Суспільне мовлення має стати юридичною особою до кінця року
Він наголосив, що підписані Президентом України 6 червня зміни до закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» зрушать з місця процес створення суспільного мовлення, який було загальмовано.
«Десь у листопаді-грудні Суспільне має постати як юридична особа. А тоді точно постане питання про фінансування наступного року», - зауважив пан Аласанія. Він також поскаржився на нестачу фінансування суспільного мовлення: «Фінансового ресурсу взагалі нема, і ми нічого робити не можемо».
У відповідь міністр інформаційної політики Юрій Стець запевнив, що буде «битися зубами», щоб достойний бюджет для розвитку суспільного мовлення на наступний рік був наданий.
Нагадаємо, підписана 6 червня Президентом України зміна до закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» виключає державне підприємство «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» з першого етапу реформування державних мовників на суспільне і приєднує його на другому етапі вже до утвореної юридичної особи ПАТ НСТУ у формі публічного акціонерного товариства «Укртелефільм», 100% акцій якого належить державі.
За чинним законодавством, «Укретелефільм», Національна радіокомпанія України, державна телерадіокомпанія «Культура» та всі обласні й регіональні державні телерадіокомпанії мають спершу приєднатися до Національної телекомпанії України (НТКУ), після чого на їхній базі має бути створено НСТУ. Нині вже всі суб’єкти реформування приєдналися до НТКУ, крім «Укртелефільму». Фактичний саботаж «Укртелефільмом» процесу приєднання до НТКУ призвів до неможливості створити ПАТ «НСТУ».