Чи з'явиться Суспільне мовлення з 1 січня, повністю залежить від фіскальної служби – Наталія Степанова

Чи з'явиться Суспільне мовлення з 1 січня, повністю залежить від фіскальної служби – Наталія Степанова

11:55,
8 Вересня 2016
2745

Чи з'явиться Суспільне мовлення з 1 січня, повністю залежить від фіскальної служби – Наталія Степанова

11:55,
8 Вересня 2016
2745
Чи з'явиться Суспільне мовлення з 1 січня, повністю залежить від фіскальної служби – Наталія Степанова
Чи з'явиться Суспільне мовлення з 1 січня, повністю залежить від фіскальної служби – Наталія Степанова
Якщо Державний комітет з питань телебачення і радіомовлення України до 20 вересня не зможе видати наказ про перетворення НТКУ (Національна телерадіокомпанія України) у ПАТ НСТУ (Публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телекомпанія України»), тоді Суспільне мовлення може з’явитися як мінімум у другому кварталі 2017 року.

Про це сайту «Суспільне мовлення» повідомила начальник Управління внутрішнього аудиту Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення України Наталія Степанова.

«До 20 вересня Луганська, Кримська, Севастопольська телерадіокомпанії і Національна радіокомпанія мають бути зняті з реєстру як самостійні юридичні особи. Це залежить лише від фіскальних органів», – сказала Наталія Степанова.

Вона пояснила, що Луганська ТРК підписала план реорганізації. «Цей план досі не впроваджується фіскальними органами, тобто не розпочалася процедура підписання бігунка. Підписання бігунка триватиме як мінімум тиждень», – наголошує пані Степанова.

Кримська і Севастопольська телерадіокомпанії не працюють з 2014 року. «Ми звернулися до головного управління фіскальної служби з проханням, обґрунтовуючи нормативні документи, зняти застереження щодо закриття цих компаній, оскільки вони звільнені від податкової перевірки. Тобто нема чого перевіряти, майно залишилося на окупованих територіях, фінансування припинилося ще в 2014 році, по суті, це пустушки, але Дніпровська районна фіскальна служба дивиться на головне управління. Головне управління каже, щоб звертатися до Дніпровської фіскальної служби. Тобто відбувається перекочування м’яча з одного на друге поле. Поки питання не вирішено», – Наталія Степанова не знає, коли цей процес завершиться.

За її словами, податкова і не виходить на перевірку, і не пише Держкомтелерадіо листа про те, що вона погоджується зняти обмеження без перевірки.

Наталія Степанова також пояснила ситуацію з Національною радіокомпанією, яка має 2 земельні ділянки. «Оскільки кошторис фінансування Національної радіокомпанії не існує з 1 січня 2016, філія , в яку перетворилася компанія, сплачує податок за ці земельні ділянки. Але переоформлення державного акту – це тривалий процес, так як переоформити державний акт потрібно через рішення сесії міської ради. Ми не можемо вплинути на міську раду, коли і на який місяць вони запланують у порядок денний розгляд цього питання. Податки сплачуються вчасно.  А податкова відмовляється закрити Національну радіокомпанію без переоформлення. Крім того, потрібно податковій провести доперевірку земельного питання за травень-серпень. Співробітники податкової Шевченківського району кажуть, що в них дуже щільний графік перевірок і вони не можуть цю перевірку провести навіть камерально», – сказала пані Степанова.

За її словами, якщо до 20 вересня ці 4 компанії не будуть зняті з реєстру і Держкомтелерадіо не видасть наказ про перетворення, тоді Фонд державного майна не зможе вчасно здійснити оцінку майна. «Якщо Держкомтелерадіо до кінця вересня не видасть проект постанови про затвердження статуту ПАТ НСТУ на міністерства і відомства, тоді ми не впевнені, що ця постанова у грудні буде затверджена Кабінетом Міністрів. Погодження –  тривалий етап: 6 міністерств і відомств повинні висловити свою думку і можливо туди будуть вноситися правки», – зазначила вона.

Якщо все таки фіскальні органи не знімуть з реєстру як самостійні юридичні особи ці 4 компанії, і проведення реформи затягнеться, тоді, за словами пані Степанової, терміново доведеться відкривати другу програму. «За 2-3 тижні, коли бюджет буде вноситися у Верховну Раду, потрібно провести відкриття другої програми, яка передбачить фінансування НТКУ на перший квартал. Фінансування на ПАТ НСТУ буде передбачено на другий квартал. Це дуже ризиковано», – підсумувала Наталія Степанова.

На її думку, лише так можна зняти ризик нефінансування, всі співробітники НТКУ та філій отримають заробітні плати і буде знято ризик по підготовці до «Євробачення».

Нагадаємо, 6 вересня в «Укрінформі» на прес-конференції «Чи з’явиться в Україні суспільний мовник з 01.01.2017?», голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія, голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко і члени Наглядової ради НСТУ Тарас Шевченко та Вадим Міський заявили, що створення юридичної особи ПАТ НСТУ на грані зриву через деякі державні органи. Зураб Аласанія зазначив, що крім того, що зараз відбувається перетворення, реформа, НТКУ має ще й щоденно робити свою роботу. «За ці два з половиною роки у нашому існуванні нічого не змінилося – ані бюджети, ані відношення, ані закони. Деякі умови навіть погіршилися, бо на етапі переходу старі закони вже не працюють, а нові – ще не працюють», – сказав пан Аласанія. 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду