відхилив проект змін до закону про суспільне мовлення

15:34,
6 Жовтня 2016
2169
Комітет свободи слова відхилив проект змін до закону про суспільне мовлення
Комітет свободи слова відхилив проект змін до закону про суспільне мовлення
Члени Комітету вважають, що не варто так часто вносити зміни до закону про суспільне, краще внести згодом комплексно.

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 5 жовтня 2016 року не підтримав проект закону №4996 «Про внесення змін до Закону «Про суспільне телерадіомовлення України». За словами голови Комітету Вікторії Сюмар, не варто занадто часто вносити незначні зміни до закону про суспільне, а краще підготувати низку змін і внести всі разом. «Якщо ми почнемо в закон про суспільне вносити чисто технічні правки і виносити його на розгляд парламенту, то буде складатися відчуття, що ми його правимо раз за разом, а ці правки реальне не є суттєвими. У чому тут проблема, навіщо вносити ці зміни?» – запитала вона у голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка.

«У Конституції України визначені форми власності: приватна, державна і комунальна. А поняття “суспільна власність” в контексті суспільного мовлення є особливою правовою категорією, яка не розглядається як окрема форма власності. Це просто приведення до нормотворення», – сказав Олег Наливайко.

«Нам треба розглянути проект про суспільну власність, і тут питання до нас як до законодавців, ми би мали прописати таку норму, і зміни до Конституції», – сказав член Комітету Богдан Онуфрик.

Перший заступник голови Комітету Ольга Червакова зауважила, що це питання заслуговує на розгляд.  «Дійсно, ми запровадили цей особливий статус, щоб підкреслити, що воно не регулюється ні державними, ні приватними структурами. Була ще дискусія щодо існуючої форми – юридична особа публічного права, але тоді ми не змогли узгодити цю форму власності із тими завданнями, які вкладали у філософію цього закону на суспільне мовлення. Тому, думаю, що тут дійсно до нас питання, нам треба було ініціювати зміни до українського законодавства. Нам треба цю колізію вирішити, щоб не було в законі того, що не передбачено конституцією. Пропоную подумати, як з цієї ситуації вийти, бо зміни до Конституції – це дві сесії», – запропонувала Ольга Червакова.

Народний депутат Григорій Шверк звернув увагу на те, що це ж питання виникне знову, коли почнеться розгляд питання про мовлення громад. «Або це знову будуть комунальні підприємства, проти чого ми всі наразі виступаємо, або це буде якась форма власності, яка надасть можливість громаді створити і утримати телерадіоорганізацію», – сказав він.

На думку Вікторії Сюмар, це є завдання Кабміну розробити такий законопроект, щоб ввести таку форму власності. «Тому що суспільне мовлення є нашим зобов’язанням перед низкою міжнародних організацій, яке Україна на себе взяла. Закон про суспільне мовлення має преференцію перед іншими законами. Якщо цього немає в Конституції, то, очевидно, треба туди це впровадити. Не можна втиснутися в радянський стиль визначення форматів власності. А в нашій Конституції він записаний як радянський. Це завдання і для законодавця, і для уряду. А  не правити уряду і викидати, бо вони далі не хочуть розвивати цю історію», – зазначила вона.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду