Держкомтелерадіо має подати до Кабміну проект Статуту НСТУ до 1 грудня – юрист
Держкомтелерадіо має подати до Кабміну проект Статуту НСТУ до 1 грудня – юрист
Про це повідомила начальник юридичного відділу Держкомтелерадіо Таїсія Мировець в ІА «Укрінформ» під час круглого столу на тему «Забезпечення незалежності Суспільного мовника в статуті та інших нормативних актах», організованому ГО «Детектор медіа» за сприяння проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні».
Начальник управління внутрішнього аудиту Держкомтелерадіо Наталія Степанова і Таїсія Мировець.
«Для того, щоб ми подали проект Статуту НСТУ на погодження до заінтересованих органів, Держкомтелерадіо має прийняти рішення про перетворення НТКУ у ПАТ НСТУ. Цьому заважає факт, що три телерадіокомпанії не зняті з реєстру як юридичні особи», – пояснила вона.
За словами пані Мировець, після того, як відповідне рішення буде прийняте, проект Статуту НСТУ буде надано на розгляд заінтересованим органам. «Такими органами у нашому випадку є Міністерство фінансів, Міністерство економіки, Фонд держмайна та Комісія з цінних паперів. Наостанок – це Міністерство юстиції, яке надає правовий висновок», – сказала начальник юридичного відділу Держкомтелерадіо.
Таїсія Мировець додала, що до того, як проект Статуту буде внесений на розгляд уряду, 10 робочих днів його будуть опрацьовувати у Міністерстві юстиції та 15 робочих днів у секретаріаті Кабінету Міністрів. «Це у кращому випадку, якщо не буде таких зауважень, які ми не зможемо врегулювати в робочому порядку. Як правило, в секретаріаті опрацьовують проект не менше місяця до того, як виноситься питання на розгляд Кабінету Міністрів. До кінця року ще встигаємо», – запевнила пані Мировець.
Водночас заступниця генерального директора НТКУ Ганна Бичок зазначила, що якщо не буде створено ПАТ НСТУ у січні 2017 році, тоді потрібно буде ініціювати внесення до закону про державний бюджет-2017. Крім того, вона зазначила, що НТКУ та Держкомтелерадіо ініціюють встановлення податкових пільг на перехідний період. «Хоча би у перший рік, на перших етапах не мають бути такі великі податки», – зазначила вона. Пані Бичок розповіла, що НТКУ і Держкомтелерадіо звернулися з листами до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету і Міністерства фінансів, щоб ці установи ініціювали внесення у проект закону про державний бюджет на 2017 рік у прикінцевому положенні таку норму, що ПАТ НСТУ протягом 2017 року не сплачує податок на додану вартість та податок на прибуток.
Ганна Бичок і генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія.
«Ми зараз всі працюємо не над перспективою, ми боремося з нашою державою за бюджет для НСТУ у 2017 році», – зауважила вона.
У засіданні взяли участь голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, керівництво НТКУ та філій, члени Наглядової ради НСТУ, представники Держкомтелерадіо, громадських організацій, журналісти, медіаюристи.
Мортен Енберг і старший спеціаліст проекту Ради Європи «Зміцнення свободи слова та створення системи Суспільного мовлення в Україні» Галина Смірнова.
Захід проводила ГО «Детектор медіа» в рамках проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа і створення системи суспільного мовлення в Україні».
Нагадаємо, в проекті державного бюджету на 2017 рік, поданому 15 вересня Кабінетом Міністрів до Верховної Ради, йдеться, що на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України у 2017 році планується витратити 897 млн 757 тис. грн. Раніше Мінфін запланував, що на 2017 рік на суспільне мовлення мали виділити 1 млрд 178 млн 201 тис. грн. Ганна Бичок пояснила, що у 2017 році з цих коштів 200 млн піде на податки. І нічого не залишиться на виробництво і технічне переоснащення.
Фото Олексія Темченка.