Показ Олімпіади в Ріо на «UA: Перший» коштував 2 млн євро – «Чемпіон»

Показ Олімпіади в Ріо на «UA: Перший» коштував 2 млн євро – «Чемпіон»

13:40,
18 Серпня 2016
2563

Показ Олімпіади в Ріо на «UA: Перший» коштував 2 млн євро – «Чемпіон»

13:40,
18 Серпня 2016
2563
Показ Олімпіади в Ріо на «UA: Перший» коштував 2 млн євро – «Чемпіон»
Показ Олімпіади в Ріо на «UA: Перший» коштував 2 млн євро – «Чемпіон»
Трансляція Олімпіади в Ріо-де-Жанейро на «UA: Перший» обійшлася бюджету України в 2 млн євро. Ще з 70 тисяч доларів планували в «UA: Перший» витрати на власних журналістів в Ріо, але в Кабміні відмовили.

Про це повідомляють джерела видання «Чемпіон» в Кабміні.

За інформацією «Чемпіона», «UA: Перший» мав шанс продати субліцензію на трансляцію Олімпіади одному з комерційних каналів. Зацікавлений канал пропонував «UA: Першому» 500 тисяч доларів за субліцензію, але в керівництві телеканалу запросили удвічі більшу суму і потенційні покупці відмовилися.

Вся справа в тому, що коли продається ліцензія на Олімпіаду, то вона включає в себе не лише центральну комеру. Наприклад, в Ріо ще 14 таких камер. А вже самі транслятори в кожній країні вибирають, які події показувати. На каналі Матч ТВ,  показували майже усі виступи росіян в прямому ефірі, зазначили джерела видання.

Нагадаємо, генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія повідомляв, що «кілька мільйонів євро НТКУ сплатила за права на дві Олімпіади (зима-літо). І не сплатила 70 тисяч доларів за відправку команди НТКУ».

За його словами, НТКУ має ліцензію Lagardère Sports (колишня Sport 5), яка володіє правами на показ Олімпіад 2014 та 2016 років. «Вартість цієї ліцензії ми не маємо права озвучувати», – сказав в одному інтерв’ю Зураб Аласанія.

Ситуацію з трансляцією Олімріади в Ріо сайту «Суспільне мовлення» пояснив керівник спортивного мовлення телеканалу «UA: Перший» Нікіта Хорозов.

За його словами, НТКУ купила права на трансляцію Олімпіад – Сочі-2014 і Ріо-2016. Обмеження прав наступні: інтернет-права – тільки паралельний показ на сайті каналу (не можна виводити на сайт додатковий контент), немає прав на платний показ, турнір із футболу.

«Національна телекомпанія України підписала договір із компанією OBS (Olympic Broadcast Service) про надання пакету послуг – 13 каналів, один із яких – новинна стрічка. На 12 каналах транслюються різні види спорту за розкладом. Зміни у розкладі залежать від погоди та/або збільшення тривалості тих чи інших змагань, виникають іноді й технічні моменти (у Бразилії).

Програму показу та контент формує сам міжнародний мовник і надає щоденний мультиканальний пакет трансляцій для усіх мовників країн-учасниць ігор. Для більшого розуміння слід наголосити, що олімпійські змагання йдуть одночасно на багатьох аренах та великій кількості майданчиків. З одних ведуться телевізійні трансляції, з інших – ні. Враховуючи значну кількість подій, до трансляцій, в першу чергу, включений фінальний етап змагань.

Рішення, які саме країни чи етапи змагань потраплять у зйомку (яка доріжка, татамі чи корт), ухвалюють Міжнародні федерації й компанія OBS», – пояснив  Нікіта Хорозов.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду