Наглядова рада НСТУ закликає владу не допустити урізання фінансування суспільного мовлення у 2017 році
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Наглядова рада НСТУ закликає владу не допустити урізання фінансування суспільного мовлення у 2017 році
Всі 17 членів НТСУ звернулися з заявою до Міністерства фінансів, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України і закликали не урізати фінансування суспільного мовлення в 2017 році та передбачити видатки на бюджетну програму «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії» в обсязі, встановленому Законом України «Про суспільне телебачення та радіомовлення», а саме 0,2% від загального фонду державного бюджету за попередній рік.
Наглядова рада НСТУ у заяві наголошує, що недофінансування фактично знекровить суспільство в його праві на отримання неупередженої інформації, оскільки суспільне мовлення є єдиним мовником в країні, інформаційна політика якого не залежить ні від держави, ні від приватних власників, а зорієнтована виключно на задоволення запитів та інтересів самого суспільства.
Далі подаємо текст заяви щодо фінансування НСТУ в 2017 році повністю:
«Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України занепокоєна намірами виконавчої влади урізати фінансування суспільного мовлення в 2017 році
Члени Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (ПАТ НСТУ) висловлюють занепокоєння розробленими Міністерством фінансів України граничними обсягами фінансування суспільного мовлення. Як нам стало відомо, відповідно до листа Міністерства фінансів на адресу Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення від 28 липня 2016 р. № 31-04110-09-9/21934, граничний обсяг видатків за програмою «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії» у 2017 році визначено Мінфіном в сумі 700 млн грн., тоді як передбачений законом обсяг має становити близько 1,26 млрд грн.
Наголошуємо, що недофінансування суспільного мовлення унеможливить зміну якості програмного наповнення ефіру, і таким чином підірве довіру населення до цієї важливої реформи. Крім того, недофінансування фактично знекровить суспільство в його праві на отримання неупередженої інформації, оскільки суспільне мовлення є єдиним мовником в країні, інформаційна політика якого не залежить ні від держави, ні від приватних власників, а зорієнтована виключно на задоволення запитів та інтересів самого суспільства.
Мусимо нагадати, що запуск суспільного мовлення є одним з найдавніших і найважливіших медійних зобов'язань України перед Радою Європи та Європейським Союзом. Необхідність належного рівня фінансування суспільного мовника неодноразово зазначалася у рекомендаціях Ради Європи. Зокрема, 2009 року Парламентська асамблея Ради Європи в рекомендації № 1878 наголосила на необхідності гарантувати суспільним мовникам безпечні та належні кошти, необхідні для виконання їхніх завдань.
Наглядова Рада Національної суспільної телерадіокомпанії України закликає:
Міністерство фінансів – передбачити видатки на бюджетну програму «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії» в обсязі, встановленому Законом України «Про суспільне телебачення та радіомовлення», а саме 0,2% від загального фонду державного бюджету за попередній рік.
Кабінет Міністрів України та Верховну Раду України – не допустити внесення та прийняття Державного бюджету України на 2017 рік із заниженим рівнем фінансування Суспільного мовлення.
Члени Наглядової ради НСТУ: Тарас Аврахов, Володимир Бринзак, Євген Глібовицький, Дарія Карякіна, В'ячеслав Козак, Тетяна Лебедєва, Лаврентій Малазонія, Вадим Міський, Світлана Остапа, Олексій Панич, Віталій Портніков, Наталія Скрипка, Віктор Таран, Сергій Таран, Ігор Хохич, Тарас Шевченко, Володимир Яворівський».
Нагадаємо, голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко розповів сайту «Суспільне мовлення» про те, що розпочався процес формування Держбюджету на 2017 рік, а також про можливі обсяги фінансування медіа сфери.
Пан Наливайко повідомив, що на ПАТ НСТУ в проекті державного бюджету на 2017 рік передбачена бюджетна програма 1701080 «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії». Граничний обсяг видатків за програмою 1701080 «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії» у 2017 році визначено Мінфіном в сумі 699 992,7 тис. грн.