«UA:Перший» у липні найгірше дотримувався стандарту повноти й достовірності

«UA:Перший» у липні найгірше дотримувався стандарту повноти й достовірності

09:50,
8 Вересня 2016
4454

«UA:Перший» у липні найгірше дотримувався стандарту повноти й достовірності

09:50,
8 Вересня 2016
4454
«UA:Перший» у липні найгірше дотримувався стандарту повноти й достовірності
«UA:Перший» у липні найгірше дотримувався стандарту повноти й достовірності
Моніторинг підсумкових випусків новини «UA:Першого» за 25–30 липня 2016 року.

У тексті кожного матеріалу марковано ключові ознаки порушень стандартів:

жовтим маркером – ознаки порушення стандарту відокремлення фактів від думок (тобто журналістські оцінки й висновки),

голубим маркером – ознаки порушення стандарту достовірності інформації (тобто відсутність чи розмитість посилання на надійне джерело інформації),

червоним маркером – ознаки порушення стандарту точності (тобто фактична неточність або критична розмитість фактичної інформації).

Зауваження в тексті дано напівжирним шрифтом і в дужках.

У кінці сюжету напівжирним шрифтом описово – про порушення стандартів оперативності, балансу думок і повноти інформації.

Більш детально дивіться тут

Також подано важливі теми кожного дня, про які не згадано у випуску новин.

Тексти взято за розшифруваннями Центру контент-аналізу.

Порушення стандартів точності та оперативності визначено за допомогою повідомлень УНІАНу. Якщо певний факт «UA: Перший» та Українське радіо подають однаково, а УНІАН інакше, то в таких випадках правильним вважають те, як подають факти канали.

На звітному тижні стандарт балансу думок частково або повністю було порушено в 15 матеріалах із 56 досліджених (27%).

Серед повних порушень стандарту були такі.

У матеріалі про те, що учасників хресної ходи не пустили в Бориспіль (випуск від 25 липня), слово надано лише представнику ГО «Сектор безпеки», але не надано представникам (організаторам) самої хресної ходи й правоохоронцям, дії яких оцінює представник ГО.

У матеріалі про вибрання локацій для майбутнього «Євробачення» (випуск від 25 липня) слово надано лише меру Києва Кличку, який веде мову про переваги Києва над іншими містами-претендентами. Тому матеріал потребував слова у відповідь представників цих міст.

У матеріалі про те, що із серпня запрацює система електронного декларування держслужбовців (27 липня),слово надано лише Прем’єрові Гройсману.

У матеріалі про доручення Гройсмана проаналізувати тендери Міноборони поза системою Prozorro (27 липня) слово надано лише заступнику міністра економічного розвитку й торгівлі Нефьодову.

У матеріалі про те, що Генпрокурор Луценко вручив підозру судді Швецю й підписав підозру нардепові Онищенку (27 липня), не представлено позицій підозрюваних.

У матеріалі про святкування річниці хрещення Русі (28 липня) слово надано лише Президентові Порошенку, який пропонує українським церквам визначитися зі своїм ставленням до подій на Донбасі. Слова у відповідь від представників обох патріархатів у матеріалі немає.

У матеріалі про звіт міністра інфраструктури Омеляна про перші 100 днів роботи міністерства (29 липня) міністр позитивно оцінює роботу своїх підлеглих, що очолюють Укрпошту та Укрзалізницю. Для балансу думок ці перші кроки мали б оцінити ті люди, які користуються послугами цих підприємств.

На звітному тижні очевидних порушень стандарту оперативності подачі інформації у випусках «UA: Першого» не було.

Стандарт достовірності подачі інформації на звітному тижні порушено у 22 матеріалах із 56 досліджених (39%).

Найбільш поширеним було часткове порушення стандарту, коли джерело інформації не конкретизовано (не названо конкретну людину, яка надала журналістам факти), а ідентифіковано лише за місцем роботи. Це посилання такого штибу: «уточнюють у Міноборони», «повідомили в штабі АТО», «за інформацією поліції», «в Генпрокуратурі розповіли», «повідомили у штабі командування ВМС», «розповіли комунальники Волноваського району», «такі дані Міністерства внутрішніх справ», «називають в «Укроборонпромі», «це підтвердили у Держдумі», «за інформацією Служби безпеки», «як з’ясували СБУ і прокуратура», «повідомляють у Державній службі з надзвичайних ситуацій» тощо. В усіх цих випадках можна припустити, що джерело інформації в кожному такому разі було, але про нього журналісти не повідомляють глядачам. Подібна форма є дуже поширеною для української журналістики загалом.

Більш грубе порушення, коли джерело інформації або суб’єктивної думки повністю розмите, мало такий вигляд у матеріалах: «учасники хресної ходи кажуть», «кажуть бійці», «пишуть люди у соцмережах», «кажуть військові», «кажуть лікарі», «в поштових відділеннях чули», «скаржаться працівники Укрпошти, «за словами медиків», «лікарі радять», «кажуть медики», «розказали рятувальники». Тут, крім порушення власне стандарту достовірності, є й порушення стандарту відокремлення фактів від думок, оскільки щоразу за таких посилань відбувається нічим не виправдане узагальнення на невизначено великі групи людей, що не є правдивим.

І є третя група посилань, яка дає вже повністю розмите уявлення про джерела інформації: «за попередніми даними» (невідомо чиїми), «за попередньою інформацією» (невідомо чиєю), «російські ЗМІ назвали» (невідомо які конкретно).

Стандарт відокремлення фактів від думок порушено в 14 з 56 досліджених матеріалів (25%).

Більшість порушень є журналістськими оцінками.

«Виписка поточного рахунку – єдиний документ, який можна надати в суді, та отримати її важко».

«Він готовий давати свідчення американським слідчим про причетність керівництва Молдови до масштабної банківської афери».

«Виявляється, у військових аквалангістів із різних країн і мова жестів різниться».

«Денис тримається мужньо, кажуть лікарі. Навіть стає сил жартувати».

«З боку Хрещатика цілий натовп».

«Бойовики дещо зменшили кількість обстрілів на Донбасі».

«Деякі санаторії надавали недостовірні дані про свої умови, і навіть платили гроші військовим, щоб ті не заселялися до них».

«...на злополучній Кільцевій».

Окрім того, траплялися безпідставні узагальнення.

«Прогнози медиків оптимістичні».

«А кияни бояться провокацій».

«Відділення Укрпошти на місцях поки що в очікуванні змін, які анонсував новий керівник. Проте кажуть: працюють не гірше конкурентів. Клієнтів же Укрпошти найбільше приваблюють низькі ціни за послуги».

Також у деяких випадках під час висвітлення заяв посадовців журналісти вживають лексику урочистого стилю, що штучно «підвищує значущість» того, що зробили посадовці («зазначили», «заявив» тощо). Це порушення також є дуже поширеним у всій українській журналістиці.

Стандарт точності подачі інформації в досліджених матеріалах жодного разу не було порушено.

Стандарт повноти подачі інформації порушено в 51 з 56 досліджених матеріалів (91%).

Переважно це був брак деталізації, важливих фактів про ту чи іншу подію. Подеколи бракувало бекграундів, особливо ж у матеріалах про розтягнуті в часі події. Крім того, порушення стандартів балансу думок і достовірності подачі інформації також автоматично призводять і до порушення стандарту повноти інформації.

Протягом звітного тижня 6 із досліджених 56 матеріалів (11%) мали ознаки можливої замовності.

Усі вони були типовими звітами про дії чи заяви посадовців.

У матеріалі про вибір локацій для «Євробачення» (25 липня) слово надано київському меру Кличку в позитивному для нього контексті, без балансу думок і без бекграунду.

У матеріалі про те, що із серпня запрацює система електронного декларування держслужбовців (27 липня) слово надано лише Прем’єру Гройсману в позитивному для нього контексті, без думок тих, кого це декларування напряму стосуватиметься, і без належного бекграунду.

У матеріалі про доручення Гройсмана проаналізувати тендери Міноборони поза системою Prozorro (27 липня) Прем’єра згадано в позитивному контексті, без балансу думок (зокрема без коментаря представника Міноборони) і без належних бекгрундів.

У матеріалі про те, що Генпрокурор Луценко вручив підозру судді Швецю й підписав підозру нардепу Онищенку (27 липня) Генпрокурора згадано в позитивному контексті, нема позицій підозрюваних, нема належних бекграундів.

У матеріалі про святкування річниці хрещення Русі (28 липня) слово надано лише Президенту Порошенку, який пропонує українським церквам визначитися зі своїм ставленням до подій на Донбасі. Слова у відповідь від представників обох патріархатів у матеріалі нема.

У матеріалі про звіт міністра інфраструктури Омеляна про перші 100 днів роботи міністерства (29 липня) посадовцю надано слово в позитивному контексті.

Таблиця. Порушення стандартів інформаційної журналістики в підсумкових випусках новин «UA:Першого»

Період моніторингу – 25–30 липня 2016 року

Дата

25.07

26.07

27.07

28.07

29.07

30.07

Весь тиждень*

Загальна кількість досліджених матеріалів

12

11

12

10

7

5

56

Кількість матеріалів із порушеннями стандарту:

 

 

 

 

 

 

 

     балансу думок

2

3

5

4

0

1

15

27%

     оперативності подачі інформації

0

0

0

0

0

0

0

0%

     достовірності подачі інформації

7

6

2

4

2

1

22

39%

     відокремлення фактів від думок

1

2

5

2

3

1

14

25%

     точності подачі інформації

0

0

0

0

0

0

0

0%

     повноти інформації

9

10

11

10

6

5

51

91%

Кількість матеріалів, що мають ознаки замовності

1

0

3

2

0

0

6

11%

* Перша цифра – абсолютна кількість, друга цифра – відсоток од загальної кількості досліджених матеріалів.

 25 липня (понеділок)

1. Вибух на полігоні «Широкий Лан»

Ведуча: «Один військовий загинув, 10 поранені на полігоні “Широкий Лан” на Миколаївщині. Такі уточнені дані Міноборони. Стан одного з поранених тяжкий (не зазначено джерело). Йому осколок влучив у голову. Під час навчальних стрільб розірвався 120-міліметровий міномет. На місці оперативна група з’ясовує причини і обставини пригоди. Вибух стався під час бойового злагодження, що не має відношення до навчань «Південний вітер», уточнюють у Міноборони».

Григорій Володько, заступник начальника військового госпіталю: «Травма головы тяжелая, вытащили осколок. Поэтому сейчас делают все возможное, чтобы человека спасти. Мелкие вытащили со спины, с рук, но жизни не угрожает».

Олександр Кіт, військовий прокурор Миколаївського гарнізону: «За цим фактом зареєстроване кримінальне провадження за частиною другою статті 414 Кримінального кодексу України “Порушення правил поводження зі зброєю”. Самі очевидці – це є потерпілі. Вони зараз знаходяться в госпіталі, де їм надають першу медичну допомогу. Я думаю, що при наявності даних, що з ними можна проводити слідчі дії, з ними будуть проведені всі слідчі дії».

Ведуча: «Загиблий 45-річний киянин служив за контрактом не перший рік, повідомив миколаївський кореспондент “Бі-Бі-Сі Україна”. У військовика залишилася вагітна дружина».

2. Обстріл Красногорівки

Ведуча: «Бойовики обстріляли з важких мінометів житлові квартали Красногорівки. Вогонь вели в напрямку Старомихайлівський, повідомили в штабі АТО. Від прямого влучення танка пошкоджено фундамент і стіну школи № 1. В одному з будинків міни пошкодили дах, в іншому – вікна та побутову техніку. Серед мирних жителів Красногорівки поранених немає».

3. «Саме Маріупольський напрямок залишається найгарячішим, кажуть у штабі АТО»

Ведуча: «Саме Маріупольський напрямок залишається найгарячішим, кажуть у штабі АТО. Крім Красногорівки, з важкої зброї противник бив по Талаківці, Гнутовому, Мар'янці та Новоселівці. Від початку доби ворог 20 разів обстріляв позиції українських військ».

Олег Сушинський, речник штабу АТО: «На донецькому напрямку із 122-міліметрової артилерії та 120-міліметрових мінометів російські війська відкривали вогонь по наших укріпленнях в Авдіївці. Також із бойових машин піхоти вони стріляли у Пісках, з гранатометів в Опитному, а великокаліберних кулеметів – під Троїцьким».

Ведуча: «На Луганщині з опівночі та впродовж дня ворожа зброя мовчала». (Не зазначено джерело інформації).

4. Ситуація на сході

Ведуча: «Близько 17-ї години терористи вдарили з мінометів по житлових кварталах Авдіївки, повідомив начальник Головного управління Нацполіції в Донецькій області В'ячеслав Аброськін. Пошкоджено приватні будинки по вулиці Тургенєва. Міни лягли і на проїжджу частину».

5. Не пустили в Бориспіль учасників хресної ходи

Ведуча: «Учасників хресної ходи зі сходу не пустили в місто Бориспіль, що біля Києва. Віряни рушили в обхід. В’їзд до Борисполя перекрили кількасот людей: жителі міста, представники ООН і місцевих громадських організацій. За порядком наглядають поліцейський та бійці Нацгвардії. Сутичок не було».

Ігор Рудий, ГО «Сектор безпеки» м. Борисполя: «Була така реакція державних органів. Вони навезли сюди гвардійців, полк “Київ”, полк “Миротворець” для того, щоб забезпечити, скажем так, недопущення стичок. І відповідно ви бачили, що було. Але можу вас запевнити, стичок би і так не було, тому що у нас люди всі адекватні».

(Немає балансу думок – позиції учасників ходи і правоохоронців).

6. Куди рушили прочани

Ведуча: «І куди ж рушили прочани, і де залишаються на ночівлю? Розпитаємо у нашого кореспондента. Де зараз розмістилися віряни?»

Кореспондент: «Хресна хода зупинилася біля села Нестерівка. Тут зараз приблизно півтори тисячі вірян. А у місцевій капличці вже закінчилася вечірня служба, та учасники хресної ходи готуються до відпочинку. Біля табору чергує одна карета швидкої допомоги, одна пожежна машина, невідома точна кількість правоохоронців, але вони запевняють, що чергувати будуть всю ніч».

Майя Бреславська, начальниця управління патрульної поліції м. Борисполя: «Точное количество я вам не скажу, сколько здесь находятся правоохранительных органов, но ночью здесь тоже будет обеспечиваться правопорядок. Поэтому я думаю: все пройдет мирно, тихо, спокойно. Все отдохнут. Все будут заняты своими делами».

Журналіст: «Учасники хресної ходи кажуть, якщо б їх пустили до Борисполя, всіх би розселили по квартирах, а тепер вони змушені ночувати тут, просто неба».

Ведуча: «Дякую. Наш кореспондент розказала про те, що віряни Московського патріархату розмістилися у наметах неподалік від Борисполя. Звідси завтра рушать до Києва, де і завершать хресну ходу».

7. «Більшість учасників хресної ходи привезуть до Києва на автобусах…»

Ведуча: «Більшість учасників хресної ходи привезуть до Києва на автобусах. Ними ж людей возитимуть столицею, повідомив начальник Київського управління СБУ Степан Грещук. За його словами, організатори ходи заявили про тридцять тисяч учасників, але Грещук припустив, що їх буде вдвічі менше. Хресну ходу в Києві посилено охоронятимуть. Зокрема, біля Володимирської гірки буде встановлено тридцять рамок з металошукачами, водночас документи перевірятимуть не в усіх».

Степан Грещук, начальник ГУ СБУ в м. Києві та Київській області: «Двадцять сьомого числа із самого ранку, десь із шостої ранку віряни з хресної ходи східного і західного напрямків зустрінуться на Європейській площі в Києві. Відповідно по маршруту руху і масового скупчення людей будуть стояти оперативні наряди за участю працівників Національної поліції, Національної гвардії, Міністерства з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України. Також до цих нарядів ми запросили представників громадських рухів добровольчих батальйонів для того, щоби разом завчасно виявляти провокаторів».

Віктор Нечитайло, заступник начальника ГУ Нацполіції в Києві: «Взагалі буде три з половиною тисячі особового складу приймати участь у безпеці громадського порядку. На кожен факт провокаційний ми будемо реагувати миттєво, згідно вимог чинного законодавства, тому запевняю вас, київську громаду, про те, що підрозділи, правоохоронні підрозділи в змозі чітко діяти та забезпечити правопорядок в місті Києві».

8. «Троє людей загинуло і дев’ятеро травмовано внаслідок ДТП на Кіровоградщині…»

Ведуча: «Троє людей загинуло і дев’ятеро травмовано внаслідок ДТП на Кіровоградщині. Близько 13-ї години на трасі Одеса – Київ зіткнулися дев’ять машин, шість авто згоріли. За попередніми даними, аварія сталася через задимлення дороги, бо на полях палять стерню».

Вікторія Крохмалюк, помічник начальника управління з питань зв'язків зі ЗМІ ДСНС у Кіровоградській області: «Було встановлено факти ДТП за участю дев’яти транспортних засобів, шість з яких було охоплено вогнем: це чотири легкових автомобілі та два мікроавтобуси».

Ведуча: «Також зафіксовано загорання сухої трави та пожнивних залишків на узбіччі автодороги».

9. «Матч пам'яті футболіста Степана Чубенка провели в Краматорську…»

Ведуча: «Матч пам'яті футболіста Степана Чубенка провели в Краматорську. Два роки тому 16-річного голкіпера місцевого клубу “Авангард” застрелили донецькі бойовики. Другий рік поспіль на честь Чубенка футбольні фани “ультра” та вуличні команди влаштовують змагання і запрошують грати бійців з передової. На матчі побували наші кореспонденти».

Кореспондент: «Головний глядач-уболівальник матчу – мама Степана Світлана Чубенко».

Світлана Чубенко, мати Степана: «Вы знаете, я так рада, *шо* у моего сына есть такие друзья. Они настолько поддерживали нас все эти два года. И они первые, кто увековечил его память. Это они организовали и провели, я считаю, на достаточно высоком уровне первый турнир. Вот сейчас проводят второй».

Олексій Гущій, капітан футбольного клубу «Краматорці»: «Очень тяжелая для нас потеря, потому что он как член нашей семи».

Кореспондент: «На поле вийшли кількадесят футболістів. Серед них і друзі Степана, і команда бійців із передової».

Дмитро Ромашкевич, головний суддя змагань: «Турнир проходит, как и в прошлом году, тоже восемь команд. Две группы, по четыре команды разбиваем. Выходит две команды в полуфинал, ну и финал играем. Вот. Участие принимают в основном команды из Краматорска. Есть одна команда *с* Константиновки. А так есть команда "ультрас", краматорские пограничники, 81-я бригада, друзья Стёпы».

Кореспондент: «Після гри армійці пообіцяли: наступного разу запросять зіграти ще й товаришів по службі із Сєверодонецька та Маріуполя. У своїх силах упевнені».

Євген Мойсюк, командир військової частини: «На жаль, тільки третє місце зайняла на чемпіонаті ВДВ, з футболу, з міні-футболу. Зараз команда приймає участь у всіх змаганнях. Маю надію, що ми, використовуючи потенціал краматорських команд, підвищимо також свій рівень».

Кореспондент: «Та головне в цьому матчі, кажуть бійці, не перемога».

Михайло Паламарчук, гравець футбольного клубу «Кордон»: «Навіть по спостереженням, суперники дійсно гарні команди. Навіть ті, *шо* з дворів, як кажуть, самі себе заявили. Видно, *шо* хлопці зіграні. Вони особисто, видно, *шо* знали Степана. Для них це теж турнір не просто вдарить по м’ячу, це в пам'ять про свого товариша».

Кореспондент: «Постійні учасники змагань – “ультра”».

Олексій Гущій: «Играем в футбол, все люди с сектора нашего, с “Авангарда”, нет ни подставных лиц, никого, мы никого специально не берем как бы, своим коллективом играем. Маленькая семья, так можно сказать».

Кореспондент: «Саме в “Авангарді” свого часу грав Степан Чубенко. Хлопця застрелили у передмісті Донецька в липні 2014-го. За синьо-жовту стрічку на одязі та патріотичні висловлювання. Після того, як убили, відтяли голову. Її повернули батькам майже через два роки. Убивць 16-річного хлопця, трьох бойовиків так званої ДНР, судитимуть заочно».

«Вкладники банку “Михайлівський” перекрили рух транспорту в центрі столиці на чотири години…»

Ведуча: «Вкладники банку “Михайлівський” перекрили рух транспорту в центрі столиці на чотири години. Вони прийшли до центрального офісу банку та фонду гарантування вкладів, вимагали повернути їм гроші. Ще у травні Нацбанк визнав “Михайлівський” неплатоспроможнім, п’ять днів тому фонд гарантування повідомив, що виплатить людям 335 мільйонів гривень, а це третина від запланованого».

Кореспондент: «Чоловік Ірини з травня 2015 року служить у зоні бойових дій, у січні 2016-го йому підвищили зарплату, подружжя вирішило збирати гроші на квартиру і поклали їх у банк “Михайлівський”».

Ірина Семеренко, вкладник банку «Михайлівський»: «У нас государство не только поощряет воинов АТО, а и забирает у них деньги».

Кореспондент: «З 10-ї ранку люди пікетували будівлю фонду гарантування вкладів, вимагали повернути гроші, які вони готівкою внесли в банк, укладаючи договір. Як з’ясувалося наразі, ці договори не потрапляють під гарантію фонду».

Павло, пікетувальник: «Мы требуем возврата своих вкладов, которые фонд должен выплатить согласно закону. Эта организация создавалась для того, чтобы вкладчики не страдали из-за каких-то махинаций, преступлений, собственников и кого угодно там, государственных органов».

Дмитро, вкладник банку «Михайлівський»: «Люди похилого віку, вони останні гроші забрали».

Кореспондент: «Виписка поточного рахунку – єдиний документ, який можна надати в суді, та отримати її важко».

Ірина Семеренко: «Они нам не дают ни выписки…говорят: приходите на Артема подавайте заявление, там уже 2000 человек зарегистрировалось подать заявление, нужно за две недели записаться, а потом приехать его подать. По почте – они не забирают почту, то есть мы не можем ни в суд обратиться ,потому что у нас нет ответа от них, документов нет».

Кореспондент: «Вкладники вимагали зустрічі з головою Національного банку України і з власником банку “Михайлівський”».

Лідія, вкладниця банку «Михайлівський»: «Пусть Гонтарева и начальник, и директор банка этого, который сейчас есть, то ли Полищук сбежал, то ли кто, нас не интересует, кто сейчас заве дует, пусть приходит. Пусть сюда приходят и с нами разговаривают».

Кореспондент: «Дорожній рух вулиці Січових стрільців був перекритий більш, як чотири години».

Володимир Онопрієнко, поліцейський 8-ї роти третього батальйону: «Скорая туда не проедет, физически нет проезда. Автобусы объезжают, а троллейбусы, они не могут объехать, стоят просто».

Кореспондент: «Жоден з представників фонду гарантування вкладів так і не вийшов до пікетувальників. Як повідомила нам прес-служба фонду, усі коментарі будуть надані у прес-релізі. Проте вкладники колоною рушили до Адміністрації Президента, вони вимагають, аби з ними говорили наживо».

Валерій Козачук, один з організаторів пікету: «Никто из фонда гарантирования не пришел, и в течение полтора месяца не вынес решения. Сейчас все направляются в Администрацию Президента».

Журналіст: «Минуло дві години, ситуацію прокоментував заступник директора фонду Андрій Оленчик».

Андрій Оленчик, заступник директора фонду гарантування вкладів: «Обладнали спеціальні пункти, видаємо масово всім бажаючим клієнтам банку “Михайлівський”, які постраждали в цій афері, так звані довідки, в яких є вся необхідна інформація щодо руху коштів явно чи удалено, вся історія. І якщо дана конкретна людина із цим не згодна, ми очікуємо, що вона зможе подати відповідний позов до суду, і суд прийме справедливе рішення».

Кореспондент: «Заступник директора фонду гарантування вкладів додав, що сьогоднішній пікет організували для відволікання громадськості від порушень, які фонду вже вдалось виявити в банку “Михайлівський”».

11. «Двадцять сім автомобілів Януковича тепер під арештом…»

Ведуча: «Двадцять сім автомобілів Януковича тепер під арештом. Таке рішення ухвалив Печерський райсуд Києва. Усі ці авто були у власності фірми «Київ Універсал Сервіс» яка розташовувалася у Межигір’ї. Фактично працювала на Президента-втікача. Кореспонденти Першого поїхали до колишньої резиденції Януковича і з’ясували, що частина машин із цього списку досі там, а частини бракує».

Денис Перекотелик, комендант Межигір’я, волонтер: «Найдешевші в цьому гаражі це от ось ці “Запорожці”. Ви їх побачите. Їхня приблизна вартість, знову ж таки треба уточняти в експертів, ну, як мінімум, двадцять тисяч доларів».

Кореспондент: «Комендант Межигір’я, волонтер Денис Перекотелик показує авто в музеї Межигір’я. Він тут із 22 липня 2014 року. Каже, ціна “Запорожців” висока, бо вони в заводському стані, а такі екземпляри вже не випускають. Показує й інші раритети».

Денис Перекотелик: «Найдорожчий автомобіль в колекції рахується цей ЗІЛ. Чому? бо їх всього три автомобілі у світі. Один у Путіна, один у Назарбаєва, і один був у Януковича. І попередні спеціалісти говорили, що може коштувати і від мільйона доларів».

Кореспондент: «Всього тут тридцять п’ять автомобілів і шість мотоциклів. Це й зразки військового транспорту, й ретроавтомобілі 1904 року. Кабріолет 1938 року. Є відносно й нові «Мерседеси» 2012 року. Автопарк оцінюють щонайменше в десять мільйонів доларів. За словами коменданта, тут неодноразово бували слідчі Генпрокуратури. Кілька місяців тому подивитися на колекцію приїжджав начальник департаменту спецрозслідувань Сергій Горбатюк. У Межигір’ї вони досі описують майно.

Про рішення накласти арешт на автівки комендант Межигір’я не знав. Каже, і відповідних постанов від слідчих не виїжджати авто або поставити їх під додаткову охорону теж не отримував. Волонтери про безпеку не забувають. Тут камера, сигналізація і три види охорони: спецпідрозділи МВФ, бійці нацгвардії, а також активісти самооборони Майдану. Проглянувши список, Денис каже, з двадцяти семи арештованих автомобілів у музею лише десять. Із сімнадцяти інших п’ять виїхали звідси ще до нього. А от де інші дванадцять машин, комендант не знає».

Денис Перекотелик: «Із 21-го на 22 лютого звідси виїжджали ескорти різні. І С600, і ще один С600. Ось тут три С600, це їх тут і не було ніколи. Це в ескортах і виїхали. Плюс «Каравела» і «Шеврове-експрес». То ість п’ять машин».

Кореспондент: «Натомість із тридцяти п’яти авто, що стоять у музеї, двадцять п’ять у списку на арешт немає. Це і “Запорожці”, і легковий кабріолет ГАЗ 67-Б і кілька військових позашляховиків. Журналісти Першого направили запит до Генпрокуратури із проханням пояснити, чому в список одні машини з музею увійшли, а інші ні».

«Київ вибрав локації для проведення “Євробачення-2017”…»

Ведуча: «Київ вибрав локації для проведення Євробачення-2017. Найбільш придатними майданчиками для пісенного конкурсу столична влада вважає Палац спорту та Міжнародний виставковий центр на лівому березі Дніпра. Саме їх київський голова Віталій Кличко представив європейській мовній спілці. Вона й ухвалить остаточне рішення, де наступного року проведуть “Євробачення”».

Віталій Кличко, київський міський голова: «Ми проводили в 2006 році “Євробачення” на достатньо високому рівні. Ще на вищому рівні ми проводили чемпіонат Європи 2012 року. І впевнений в тому, що в наступному році ми зможемо провести не гірше? ніж було, а набагато краще? ніж у минулі роки. Ми зараз інвестуємо багато грошей в інфраструктуру. У нас набагато більше готелів, ніж в інших містах. У нас транспортна інфраструктура. До нас гості можуть прилетіли у два аеропорти: і в Жуляни, і в Бориспіль. Тобто по всім показникам Київ має велику перевагу над іншими містами».

(Немає балансу думок – мерів інших міст-претендентів, матеріал має ознаки замовності).

У випуску від 25 липня не повідомляли про такі важливі теми дня

Диверсанти атакували сили АТО зі зброєю РФ: штаб назвав імена знищених під Новозванівкою російських військових.

На Київщині біля воріт будинку свободівця підкинули гранату, внаслідок вибуху чоловік втратив обидві руки.

НАБУ затримало ще одного чиновника Укрзалізниці за підозрою в розкраданні держкоштів.

МЗС України відреагувало на візит Медведєва в окупований Крим, назвало виправдання нікчемними.

Росія встановила бурові вишки на українських газових родовищах у Чорному морі.

У Маріуполі автомобіль із військовими впав у річку.

26 липня (вівторок)

1. «Вирвані з коренем дерева й потрощені автівки – такі наслідки стихії в Ужгороді…»

Ведуча: «Вирвані з коренем дерева й потрощені автівки такі наслідки стихії в Ужгороді. По обіді почалася сильна злива та піднявся ураганний вітер. Місцеві жителі викладають у мережу відео того, що відбулося в місті. Бачимо, як на одній з вулиць повалений стовбур на автомобіль, відразу дві машини були потрощені. Поряд іще одне дерево розбило автомобіль. Зруйновано навіс перед однією з кав'ярень та паркан хімічного факультету університету, пишуть люди у соцмережах».

2. Молебень Московського патріархату

Ведуча: «У Києві запроваджують особливий режим. На завтрашній молебені Московського патріархату допустять лише громадян України, щоб іноземні не влаштували провокацій, про це розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Пішої процесії до столиці не буде. Для учасників хресного ходу Київська мерія виділила автобуси, їх перевірятимуть правоохоронці. В районі Володимирської гірки встановлять 20 рамок металошукачів, оглядатимуть сумки і наплічники».

Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України: «Кроме того, будет производиться контроль личностный. Потому что граждане Украины имеют право на свободное собрание, а граждане других стран – нет. Иметь при себе документы, удостоверяющие личность, не брать с собой запрещенных предметов, пройти контроль через металлоискатели и досмотр сумок и рюкзаков. Вот это, пожалуй, самое главное. Я надеюсь, что все будет нормально».

(Немає балансу думок: особливий режим торкався інтересів не лише учасників ходи).

3. «Колона вірян, яка рухалась до столиці Житомирською трасою, продовжує ходу…»

Ведуча: «Колона вірян, яка рухалась до столиці Житомирською трасою, продовжує ходу. За інформацією поліції, учасники хресної ходи рухаються лісовою зоною в бік Ірпеня. Їх супроводжують поліцейські, які забезпечують охорону. Наш кореспондент розкаже, де люди будуть ночувати».

Кореспондент: «Зараз ми біля храму Феодосія Чернігівського. Тут люди чекають на учасників хресної ходи, які йдуть із західної сторони. На Житомирській трасі, біля КП, вірян зустрічали одинадцять автобусів, аби довезти їх сюди, до храму. Та учасники хресної ходи відмовилися від транспорту, тому в Гореничах їх зупинили, повернули у бік Ірпеня, і вже на новій Ірпінській дорозі утворився затор. Зараз віряни біля храму чекають на учасників хресної ходи, з 11:00. Прогнозують, що хода прибуде сюди десь годин через три-чотири. А годину тому до храму принесли ікону, яку несла хресна хода зі східної сторони. Місцеві віряни вже вишикувались у чергу, аби прихилитись до цієї ікони».

4. «Колона хресного ходу, яка рухалась до Києва з боку Борисполя, зупинилася за 13 кілометрів від столиці…»

Ведуча: «Колона хресного ходу, яка рухалась до Києва з боку Борисполя, зупинилася за 13 кілометрів від столиці. Поблизу Великої Олександрівки було вирішено, що далі вона не піде. Місцевих попросили розійтися. Людей з інших регіонів мали повезти автобусами на ночівлю до Флорівського монастиря, що в Києві, на Подолі. Наші кореспонденти там побували, але цієї інформації поки що не підтверджують».

5. «О п’ятій ранку до поліції Київської області надійшли два анонімні повідомлення…»

Ведуча: «О п’ятій ранку до поліції Київської області надійшли два анонімні повідомлення, що на маршруті хресного ходу, а саме – у Святошинському районі та в напрямку міста Борисполя закладено вибухівки. Поліцейські та вибухотехніки обстежили територію і знайшли кілька небезпечних предметів. Біля Борисполя – обрізану каністру, а в ній дві гранати Ф1, два запали та ручну димову гранату. У Святошинському районі під деревом лежала обрізана пластикова пляшка, а в ній два муляжі, схожі на гранати, запали до них та РДГ».

Микола Жукович, речник ГУ нацполіції в Київській області: «Найшли три небезпечних предмети на трасі Київ – Житомир, які було знешкоджено працівниками вибухотехнічної служби на місці. Їхні зразки взяли і відправили на експертизу. Експерти встановлять, що це були за вибухові пристрої. Також знайшли один муляж пристрою на кільцевій дорозі біля Борисполя. Там були вибухові предмети, дроти, а також пристрій, який міг дистанційно бути включений, для того щоб запустити його в дію. Спочатку знайшли його і з’ясували, що це саме небезпечний предмет, кінологічна служба із собаками. А потім уже під’їхала вибухотехнічна служба. Хода пішла. Колона іде. Ми її попередили. Ми їй запропонували почекати в інший спосіб, щоб ми все обстежили. Але видно було прийнято відповідне рішення, і колона вирушила».

6. Затримання громадянина Молдови

Ведуча: «Громадянин Молдови В’ячеслав Платон, якого затримали в Києві під час спецоперації СБУ та Генпрокуратури, просить не видавати його Молдові. Він готовий давати свідчення американським слідчим про причетність керівництва Молдови до масштабної банківської афери – виведення з країни мільярда доларів США. Про це йдеться в листі американської компанії “Фронтьєр Селюшенс”на адресу Генпрокурора Юрія Луценка».

Фрагмент листа «Фронтьєр Селюшенс» на адресу Генпрокурова: «Містер Платон – головний свідок у розслідуванні, яке проводять Мін’юст США, митна поліція США, а також ФБР щодо крадіжки понад мільярда доларів із молдовських банків. Йому відомі засоби та методи цієї крадіжки, а також місцезнаходження вкрадених коштів».

Ведуча: «В'ячеслава Платона молдовська влада оголосила в міжнародний розшук, відтак його затримали українські правоохоронці для екстрадиції на батьківщину. При собі він мав також молдовські, російські паспорти, а також банківські картки та понад 500 тисяч гривень готівкою. Наразі Платон перебуває в слідчому ізоляторі СБУ».

7. Ситуація в зоні проведення АТО

Ведуча: «Бойовики 13 разів відкривали вогонь по українських позиціях за сьогодні. Такі дані штабу АТО на 18-ту годину. На Донецькому напрямку не припиняються обстріли українських укріплень. Так, по розташуваннях в Авдіївці, випустили близько 50 снарядів із заборонених великокаліберних гармат, а також вели вогонь із гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї. В Опитному бойовики застосували зенітні установки».

Олег Сушинський, речник штабу АТО: «На Маріупольському напрямку найчастіше противник порушував режим припинення вогню в Красогорівці, де бив по наших опорних пунктах із 120- та 82-міліметрових мінометів, гранатометів, великокаліберних кулеметів та стілецької зброї. Крім цього, під вогонь із мінометів калібру 82 міліметри потрапили наші бійці у Мар’їнці. На Луганському напрямку впродовж поточної доби зберігалося затишшя».

8. «Ротація на Маріупольському напрямку…»

Ведуча: «Ротація на Маріупольському напрямку. Позиції поблизу Волновахи тепер боронять бійці 30-ї механізованої бригади. Досі протягом двох років тут служили армійці 72-ї з Волині. Про те, як новоприбулих військовиків зустріли місцеві жителі і як вони влаштувалися на новому місці, розпитували наші кореспонденти».

Кореспондент: «Бійці на нових позиціях вже облаштувались. Кажуть, усім задоволені, місцеві мешканці зустріли привітно».

Позивний «Птах», військовослужбовець ЗСУ: «Условия у нас для жизни более-менее нормальные как для войны. В принципе всё нормально, воду подвозят, продукты тоже есть, на это не жалуемся, как бы всё в порядке. В данном районе процентов 60 это ещё люди уже более склонны *до* Украины, ну 40%. Просто у них очень много родственников живут в Донецке, в Луганской области».

Кореспондент: «Куховарять вояки в такій похідній кухні».

Військовослужбовець 1: «Це ось три котли, в якому готується каша, суп і чай, компот. Вони запалюються за допомогою солярки».

Військовослужбовець 2: «У принципі *хорошо*, не *жалуємось*».

Кореспондент: «Більшість бійців 30-ї бригади – контрактники».

Позивний – «Птах»: «Был мобилизован, третья волна, пошёл добровольцем в 2014 году, как раз попал в третью волну. Демобилизовался, пару месяцев побыл дома и снова подписал контракт, сейчас служу в 30-й бригаде».

Позивний – «Верчун», військовослужбовець ЗСУ: «Хмельницька область, місто Старокостянтинів. Підписав контракт ще 2010 року, щоб захищати свою сім’ю: дружину, сина, батьків, рідних».

Військовослужбовець 3: «Привіт своїм рідним, привіт своїй дружині, матері, всім, хто мене знає. Я вас всіх люблю і *надіюся* повернутись додому. Все буде добре».

9. Причини вибуху міномета на полігоні «Широкий Лан»

Ведуча: «Під час стрільб на полігоні “Широкий Лан” використовували набої, яким понад 40 років. Це встановили слідчі Генпрокуратури. Вчора, нагадаю, на “Широкому Лані” вибухнув міномет, один військовий загинув, 10 дістали поранення. У ГПУ розповіли, військові сім разів вдало вистрілили з міномета, на восьмому його розірвало. Військова прокуратура Миколаївського гарнізону, що розслідує цю справу, припускає, боєприпас міг вибухнути через старість. Міни, які використовували під час стрільб, 75 року випуску, детонатор – 60-го. Міністерство оборони створило спецкомісію, вона називає дві причини вибуху: несправність підривника 122-міліметрової міни або подвійне зарядження».

10. «Російські кораблі наблизилися до морського кордону України...»

Ведуча: «Російські кораблі наблизилися до морського кордону України. Це з берега зафіксували засоби спостереження Військово-морських сил України. Відразу відправили туди вертоліт морської авіації. Російські судна (сторожове та розвідувальне) помітили, що їх викрили і попливли геть. Припускають, росіяни стежили за навчаннями "Сі Бриз", бо пересувалися за кораблями – учасниками маневрів, повідомили в штабі командування українських ВМС».

11. «Активна фаза «Сі Бризу» на Одещині та Миколаївщині…»

Ведуча: «Активна фаза «Сі Бризу» на Одещині та Миколаївщині. Тривають міжнародні навчання військових. У маневрах беруть участь двадцять п’ять бойових кораблів, катерів і суден. Забезпечення українських, американських, румунських і турецьких. А також двадцять літаків та вертольотів. Були й підводні тренування. Водолази знешкоджували міни. Як це відбувалося, бачили наші кореспонденти».

Кореспондент: «За легендами навчань, у морі помітили ворога, який мінував водні шляхи. Щоб перевірити і знешкодити вибухівку, до роботи стала міжнародна команда водолазів. До занурення готуються британські, румунські, американські та українські пірнальники».

Вадим Дехта, заступник керівника водолазного компоненту військових навчань «Сі Бриз»: «Після пошуку, ідентифікації предмета буде прийнято рішення по його або знешкодженню на місці, або за його підйому і буксировки на безпечне місце».

Кореспондент: «Виявляється, у військових аквалангістів із різних країн і мова жестів різниться. Це було найбільш складним у спільній роботі, кажуть військові. Новинкою для вітчизняних фахівців є іноземне водолазне обладнання».

Луїс, водолаз ВМС США: «Первое – это труба бокового обзора, который прицепляется к лодке и буксируется за ней. И выдает на экране информацию по подводной части. С помощью этого гидролокатора можно обнаружить любые тактические, любые предметы под водой...»

Кореспондент: «Після перевірки чорноморського дна учасники навчань взялися штурмувати судно правопорушника. Сигнал від командувача – і в дію вступає група силовиків. Їхнє завдання – блокувати корабель до прибуття підмоги прикордонників».

Позивний «Укроп», військовослужбовець ЗСУ: «Такі операції застосовуються як до цивільних, так і до військових суден. Скритих суден іде дуже багато, і тому достати їх складність є в тому, що особовий склад повинен уже знати, де знаходяться основні життєво важні вузли, елементи корабля для того, щоб його відпрацювати й відповідно провести свою частину силової операції».

Кореспондент: «Вибухівку знешкодили, ворога зупинили. Всі поставлені завдання на сьогодні виконали. Звітує керівництво. Загалом у навчаннях беруть участь чотири тисячі військових із шістнадцяти країн. Завершиться «Сі Бриз» цієї суботи».

У випуску від 26 липня не повідомляли про такі важливі теми дня

Бірюков показав фото тарганів і червів у солдатській їжі у військовій частині в Миколаєві.

Побиття головного редактора інтернет-видання «Бізнес-Цензор» у центрі Києва.

Київ вимагає від Росії припинити переслідування кримського журналіста Семени.

У Харкові місцеві лідери «Батьківщини» спалили свої партквитки через злиття керівництва партії з «Опоблоком».

Бойовики обстріляли житловий квартал Авдіївки, зруйнували повністю будинок.

Організатор будівельної афери «Еліта-центр» утік з-під домашнього арешту, імовірно, у Росію.

Під Мар’їнкою терористи застосовували наднові снайперські гвинтівки, намагаючись захопити опорний пункт.

За добу в зоні АТО дістали поранення п’ятеро військових.

27 липня (середа)

1. «Перший день після важкої операції…»

Ведуча: «Перший день після важкої операції. У лікарні імені Мечникова у Дніпрі врятували життя бійцю. Цими вихідними Дениса підстрелили бойовики у Мар’їнці. Куля наскрізь прошила йому живіт. Ще позавчора медики не давали жодних прогнозів, а сьогодні армієць вже притомний і навіть жартує. Із Денисом поспілкувалася наш кореспондент».

Кореспондентка: «Лікарня імені Мечникова. Головний лікар Сергій Риженко розповідає, ще б півтори години, і Дениса не врятували б. Наскрізне поранення живота боєць дістав у Мар’їнці. Куля зі зміщеним центром ваги перемолола кишечник. Першу операцію Денису зробили у Кураховому, звідти повезли до Дніпра. Там одразу взяли на операційний стіл».

Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської обласної лікарні імені Мечникова: «Взяли его на операцию. В полостях было около трёх литров крови, перебитый кишечник, перебита подвздошная артерия. Сделали всё возможное, чтобы парня спасти. Ему уже на сегодняшний день перелито около четырёх литров крови».

Кореспондентка: «Зараз боєць уже притомний, але поки що на штучній вентиляції легень. Про бій у Мар'їнці, де дістав поранення, згадує неохоче».

Денис, вйськовослужбовець: «Вёлся бой. Пуля попала, вот и все воспоминания. Коллективно вытянули меня из боя скорой помощью. Вот и всё. Потом ничего не помню».

Кореспондентка: «Денис тримається мужньо, кажуть лікарі. Навіть стає сил жартувати. Как чувствуете себя сейчас?»

Денис: «Неплохо. В кино пойдёте?»

Кореспондентка: «Прогнози медиків оптимістичні: Денис видужує. Загалом за останні два роки через лікарню імені Мечникова пройшли понад дві тисячі тяжко поранених бійців».

2. «Випадки порушень під час хресного ходу…»

Ведуча: «Правоохоронці не зафіксували жодних випадків порушень під час хресного ходу, організованого Московським патріархатом. Про це повідомили керівники Національної поліції Хатія Деканоїдзе та Юрій Зозуля. Водночас зазначили, до Шевченківського райуправління поліції доставили трьох чоловіків, які мали при собі плакати провокаційного характеру. З ними провели бесіду і відпустили. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про шістьох затриманих, а також про те, що кількох учасників ходи вилучили ножі, які згодом повернули власникам, коли ті виїжджали додому».

Хатія Деканоїдзе, голова Національної поліції України: «Мы очень скурпулёзно, очень внимательно всех смотрим. Самое главное хочу сказать, что вот это первая хода, которая не пешком, это очень важно. У нас есть больше возможность контролировать ситуацию и контролировать безопасность. Мы ни в коем случае не смогли рисковать людьми. Это наша работа».

Юрій Зозуля, начальник патрульної поліції Києва: «Люди, які приїхали з областей, вони супроводжуються автомобілями з їх областей і сюди привезли під супроводом так само назад, повертають *нрзб*. Серйозних провокацій нічого не було, дрібниць в основному траплялись, але такого, про що слід було казати, ні. Працюють вибухотехніки тут, працюють патрульні, постійний догляд, але поки що можемо казати, що цей проходить достатньо спокійно».

Ведуча: «Хатія Деканоїдзе також розказала, що обмеження через хресний хід діятимуть, поки колони вірян рухатимуться вулицями столиці. Частина людей повертаються автобусами додому, їх супроводжує поліція. Частина поки що залишається в Києві. Вони ночуватимуть у монастирях. Завтра після завершення літургії відправляться додому».

3. Як пройшов молебень на Володимирській гірці

Ведуча: «А як пройшов молебень на Володимирській гірці та яка була обстановка у центрі столиці, розкаже наш кореспондент».

Кореспондент: «Від самого ранку проїзд до Європейської площі був заблокований. Всюди чергують авто поліції та стоять автобуси. Ними привезли людей, які прийшли із західних та східних областей на молебень до Володимирської гірки. З боку Хрещатика цілий натовп. Перевірка особистих документів, а також сумок, пакунків, металеві рамки. Через усі ці заходи безпеки на підході до Європейської площі утворилися черги з вірян.
Утворилися черги і з машин, водії яких про обмеження руху не знали».

Тетяна Кобзар, киянка: «Трохи заважає. Я не знаю, як мені зараз проїхати на Поділ, наприклад. Тому зараз стою і шукаю маршрут».

Кореспондент: «Тут люди з Хмельниччини, Тернопільщини, Житомирщини, Донеччини, Полтавщини. Хтось ішов хресною ходою, хтось приїхав саме цього дня».

Катерина Лєпіна, вірянка: «Вся Україна з'їхалася засвідчити, що ми православні, що ми Київська Русь. Що Русь хрестилася в Дніпрі. Що це Київська Русь, що ми руські, розумієте? Слово наше "руський", як казав Лаврентій Чернігівський».

Отець В’ячеслав, священик УПЦ МП: «Завтра праздник равноапостольного князя Владимира, крестителя святой Руси. И мы видели здесь памятник и камень, на котором написано: "Отсюда пошла русская земля". Мы прославляем того угодника, князя, который крестил Русь, который фактически положил начало государства руського».

Кореспондент: «Священики Української православної церкви Київського патріархату на ходу реагують стримано. А кияни бояться провокацій. (Невиправдане узагальнення).

Олег Рудаков, киянин: «Щоб ця хода була організована, скажіть, Українською православною церквою, то, в принципі, я думаю, було б усе нормально. А на цих умовах, що зараз є, я вважаю, що вона не потрібна, бо на ній можуть бути провокації. І вона, напевно, для того організована, щоб були ці провокації. І в принципі, якщо цю ходу Московський патріархат хоче робити, то треба було йти на Москву».

Отець Павло, УПЦ КП: «Перед Богом усі будемо мати відповідь. І Господь запитає кожного з нас. Напевно, в першу чергу по совісті буде судити нас. Тому ми будемо в першу чергу відповідати за наші гріхи».

Кореспондент: «О пів на першу колони із заходу і сходу зустрічаються, і віряни прямують на Володимирську гірку на молебень. Моляться менш як годину. Кому не сила стояти, лягають прямо на траву. Деякі люди через спеку та втому знепритомніли. Близько ста учасників хресної ходи звернулися у мобільні медпункти».

Сергій Гур'єв, в. о. директора центру медицини катастроф: «Певні звернення були. За нашими підрахунками, більше сорока тисяч людей. тобто пройшло дуже добре, але якихось тяжких захворювань на даний час немає. Декілька десятків звернень з приводу гіпертонічної хвороби, з приводу простуди і болю в животі або щось таке, що цілком природне».

Кореспондент: «Після молебню люди рушили до Києво-Печерської лаври на всеношне бдіння. Колона розтяглася на кілька кілометрів. За словами голови Нацполіції Хатії Деканоїдзе, серйозних порушень під час ходи не було».

4. «Бойовики дещо зменшили кількість обстрілів на Донбасі…»

Ведуча: «Бойовики дещо зменшили кількість обстрілів на Донбасі, за вечірніми зведеннями, вони чотирнадцять разів порушували режим припинення вогню по українських опорних пунктах в Авдіївці, били з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Також відновилися обстріли на Луганському напрямку».

Олег Сушинський, речник штабу АТО: «На Маріупольському напрямку восьмидесятидвоміліметрові кулемети окупанти використали по наших позиціях у Старогнатівці, а стрілецьку зброю в Мар'їнці і тричі у Водяному. На Луганщині опівночі та впродовж дня ворог відкривав вогонь з восьмидесятидвоміліметрових кулеметів по Новоолександрівці та Новозванівці, а під Лопаскіним вів гранатоментний вогонь».

5. «Майже 100 тисяч жителів на Донеччині від неділі без води…»

Ведуча: «Майже 100 тисяч жителів на Донеччині від неділі без води, – про це "Новинам" на Першому розповіли комунальники Волноваського району. Водогін був пошкоджений під час обстрілу. Коли обіцяють відновити водопостачання і як люди обходяться зараз? Дізнавались наші кореспонденти».

Кореспондент: «Вода у Волновасі лише з колодязів або ж із діжок, які підвозять комунальники».

Ольга, жителька Волновахи: «А где вы брали воду? Неизвестно где. Кому-то это значит нравится, если люди страдают».

Кореспондент: «Підвозити воду обіцяють і пожежники».

Митрофан Агарков, виконувач обов’язків начальника караулу: «В связи с прекращением подачи воды 11-я Державна пожежно-рятувальна частина готова к выполнению своих функциональных обязанностей – подачи воды населению».

Кореспондент: «Комунальники обіцяють подати воду завтра ввечері».

Олександр Євдокимов, головний інженер комунального підприємства «Вода Донбасу»: «К утру, надеюсь, вода уже пойдёт на Волноваху. Но нам нужно выполнить реванш по запуску фильтровальной станции, на это где-то нужно до 12 часов, бывает – сутки. Потому что промыть все фильтры *нрзб*, завоздушены».

Кореспондент: «Аварія на водогоні трапилася у вихідні через обстріли, зношені труби не витримали переходу на аварійний режим і розірвалися, затопило навіть апаратну».

 6. «У Львові відзначили роковини Скнилівської трагедії…»

Валерія Богренцова, ведуча: «У Львові відзначили роковини Скнилівської трагедії. До каплички на території летовища прийшли родичі загиблих. Там відслужили панахиду. Потім помолилися біля пам’ятного знака. 14 років тому під час авіашоу на глядачів упав винищувач СУ-27УБ, загинуло 78 людей, серед них 28 діти. Травми дістали 250. Обох пілотів судили. За ґратами один провів вісім років, інший – три. Заарештували ще трьох військових командирів, чотирьох генералів, серед яких тодішній командувач Військово- повітряних сил Віктор Стрельников, виправдали».

Казимир Галай, батько загиблого у Скнилівській трагедії: «Втратив у цій людській трагедії 17-річного сина Сергія. Мій синок був високий зросту, 192. Він попав під це крило, що "орало" по землі. Не встиг зігнутись і знесло тильну частину голови».

Любомир Козак, телеоператор, очевидець: «Дим був, пожар. Дуже був противний запах. Були тіла порозкидані. Були травмовані люди. Крик. Зойк. Писк. Вереск. Ну евакуація. Стали одразу евакуйовувати всіх людей».

7. «Активісти організації “КримSOS” улаштували акцію під російським посольством…»

Ведуча: «Активісти організації “КримSOS” улаштували акцію під російським посольством. Вийшли на підтримку Ервіна Ібрагімова, а також інших кримських татар і українців, які зникли в анексованому Криму. Правозахисники закликають не забувати про випадки викрадення, від російської влади вимагають повідомити про місце перебування Ервіна Ібрагімова та інших. За даними організації “КримSOS”, підтверджених випадків порушення прав людини в Криму нарахували понад 2,5 сотні».

Геннадій Афанасьєв, активіст громадянського спротиву російській окупації Криму, політв’язень: «Починаючи з 3 березня 2014, закінчуючи Ервіном Ібрагімовим, *котрого* викрали 25 травня 2016 року, це продовжується, два роки продовжується підряд. І це саме викрадення, тому що, якщо б це було не викрадення, а затримання їх за якісь там злочини, вони б мали право на адвоката, викликали його, і російська влада, вона могла якось прокоментувати, де знаходяться наші громадяни. Офіційно це біля 22 чоловік, про *котрих* ми можемо заявляти офіційно, чому є підтвердження документальне, і всі підтвердження цієї справи, всі кейси ми вже можемо подавати до світових спільнот».

Різа Шевкієв, член Меджлісу кримськотатарського народу: «Народ очень переживает, собирается. У нас есть ещё возможность проводить молебни и вот на все какие-то по поводу там дней рождений его или кого-то дня ареста, собираются вот сотни людей возле его дома и проводят молебник».

Ведуча: «Про зникнення Ервіна Ібрагімова стало відомо вранці 25 травня. Неподалік дому залишився його автомобіль. Востаннє він подзвонив батьку близько 11-ї ночі, шукав документи на машину. Пізніше кримська журналістка Аше(?) Омерова(?) оприлюднила відеозапис із камер спостереження. Ервіна зупинили інспектори ДПС, силоміць посадили в мікроавтобус. Машина виїхала в бік Бахчисарайського водосховища через лісосмугу. Доля Ервіна Ібрагімова досі невідома».

8. «Новий керівник у Міністерстві охорони здоров'я…»

Ведуча: «Новий керівник у Міністерстві охорони здоров’я. На засіданні Кабміну вирішили, що виконувати обов’язки міністра з наступного місяця буде Уляна Супрун. Останній тиждень вона працювала на посаді заступника міністра. Уляна Супрун, американська лікарка українського походження, в Україну приїхала під час Революції Гідності, була в медслужбі “Євромайдану”, цього ж року стала директором гуманітарних ініціатив Всесвітнього конгресу українців. Тоді ж заснувала організацію “Захист патріотів”, яка проводить заняття з тактичної медицини і забезпечує українських бійців індивідуальними аптечками стандартів НАТО. Рік тому Уляна Супрун та її чоловік Маркус стали громадянами України, відповідний Указ підписав Президент. Посісти посаду заступника міністра охорони здоров’я Петро Порошенко запропонував Уляні Супрун два тижні тому, після того, як на хабарі затримали Романа Василишина».

9. «Із 15 серпня запрацює система електронного декларування доходів держслужбовців і політиків…»

Ведуча: «Із 15 серпня запрацює система елетронного декларування доходів держслужбовців та політиків, повідомив сьогодні уряду Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Навчатиме чиновників запропонували (і заповнювати декларації) Національне агентство із запобігання корупції. Тренінги вже були в Генпрокуратурі та Конституційному Суді, далі їх планують в Адміністрації Президента. Як сказав Гройсман, аналогічні тренінги треба провести в Кабміні, а також для народних депутатів».

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України: «Я вважаю, що це надзвичайно є важливий інструмент боротьби з корупцією, щоб ми чітко розуміли, які в людей є доходи, чим вони володіють, які у них є *розходи*, і аналізувала агенція, чи доходи співпадають з *розходами*. Дуже хотілося сьогодні подивитись не тільки декларації чиновників, а й політиків, зокрема наших дорогоцінних – я не перебільшив – політиків-популістів. Дуже хочеться мені подивитись на їхні декларації, чим вони реально володіють, які у них реальні статки, і ми побачимо, що ті, хто завжди кричать про те, що треба допомагати простим людям, насправді, виявляється, самі є не дуже простими, а мають достатньо високі статки і є людьми дуже й дуже небідними».

(Матеріал має ознаки замовності. Нема балансу думок, повноти інформації, натомість є надання слова Гройсману в позитивному контексті).

10. Із 1 серпня по всій Україні запрацює Prozorro

Ведуча: «Проаналізувати тендери, які проводили Міноборони поза системою Prozorro, доручив Прем'єр Володимир Гройсман. За його словами, у березні за чотири дні перед переходом на цю систему міністерство оголосило тендерів майже на 20 мільярдів гривень, а це перевищує торішні показники у два з половиною рази. Гройсман порадив скасувати ті тендери і почати закупівлі через Prozorro і додав, за попередніми оцінками, ця система дає до 50% економії на закупівлі. По всій Україні Prozorro має запрацювати з наступного понеділка, 1 серпня».

Максим Нефьодов, один з ініціаторів Prozorro, заступник міністра економічного розвитку й торгівлі: «Починаючи з 1 квітня було оголошено майже 61 тисячу процедур, із них і відкриті торги, з них і переговорні процедури, і допорогові закупівлі. Ми не бачимо ніяких суттєвих проблем чи статистичних відхилень, які б свідчили про те, що у когось із замовників є якісь проблеми. Ми навіть дещо здивовані рівнем середньої економії по закупівлях, де ми вже бачимо ціни із цих шістдесяти одної тисячі процедур. Це майже 16%. Це вище, ніж було раніше».

(Матеріал має ознаки замовності. Немає балансу думок, повноти інформації, достатнього бекграунду, згадано Гройсмана в позитивному контексті).

11. Генпрокурор у трудах

Ведуча: «Генпрокурор Юрій Луценко підписав повідомлення про підозру нардепу від фракції “Воля народу” Олександру Онищенку. Тепер його можуть оголосити в міжнародний розшук. Онищенка підозрюють у розкраданні грошей держкомпанії “Укргазвидобування” майже на три мільярди гривень. 05.07, нагадаю, Верховна Рада схвалила зняття недоторканності, затримати й арештувати Онищенка. За кілька днів до цього він утік з України і тепер переховується. І сьогодні ж Генпрокурор Юрій ЛУЦЕНКО особисто вручив підозру судді Вищого господарського суду Віктору Швецю. У березні цього року його затримали на гарячому^ він отримав хабар від підприємця 5000 доларів. За законом? повідомлення судді про підозру мав вручити саме Генеральний прокурор».

(Матеріал має ознаки замовності. Він незбалансований: немає позицій обвинувачених. Немає достатніх бекграундів. Є згадка про Луценка в позитивному контексті).

12. «Близько тисячі двохсот суддів рекомендовано до звільнення…»

Ведуча: «Близько тисячі двохсот суддів рекомендовано до звільненні в межах судової реформи. Частина суддів самі подали у відставку після нової процедури оцінювання. Під тридцятого вересня, коли набудуть чинності зміни до Конституції в частині правосуддя, звільняти суддів самостійно зможе Вища рада юстиції».

Ігор Бенедисюк, голова Вищої ради юстиції: «Наші нові повноваження кажуть, що ми будемо не лише рекомендувати. Зокрема, якщо ми говоримо про звільнення суддів, то ми будемо звільняти вже самостійно суддів без направлення рекомендації до Верховної Ради і до Президента на звільнення, це буде самостійно. Наша відповідальність».

Сергій Козьяков, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів: «Двадцять відсотків суддів подали у відставку до початку процедури оцінювання або не з'явилися на оцінювання з різних мотивів. Це, з ким ми ще не почали працювати, вже судді подають у відставку. Були випадки досить-таки смішні, якщо не сказати сумні, коли суддя не міг згадати, звідки в нього взялося п'ятдесят мільйонів гривень на купівлю акції консервного заводику.

У випуску від 27 липня не повідомляли про такі важливі теми дня

Кабмін підвищив посадові оклади Президенту, Прем’єру, міністрам і їхнім заступникам.

28 липня (четвер) 

1. Вибух на Сумщині

Ведуча: «Вибух на території випробувальної станції Укроборонпрому в Кролевецькому районі Сумської області. Це сталося приблизно о пів на п'яту вечора. Загинуло троє людей, ще двоє дістали поранення, повідомляє прес-служба Військової прокуратури центрального регіону. За попередньою інформацією, вибух стався під час розвантаження боєприпасів, які привезли на утилізацію».

2. Крим приєднали до Південного федерального округу Росії

Ведуча: «Криму як окремого утворення на російських мапах не буде. Президент Володимир Путін увів так званий Кримський федеральний округ до складу Південного федерального округу. Про це повідомила прес-служба Кремля. До цього округу досі входили Адигея, Калмикія, Краснодарський край. Астраханська, Волгоградська та Ростовська області. Згідно з указом, буде внесено зміни в органи управління. МЗС України висловило протест у зв'язку із приєднанням Криму до Південного федерального округу. Про це під час виставки “Зниклі безвісти і загиблі за період окупації Криму Росією” сказав заступник міністра Сергій Кислиця. Він припустив, що західні санкції, запроваджені проти окупаційної влади Криму, тепер поширять на весь Південний округ».

3. Звільнення Михайла Зурабова

Ведуча: «Також Путін звільнив Михайла Зурабова з посади посла Росії в Україні. Як повідомило агентство «Риа Новости», з посиланням на власні джерела, Зурабов сам неодноразово просився у відставку. Його призначили послом в Україні на початку серпня 2009-го. Зурабов представляв Росію в Мінській контактній групі до квітня минулого року. Сам він підписував комплекс заходів щодо виконання Мінська-2. Цей документ був узгоджений 11–12 лютого 2015 року».

4. «За минулу добу в зоні антитерористичних операцій один військовий загинув…»

Ведуча: «За минулу добу в зоні проведення антитерористичних операцій один військовий загинув. Ще одного поранено. За вечірніми зведеннями штабу АТО, сьогодні російські окупаційні війська 13 разів відкривали вогонь по позиціях української армії. На Донецькому напрямку з великокаліберних гранатометів та мінометів різних систем обстріляли українське укріплення в Авдіївці та Майорську».

Олег Сушинський: «На Маріупольському напрямку було неспокійно у Водяному. Там супротивник вів вогонь по українських опорних пунктах із мінометів калібру 82 мм, великокаліберних мінометів та стрілецької зброї. Крім цього, під гранатометний вогонь потрапили наші бійці у Мар’їнці та Лебединському. На Луганщині з опівночі та впродовж дня зберігалося відносне затишшя».

5. Церкви мають визначитися зі своїм ставленням до подій на Донбасі

Ведуча: «Президент Петро Порошенко каже, що церкви мають визначитися зі своїм ставленням до подій на Донбасі. Це він зазначив під час урочистих заходів із нагоди дня хрещення і подякував тим церквам та релігійним організаціям, які стали на захист України».

Петро Порошенко, Президент України: «Два з половиною роки тому Москва розв'язала війну проти золотоверхого Києва. Речі треба називати своїми іменами. Сам Спаситель вчив, що є чітка межа між правдою і неправдою. Я категорично не сприймаю паліативної форми, як абстрактний, збройний конфлікт чи збройне протистояння. Це оцінки із чужого, неукраїнського голосу. Те, що відбувається зараз на сході України, називається нашестям чужинців. І думаю, цьому українському словосполученню не складно знайти аналог і в церковнослов'янській мові».

Ведуча: «Також Президент сказав, що у створенні єдиної помісної православної церкви розраховує на допомогу Всесвітнього Патріарха Варфоломія. І додав, що соцопитування свідчать: єдиної автокефальної церкви хочуть дедалі більше православних українців».

(Немає балансу думок – слова у відповідь представникам двох патріархатів УПЦ).

6. «15 тисяч вірян Української православної церкви Київського патріархату взяли участь у відзначенні хрещення Русі-України в Києві…»

Ведуча: «15 тисяч вірян Української православної церкви Київського патріархату взяли участь у відзначенні хрещення Русі-України в Києві. Стільки ж людей було і учора на хресному ході Московського патріархату. Такі дані Міністерства внутрішніх справ. Там повідомили, що за два дні грубих порушень не було. Відкрили кримінальне провадження за фактом виявлення боєприпасів на шляху двох колон із вірянами».

Кореспондент: «Із 9-ї ранку у Володимирському соборі Українська православна церква Київського патріархату молилася за мир в Україні. Тут зібралися віряни з різних областей. Службу слухали і на вулиці. О 12-й люди рушили хресним ходом до пам’ятника князеві Володимиру. О 13:30 на Володимирські гірці розпочався молебень до Дня хрещення Київської Русі-України. Очолив богослужіння Святійший Партріарх Філарет».

Філарет, Святійший Патріарх Київський і всієї Русі-України: «Християни, упокій, Господи, спочилих рабів Твоїх, на Донбасі убієнних. Ми завжди молимось за Україну, а особливо тепер, коли Україна проходить випробування. Достойна вона бути державою чи не достойна? Чи знову нам повертатись у рабство? Український народ доводить, що він достойний мати свою незалежну державу».

Кореспондент: «Серед тих, кого об'єднала спільна молитва, були і воїни з АТО. Сьогодні вони молилися за своїх бойових товаришів».

Михалич, батальйон «Айдар»: «Я сегодня пришел помянуть своих пацанов, тех, которые погибли. Бо у меня, из роты осталось восемь душ. Я пришел потому, что считаю, что Московский патриархат, его во время даже войны не должно здесь “бути”. А должна быть наша, Украинская православная автокефальная церковь. Поэтому я здесь для того, чтобы помолиться за единение нашей нации».

Кореспондент: «Святі отці разом із вірянами згадували загиблих воїнів патріотичними піснями».

Фрагмент пісні «Ніхто пощади не просив...».

Кореспондент: «Пані Лариса вже 10 років поспіль бере участь у хресному ході Київського патріархату. Каже, щороку все більше людей долучаються до спільної молитви».

Лариса Мельничук, вірянка з Київської області: «Вірю в те, що в нас буде одна помісна церква, за що ми молимось, за що ми весь час говоримо».

Кореспондент: «Урочистий молебень на Володимирській гірці завершився без провокацій. Гвардія, як і напередодні, чергувала в посиленому режимі».

7. Реформування державних підприємств

Ведуча: «Виділили рекордну кількість грошей на українські дороги та реформування всіх державних підприємств. Міністерство інфраструктури відзвітувало про роботу за останні 100 днів. Серед іншого, очільник міністерства Володимир Омелян сказав, що пишається новими призначеннями в Укрпошті та Укрзалізниці, де почали працювати фахівці з Польщі та США».

Володимир Омелян, міністр інфраструктури України: «Я щиро вірю, що саме ці люди, які були призначені на Укрпошту і на Укрзалізницю, повинні відновити віру в державні підприємства, державні монополії, те, що вони можуть керуватися ефективно й приносити прибутки державі».

(Немає балансу думок і повноти інформації).

8. Як же змінюється Державне підприємство «Укрпошта»?

Ведуча: «І про те, як же змінюється Державне підприємство “Укрпошта” під керівництвом менеджера зі США».

Кореспондент: «Фінансовий менеджер зі США Ігор Смілянський перший місяць на посаді очільника Укрпошти. Сьогодні він представив план реформування держпідприємства».

Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти: «Я розумію, що ви й ваші глядачі та слухачі скаржаться щодо темпу надсилання листів та посилок, а суспільство скаржиться щодо темпу реформ в Укрпошті. Тож ми будемо прискорювати листи, посилки та реформи».

Кореспондент: «Пілотний проект із реформування Укрпошти мають запустити протягом трьох місяців. Смілянський обіцяє створити повний сервіс, окрім доставки і комплексу логістичних послуг. Також запровадять онлайн-платежі та відкриття банківських рахунків. Каже, для боротьби з конкурентами є потенціал».

Ігор Смілянський: «Наша задача – щоб ми розширили цей ринок. Якщо ми зможемо зробити дешеву, якісну доставку, це не буде на *слідуючий* день, це може бути сім днів, але ж ми поширимо ринок, і ми *дадим* новим клієнтам доступ до цього ринку. І це як ми будемо конкурувати з нашими конкурентами. Ніхто не зможе зробити таку мережу, яку має сьогодні Укрпошта. 11,5 тисячі відділень. Ніхто це не *зробе*».

Кореспондент: «В поштових відділеннях чули лише про деякі новації, але готові до змін. Відділення Укрпошти на місцях поки що в очікуванні змін, які анонсував новий керівник. Проте кажуть, працюють не гірше конкурентів. Клієнтів же Укрпошти найбільше приваблюють низькі ціни за послуги».

Ольга Пасюра, клієнтка Укрпошти: «По цене нужно сравнивать. Здесь посылка до 10 гривен, там 30 гривен – минималка. По «Новой почте», конечно, быстрее.

Любов Кирпач, клієнтка Укрпошти: «Він може й швидше, але ж воно і коштує дорожче.*нрзб*. Перевага у вартості».

Кореспондент: «Єдине, на що скаржаться працівники Укрпошти, – малі зарплати. Цю проблему новий керівник визнає, проте підвищень поки що не обіцяє. Каже, зараз 70% витрат іде на зарплати. До цього питання можуть повернутись, коди держпідприємства реформують і воно почне давати більший прибуток. А от власну зарплатню, 333 тисячі гривень, керівник Укрпошти вважає виправданою. Каже, скромні зарплати надолужували корупцією й незаконними тендерами на мільйони гривень».

Ігор Смілянський: «Останній приклад: був тендер на мільйон доларів на закупку вантажних грузовиків для Укрпошти, щоб кожен регіон отримав новий грузовик. Ці гроші міжнародного поштового союзу, які потрібно використати. Коли я побачив тендер, я бачив, що цей тендер був виписаний під одну машину».

Кореспондент: «Реальні зміни в поліпшенні сервісу клієнти Укрпошти зможуть відчути вже наступного року, сказав Смілянський. Для реформування залучать значні інвестиції, і вперше в історії Укрпошта співпрацюватиме з Європейським банком реконструкції та розвитку. На донорські кошти розроблять детальну стратегію реформування держпідприємства».

9. «Абітурієнтам не потрібно спішити писати заяву на контракт, щоб не втратити бюджетне місце у виші, радить перший заступник міністра освіти та науки Інна Совсун…»

Ведуча: «Абітурієнтам не потрібно спішити писати заяву на контракт, щоб не втратити бюджетне місце у виші, радить перший заступник міністра освіти та науки Інна Совсун. У понеділок, 1 серпня, на сайті vstup.info та на офіційних сайтах вишів оприлюднять списки рекомендованих до зарахування на бюджет, і вже після цього ті, хто до них не потраплять, можуть писати заяву для навчання на контракті».

Інна Совсун, перший заступник міністра освіти та науки України: «Є велике прохання не поспішати, так і оцінити свої шанси. Почекати 1 серпня, подивитися, яким же буде їхній шанс. Тому що, нагадую, у цьому році в нас рекордна кількість випускників має шанс вступити на бюджетні місця. Тому, в принципі, шанси є, вони хороші для абітурієнтів, і не варто поспішати з написанням заяви на контракт. Місць на контракт так само вистачить, і університетам не варто спекулювати».

Ведуча: «Нагадаю, з 1-го по 5 серпня абітурієнти, рекомендовані до зарахування на бюджет, мають принести у виші оригінали документів. Заяви на контрактну форму навчання прийматимуть до 12 серпня. Інна Совсун розповіла, вже кілька років серед вступників найбільш популярні філологія, менеджмент, економіка і право. Нині до списку додалися ще й комп'ютерні спеціальності. Пільгових місць цьогоріч поменшало, крім того із законодавства зник термін «вступ поза контрактом», що суперечить самій ідеї вступної кампанії, каже Совсун».

10. «Пройти діагностику на гепатит безплатно й отримати висновок одразу…»

Ведуча: «Пройти діагностику на гепатит безплатно й отримати висновок одразу. По всій Україні у День боротьби з хворобою влаштували мобільні амбулаторії. В Києві їх розмістили в парку імені Шевченка. Там побувала наш кореспондент і розпитала, як такі щорічні акції допомагають українцям уберегтися від недуги».

Кореспондентка: «Сьогодні Україна на першому місці в Європі за рівнем захворюваності на гепатит. За даними Міністерства охорони здоров’я, близько чотирьох мільйонів українців уже хворіють або є носіями цього вірусу. Уже п'ятий рік поспіль у Всесвітній день боротьби з гепатитом всім українцям пропонують пройти безкоштовну діагностику. Торік на такій же акції у 10% людей виявили захворювання».

Дмитро, учасник акції: «Пробитися в нашу сучасну поліклініку фактично неможливо, а до інфекціоністів і так далі... А тут спокійно прийшов, поспілкувався, дізнався. Лікування завжди дорожче, ніж профілактика. Потрібно знати, які у вас є недоліки».

Кореспондентка: «За словами медиків, державна програма лікування гепатитів недофінансована. Ефективні іноземні препарати, зокрема від гепатиту С, купувати самотужки більшість українців не в змозі. Цього року Міністерство охорони здоров’я вперше закупило найсучасніші ліки для хворих на цей вірус. Вони доступніші за ціною».

Віталій Лаврик, хворий на гепатит: «У світі коштують близько 80–100 доларів. Є і препарати, які коштують і тисячу доларів. Вони не викликають ніяких побічних дій і взагалі людина може працювати... без відриву від виробництва, приймати ці препарати. Я зараз маю надію на те, що з новими препаратами я зможу подолати цю інфекцію».

Кореспондентка: «Імовірність підхопити вірус зростає при переливанні крові… та тату-салонах. Гепатити іноді мають безсимптомний перебіг, тому лікарі радять усім перевірятися раз на півроку».

Людмила, медичний працівник: «Раннє виявлення, звичайно ж ... зараз лікування є... Своєчасне лікування... назначене своєчасне лікування завжди приводить до хороших результатів – ефективних. Профілактика церозу *нрзб* печінки».

Кореспондентка: «Гепатит виліковний, кажуть медики і радять стежити за своїм здоров'ям».

У випуску від 28 липня не повідомляли про такі важливі теми дня

Представник Вселенського патріархату повідомив Порошенку, що Варфоломій I хоче допомогти Україні.

Філарет: Якщо церква буде залежна від Москви, то України не буде.

Держдеп: Посилення військової присутності Росії в Криму перешкоджає врегулюванню конфлікту.

29 липня (п’ятниця)

1. Детонація боєприпасів, вибух стороннього предмета й порушення правил безпеки – такі версії вчорашнього вибуху на Сумщині

Ведуча: «Саме детонація боєприпасів, вибух стороннього предмета і порушення правил безпеки – такі версії вчорашнього вибуху на Сумщині називають в Укроборонпромі. Там розповіли, мали утилізувати 15 бомб радянських часів, 7 снарядів устигли, залишилося ще 8. Нині їх знешкоджують піротехніки Центру швидкого реагування. На утилізацію привезли боєприпаси, яким приблизно 50 років. З допомогою НАТО Україна знищує надлишкові запаси стрілецької зброї та застарілі боєприпаси. Програма працює вже 10 років. За цей час утилізувала понад мільйон мін та більш як 30 тисяч тонн боєприпасів».

Кореспондент: «Історія випробувальної станції під час розвантаження боєприпасів.

Владислав Правдюк, заступник начальника управління прокуратури Сумської області: «Загинуло три особи, з них це два працівники Науково-дослідного інституту хімічних продуктів, місцеві мешканці: один – це громадянин України, представник НАТО, який здійснював контроль за утилізацією боєприпасів. Молоді люди від 30 до 40 років загинули на місці».

Кореспондент: «Ще двоє постраждали, обох відразу привезли до найближчої лікарні у Шостку. В одного відкритий передом руки, в іншого – пошкоджене око».

Олег Штогрин, головний лікар Шосткинської районної лікарні: «Хворий був направлений в Сумську обласну лікарню, де прооперований вчора ввечері. По нашій інформації, зараз колеги в Сумах борються за те, щоб зберегти йому око або зір. Хворий з пошкодженням верхівки верхньої… прооперований нашими спеціалістами. Ніч провів у реанімації, стан його стабілізований. Виведений сьогодні в травматологічне відділення».

Кореспондент: «Журналістів на територію підприємства не пустили. Справу розслідує поліція та військова прокуратура».

Олексій Хоменко, заступник військового прокурора Центрального регіону України: «За фактом вибуху органом Національної поліції України розпочато досудове розслідування у кримінальне провадження за частиною 2 статті 273 Кримінального кодексу України. Санкція даної статті передбачає позбавлення волі від двох до п’яти років».

Ельвіра Біганова, речник ГУ Нацполіції в Сумській області: «Порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах. Санкція цієї статті передбачає до 10 років позбавлення волі, а поки що нами вилучена вся документація по техніці безпеки, а також відібрані всі необхідні зразки, у тому числі і зразки ґрунту».

Кореспондент: «Один із поранених заперечує версію недбалості. Каже, роботи проводили за технологією».

2. Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков: Росія чекає від України згоди на призначення своїм послом Михайла Бабича

Ведуча: «Росія чекає від України згоди на призначення своїм послом Михайла Бабича, про це сказав журналістам прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, повідомляє агентство «РИА-Новости». Учора Путін звільнив посла в Україні Михайла Зурабова, а сьогодні Рада Федерації затвердила кандидатуру Михайла Бабича. Досвіду в дипломатичній сфері він не має, служив у КДБ і воював у Чечні. Докладніше – Марина Ансіфорова».

Кореспондент: «Путін звільнив з посади надзвичайного і повноважного посла Росії в Україні Михайла Зурабова вчора, хоча з проханням про своє звільнення він звертався кілька разів. Зурабов був на посаді шість років, із 5 серпня 2009 року. Учора російські ЗМІ назвали найбільш імовірну кандидатуру на посаду нового посла нинішнього повноважного представника президента у Приволзькому федеральному окрузі Михайла Бабича, сьогодні це підтвердили в Держдумі, кандидатуру Бабича розглядали там у закритому режимі. Прес-секретар президента Дмитро Пєсков заявив: зараз чекають згоди від Києва».

ЦИТАТА. Дмитро Пєсков, прес-секретар Володимира Путіна: «Поки не знаю, чи отримано згоду Києва на призначення Бабича послом РФ в Україні, але агреман запитано, необхідні дипломатичні процедури, в тому числі отримання агремана, зараз у процесі».

Кореспондент: «Михайлу Бабичу 47 років, представляв президента у Приволзькому федеральному окрузі останні п’ять років, до цього вісім років був депутатом Держдуми від провладної «Єдиної Росії». Три місяці – з листопада 2002-го до лютого 2003-го очолював уряд Чеченської Республіки. Закінчив Рязанське вище військове командне училище зв’язку, служив у десантних військах та КДБ, брав участь у бойових діях, був помічником голови прикордонної служби ФСБ. Ротацію у російському посольстві колишній депутат Держдуми, опозиціонер Ілля Пономарьов оцінює так».

Ілля Пономарьов, депутат Держдуми (2007–2013 рр.): «Если Украина дает согласие на внедрение сюда господина Бабича, то вы получаете гарантированное шпионское гнездо, причем как с точки зрения координации действия спецслужб на территории страны, российских, так и прямого контактера в организации всевозможных избирательных кампаний в интересах Российской Федерации. То есть, назначение господина Бабича можно интерпретировать именно как подготовку к возможным, там, досрочным выборам, на которую нужно делать ставку России, и, соответственно, дать человека, который бы координировал деятельность, там, пророссийских сил на территории страны».

Кореспондент: «Колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко вважає, що Україна та Росія повинні взагалі відкликати своїх послів, адже фактично дипломатичних зв’язків між країнами вже три роки як не існує, каже він».

Володимир Огризко, міністр закордонних справ України (2007–2009 рр.): «Я би на місці нашого керівництва не тільки не давав би агреман, тобто згоду на призначення цього посла, а зробив би так би, щоб цей агреман не отримали ні цей, ні наступний, ні 25-й, який буде поданий. А в кращому випадку – розірвав би дипломатичні відносини і показав би всьому світу, що ми себе поважаємо».

Кореспондент: «Чи отримав Михайло Бабич агреман – попередню згоду на його призначення від України, в МЗС поки не коментують. За законом, послом стають тільки після вручення ним вірчої грамоти у тій державі, в яку його направили. Вона має право відмовитись від запропонованої кандидатури без пояснення причин».

Ведуча: «І за останньою інформацією Міністерства закордонних справ України, не отримували запит на нового главу посольства Російської Федерації Михайла Бабича. Про це сказав представник МЗС Олексій Макєєв, повідомляє Інтерфакс Україна».

3. Ситуація на сході

Ведуча: «І до подій на сході України. Протягом цього дня бойовики 19 разів обстрілювали українські позиції, у тому числі з важкої зброї, повідомляє штаб АТО».

Олег Сушинський, речник штабу АТО: «Із заборонених Мінськими угодами 122-міліметрової артилерії та 120-міліметрових мінометів противник бив по наших опорних пунктах у Невельському. Також 120 та 82-міліметрові міномети ворог застосував у Пісках, міномети калібру 82 мм – в Опитному, а гранатомети та великокаліберні кулемети – поруч Луганського, Новгородського та Авдіївки. На Маріупольському напрямку із 82-міліметрових мінометів окупанти обстріляли українські позиції в Красногорівці. Крім цього, бойові машини піхоти задіяли під Мар’їнкою».

4. «12 мільйонів гривень на психологічну реабілітацію бійців АТО розікрали…»

Ведуча: «12 мільйонів гривень на психологічну реабілітацію бійців АТО розікрали. За інформацією Служби безпеки, під час участі в тендерах деякі санаторії надавали недостовірні дані про свої умови і навіть платили гроші військовим, щоб ті не заселялися до них. Такі схеми діяли у трьох регіонах, де саме, в СБУ не уточнюють, допоки триває розслідування. Де ж армійцям надають психологічну допомогу і як працює система?»

Кореспондент: «Липень 2016-го, третій рік війни – шість хвиль мобілізацій, п’ять демобілізацій, чверть мільйона військових, які повертаються додому. Більшість з них не готові говорити про пережите на фронті, про труднощі, з якими стикаються в тилу».

Антон Колумберт, заступник голови Київської військової спілки ветеранів АТО: «У нас є такий стереотип у суспільстві, що воїн – це сильний чоловік, якому не личить звертатися по допомогу, якщо щось не так. Але насправді, лише 5% учасників бойових дій мають подібні проблеми. 95% необхідна просто допомога в ре соціалізації».

Кореспондент: «На державному рівні займатися психологічною реабілітацією почали наприкінці 2015-го. Керувати процесом доручили Держслужбі у справах війни та учасників АТО. Відновлювати психологічне здоров’я бійці могли б у санаторіях. І щоб визначити найкращий, провели відкритий конкурс, вибрали 13. Між ними розподілили кошти, майже 50 мільйонів гривень. Проте, як з'ясували СБУ та прокуратура, власники трьох підприємств-переможців протягом двох років привласнили понад 12 мільйонів гривень. Бійців розміщували в санаторіях, але лікування не надавали, деяким пропонували гроші, щоб вони взагалі там не селилися».

Борис Волчихін, директор Департаменту держслужби України у справах ветеранів війни та учасників АТО: «Це все перевіряється і якщо є зауваження, то у нас навіть є приклади, коли ми пропонуємо розірвати договір. Всіх 13 закладів, які ми вам дали, з одним ми будемо, з установою поки не буду говорити, з якою, тому що договір ще не розірваний, але ми будемо розривати договір».

Кореспондент: «У держслужбі додають, вибрані на конкурсі заклади продовжують приймати військових, цього року їх було близько тисячі. Кажуть, що фах психологів та умови в санаторіях перевіряють. Наталія, дружина учасника АТО, говорить, що кваліфіковану допомогу знайти нелегко».

Наталія Московець, голова Об'єднання дружин і матерів бійців-учасників АТО: «У нас до сих пор сейчас не подготовлены нормальные психологи, которые бы воевали, у которых именно в таких условиях опыт был. В основном это гражданские психологи, которые попытались переквалифицироваться и прийти, это не успешно, потому что они не понимают».

Кореспондент: «Психолог Віра Романова вважає, що значно впливають на реабілітацію військових стосунки в сім’ї».

Віра Романова, психолог: «Мы должны предотвратить разрушения личности, потому что он не принят родными, близькими, и работай здесь. Когда мы здесь их отвергаем, то, естественно, у них из-за непринятости, из-за разрушенной нормы мы им должны восстановить норму поведения».

Кореспондент: «За два роки більш як чверть мільйона бійців бачили війну, адаптуватися до мирного життя їм допомагають сім’я та волонтери. Лікування у професійних психологів 90% бійців вибирають за порадою бойових товаришів. Такі дані Спілки ветеранів АТО».

5. Депутат Євсєєнко втік від поліції

Ведуча: «Вміст алкоголю у крові депутата Макарівської райради, який спричинив аварію на кільцевій дорозі в Києві, перевищував норму майже в десять разів. Про це повідомили в прес-службі прокуратури міста Києва. Внаслідок аварії постраждало подружжя. Депутат Євсєєнко від госпіталізації відмовився і втік. Зараз Нацполіція його розшукує».

Кореспондент: «Їм залишалося проїхати щонайбільше два кілометри. Київська родина прямувала додому з Білої Церкви двома машинами. Попереду їхали два сини, батьки на відстані кількасот метрів. Діставшись додому раніше, сини занепокоїлися. Батьків не було більше двадцяти хвилин. На дзвінки не відповідали».

Сергій, син постраждалих: «Додзвониться не можем, потом в итоге телефон отключен уже. Сели в машину, поехали на обратном пути и увидели страшную трагедию. Там скорая, несколько нарядов полиции, куча людей, куча машин. Очень страшно».

Кореспондент: «Потерпілу доставили до лікарні. За словами медиків, на час прибуття карети швидкої допомоги чоловік ще був притомним. Наразі подружжя перебуває у реанімації».

Дмитро М’ясников, завідувач відділу політравми Київської міської лікарні № 17: «Пацієнтка знаходиться у комі. В неї важка черепно-мозкова травма. Взагалі поєднана травма, а також скелетна травма в неї. Чоловік зараз знаходиться в стані наркозного сну після перенесеної операції».

Кореспондент: «Журналіст Владислав Антонов на місце прибув за сорок хвилин після аварії. Винуватця не застав».

Владислав Антонов, редактор сайту DTP.KIEV.UF: «На месте работали спасатели ГСЧС, четыре бригады. Смывали технические жидкости. “Волга” уже была полностью разрезанная, все части валялись по дороге. Там двери срезали, крышу. Стоял автомобиль виновника аварии, уже без виновника. Его сразу полицейские отвезли, потому что люди собирались самосуд осуществить».

Кореспондент: «На запитання, хто саме був винуватцем дорожньої трагедії, уточнює».

Антонов: «Депутат Макаровской сельрады якобы, 1989 года рождения. Машина действительно на него зарегистрирована. И мне прислали фотографии сразу после происшествия. Мужчина был похож действительно на него.

Кореспондент: «Депутат Макарівської райради Київської області Матвій Євсєєнко у стані алкогольного сп’яніння влаштував драку з таксистами. Стріляв з пістолета. Коли поліцейські намагалися його затримати, почав тікати».

Віктор Шеверда, речник Департаменту патрульної поліції у м. Києві: «Водій “Тойоти Ленд Крузер Прадо” сів в автівку нібито для того, щоб дістати водійське посвідчення, заблокувався в ній та почав рух. Патрульні поліцейські почали переслідувати автомобіль. За декілька хвилин водій автомобіля “Тойота Ленд Крузер Прадо” допустив зіткнення з автомобілем “Волга” і автомобілем “Мазда”».

Вікторія, водій автомобіля «Мазда»: «Удар – и прицеп заносит вправо. Я сдала вправо и въехала лично в прицеп. Выбежала из машины, потому что подумала, что сейчас будет взрыв какой-то».

Кореспондент: «Депутата повезли в лікарню, взяли аналізи на вміст алкоголю в крові, але йому вдалося втекти».

6. «Кількість загиблих у воді в купальний сезон зросла у півтора разу порівняно з минулим роком…»

Ведуча: «Кількість загиблих у воді в купальний сезон зросла у півтора разу порівняно з минулим роком. Про це повідомляють у Державній службі з надзвичайних ситуацій. Що найчастіше стає причиною і як уберегтися, розказали рятувальники під час майстер-класу на одному зі столичних пляжів».

Кореспондент: «З такої вежі рятувальники на кожному офіційному пляжі столиці наглядають за безпекою у воді. Сьогодні, кажуть, рятувати нікого не довелося, але з початку тижня надали допомогу сімом людям. Охочим рятувальники демонструють свої вміння».

Костянтин, рятувальник: «Как только мы замечаем критического пловца, это тот человек, который уже как бы явно плыть нормально не может, начинает захлебываться, один человек забегает в воду либо со спасательным средством, как тюк, или с голыми руками, и проводит непосредственную транспортировку утопающего к берегу, второй ему помогает. И по надобности мы проводим реанимацию, то есть первую домедицинскую помощь до приезда катера либо скорой помощи».

Кореспондент: «Найчастіше люди тонуть у нетверезому стані. Рятувальники просять відпочивальників не вживати алкоголю на пляжі».

Сергій Бардока, начальник рятувально-водолазної станції в м. Києві: «Я считаю, что отдых на воде и употребление алкоголя – это несовместимо. Потому что очень много молодежи, в основном молодежи. В этом году были несчастные случаи именно молодежи, от 20 до 30 лет. И все связано с алкоголем».

Кореспондент: «Представники служби з надзвичайних ситуацій пояснюють відпочивальникам правила поведінки на воді».

Валентина, киянка: «Я знаю, куди можна запливать, куди не можна запливать. І додержуюся всіх правил. Це дуже добре, тому що не всі люди знають, що таке вода, як на воді поводитися».

Кореспондент: «У ДСНС просять купатися на офіційних пляжах не лише через наявність рятувальних станцій».

Світлана Водолага, речник ГУ ДСНС України в м. Києві: «На цих пляжах дно – воно безпечне, адже перед початком літнього купального сезону воно було все перевірено. Тут дотримані всі санітарні вимоги».

Кореспондент: «У вихідні в найнебезпечніших місцях чергують водолази ДСНС. Сьогодні показували навички з порятунку. Розповідають, наприклад, що до людини, яка тоне, слід підпливати ззаду».

Андрій Шибанов, начальник відділення водолазно-рятувальних робіт ГУ ДСНС у м. Києві: «Человек сзади вас не сможет захватить, потому что утопающий человек инстинктивно ищет опору. Надо освободиться от захвата любым способом. Самый наиболее распространенный захват утопающего – это хватание за волосы.

Левая-правая сверху, и делаем корпусом нажатия на область сердца. На 15 таких нажатий делаем два вдувания в легкие».

Кореспондент: «Від початку року в столиці у воді загинуло 50 людей, 30 із них протягом літа. Це на 10 осіб більше, ніж торік. У ДСНС кажуть, за останні два тижні врятували 18 людей».

7. Зареєструвати шлюб за 24 години

Ведуча: «Зареєструвати шлюб за 24 години. В Україні запровадили спрощену процедуру. Поки що експрес-шлюб можна оформити лише в Сєверодонецьку. Перші три пари молодят уже скористалися такою можливістю. Про те, як одружитися за добу, дивіться далі».

Кореспондент: «Молодята Сергій та Аліна спеціально приїхали зі Старобільська, щоб скористатися швидкою реєстрацією шлюбу».

Аліна Запара: «Мы приехали, чтобы лично расписаться за один день».

Сергій Запара: «Специально для этого праздника. Для большинства пар это хороший момент, как бы не у всех есть возможность ждать расписываться, а так пришли, подали заявление, расписались».

Кореспондент: «За старим законом, подати заяву було треба щонайменш за 30 днів до реєстрації. Тепер весь процес займе не більше як добу».

Павло Петренко, міністр юстиції України: «Перше місто, яке ми обрали, для того щоб фізично запустити, став Сєверодонецьк. Це була принципово моя позиція, тому що саме в цьому прифронтовому місті є найбільша потреба і тих людей, які приїжджають із цим з окупованих територій і в них не має можливості чекати 30 днів чи декілька разів сюди їздити, і для бійців Збройних сил України».

Кореспондент: «Пілотний проект запустять ще у п'ятьох містах. Швидко одружитися зможуть жителі Маріуполя, Херсона, Києва, Одеси та Львова вже у серпні».

У випуску від 29 липня не повідомляли про такі важливі теми дня

На Луганщині військові під час бою затримали росіянина-диверсанта.

Усю фракцію Радикальної партії Ляшка викликали на допит у Генпрокуратуру.

Розвідка: Росія нарощує військову присутність у Криму.

Нардеп Онищенко втік від українського правосуддя в Лондон.

У Львівській області шахтарі перекрили дорогу, вимагаючи виплати зарплати.

Унаслідок того, що бойовики обстріляли Зайцеве, зруйновано будинок мирних жителів.

Росія заблокувала український проект заяви стосовно Криму в Радбезі ООН.

30 липня (субота)

1. «Олександр Єфремов під вартою…»

Ведуча: «Олександр Єфремов під вартою. Колишнього керівника парламентської фракції Партії регіонів затримали вранці. Підставою Генпрокуратура назвала інформацію про можливу втечу з країни. ГПУ підозрює Єфремова в низці кримінальних правопорушень, зокрема, у сприянні створенню терористичної організації “ЛНР” та посяганні на територіальну цілісність України. Офіційну підозру мають оголосити протягом 24 годин, сказав Генпрокурор Юрій Луценко. Нині затриманий – у слідчому ізоляторі СБУ».

Кореспондент: «Олександра Єфремова затримали в міжнародному аеропорту “Бориспіль” з квитком на Відень. У Генпрокуратурі кажуть: Єфремов намагався втекти, коли дізнався, що проти нього є прямі свідчення».

Юрій Луценко, Генеральний прокурор України: «Тиждень тому ми отримали прямі свідчення про роль громадянина Єфремова в організації так званого “ЛНР”. Друга стаття, як ви бачите, це пряма підтримка терористичної організації. Ми також маємо достатньо багато показів із цього приводу. Дані статті, які обґрунтовано інкримінують громадянину Єфремову згідно із чинним законодавством, не передбачають ні домашнього арешту, ні особистого зобов’язання, ні застави, виключно арешт».

Кореспондент: «Також Генпрокуратура підозрює Єфремова в незаконному заволодінні майном Луганськвугілля. На підтримку колишнього однопартійця одразу ж виступив “Опозиційний блок”, партія поширила заяву з проханням втрутитися Президенту та світовій спільноті. “Опозиційний блок”: “Сьогодні влада затриманням Єфремова, намаганнями реанімувати стару казку про те, що в усьому винні “попередники”, репресіями проти опозиції намагається прикрити власне банкрутство й приховати свою провину за злочини проти народу України”».

Кореспондент: «Торік у лютому Олександра Єфремова вже затримували, спершу за звинуваченням у зловживанні службовим становищем і службовій підробці. Тоді вже за день відпустили під заставу майже в три мільйони гривень, їх за однопартійця вніс Борис Колесников. Ще кілька днів по тому нові звинувачення у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі – і знову Єфремов на волі вже за 61 тисячу гривень».

Олександр Єфремов, підозрюваний: «Я полностью уверен в том, что то, что пред’явлено, это чушь, и я не имею никакого отношения к этому».

Кореспондент: «На час розслідування суд залишив Олександра Єфремова під домашнім арештом».

2. Депутата Макарівської райради, який напередодні скоїв ДТП на Кільцевій, знайшли й затримали

Ведуча: «В зоні бойових дій депутата Макарівської райради Євсєєнка, який напередодні вчинив ДТП на сполучній Кільцевій, знайшли і затримали, про це повідомила речниця прокуратури Києва Надія Максимець. Кримінальне провадження відкрили за статтею «Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило тяжкі наслідки». Воно передбачає ув’язнення від трьох до восьми років. Крім того, аналізи показали, що вміст алкоголю у крові Євсєєнка перевищував норму в десять разів. Нагадаю, в ніч проти п'ятниці вже колишній депутат від «Батьківщини» Матвій Євсеєнко, тікаючи від поліції на позашляховику, протаранив “Волгу”. Її водій та пасажирка опинилися в реанімації. Євсеєнко від госпіталізації відмовився і втік».

3. У зоні бойових дій за минулу добу один військовий загинув, одного поранено, ще одного контузило

Ведуча: «Про це повідомив речник Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко. За останніми даними зі штабу, бойовики з мінометів та гранатометів обстріляли Мар’їнку та Водяне, з БМП били в районі Нижнього Лозового. Біля Луганська з гранатометів атакували Лопаскине. Найбільше обстрілів протягом дня було на Донецькому напрямку».

Ірина Баранова, речниця штабу АТО: «Із 82-міліметрових мінометів, із гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї ворог обстрілював наші укріплення в районі Авдіївки. Шахту “Бутівка” у Донецьку противник обстрілював з АГС та стрілецької зброї. Також гаряче було у Троїцькому та Верхньоторецькому».

Ведуча: «”Гради”, танки, бронемашини, снаряди та пальне – Росія переправила підкріплення бойовикам на схід України. За даними вітчизняної розвідки, частина військової техніки з Федерації прибула на станцію Харцизьк, ще одна партія пройшла через КП “Ізварине”. Усього проросійські терористи отримали майже три десятки танків, 15 БМП, 3 установки “Град”, кілька *нрзб*, більш як 40 вантажівок із боєприпасами та 34 системи з пальним».

4. Бойовики з Донецька вели вогонь по житлових районах Мар’їнки

Ведуча: «По житлових районах Мар’їнки вели вогонь бойовики з Донецька. Фото з наслідками обстрілів оприлюднив штаб АТО. Руйнувань зазнали шість будинків на вулицях Шевченка, Леніна та Октябрській. Як бачимо на знімках, снаряди пошкодили дахи і зовнішні стіни. Людей не зачепило. Як повідомляє прес-офіцер спільного центру контролю і координації припинення вогню Вадим Бакай, незаконні збройні формування били в напрямку Петровського району Донецька. Застосували ручні протитанкові гранатомети, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю».

5. «Міжнародні військові навчання «Сі Бриз-2016» закінчилися…»

Ведуча: «Міжнародні військові навчання “Сі Бриз-2016” закінчилися. Пройшли вони успішно. Так сказав представник американських армійців. Церемонія закриття відбулася на полігоні “Широкий Лан” у Миколаївській області. Там проходила сухопутна частина навчань. Міжнародні маневри “Сі Бриз” проводять в Україні щороку. Нинішні тривали два останні тижні у північно-західній частині Чорного моря, на Одещині та Миколаївщині. Задіяні в них були близько чотирьох тисяч армійців з п'ятнадцяти країн».

У випуску від 30 липня не повідомляли про такі важливі теми дня

В ОБСЄ розповіли про нові загрози співробітникам місії з боку бойовиків.

Моніторинг здійснює ГО «Детектор медіа» в рамках проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи суспільного мовлення в Україні». 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду