«Донецький інститут інформації» вирішив провести краудфандінгову кампанію
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Донецький інститут інформації» вирішив провести краудфандінгову кампанію
«Донецький інститут інформації» – організація, яка займається «Громадське ТБ Донбасу», що наразі виділено в окрему громадську організацію, прийняв рішення про проведення краудфандінговой кампанії.
Про це повідомляє сайт 62.ua. «Суть полягає в зборі коштів від приватних і юридичних осіб, громадських об'єднань на функціонування і розвиток проекту. Краудфандінг - загальносвітова практика і світовий тренд, в тому числі, в журналістиці. Суспільне мовлення і розслідувальні проекти - це те, на що збирають гроші в Гонконзі і США, Угорщині та Сальвадорі. Таким чином, саме суспільство голосує за незалежну журналістику і своє право на достовірну інформацію про те, що відбувається в конкретному місті, штаті або країні в цілому», – йдеться в повідомленні.
На думку, представників «Донецького інституту інформації», в умовах України тільки при суспільній підтримці можливе створення по-справжньому незалежного медіа. «У нього є один власник, куратор і наставник, який формує редакційну політику, - глядач. У свою чергу, підвищується відповідальність журналістів перед суспільством - вони зобов'язані виправдати очікування аудиторії, яка гостро потребує актуального і злободенного контенту без цензури, упередженості, спотворення фактів. Залучення коштів від глядачів - крок до диверсифікації джерел фінансування та зміцнення позицій “Громадського ТБ Донбасу”. Можливості медіа суттєво збільшаться - побільшає проектів, розшириться географія роботи кореспондентів в регіоні. Також ГТБД планує увійти в найбільші кабельні мережі Донецької області, отримавши відповідну ліцензію», – повідомляють ініціатори кампанії.
В реалізації планів «Громадське ТБ Донбасу» розраховує на підтримку глядачів на Донбасі і за його межами. «За останні два роки багато залишили рідний край мимоволі, але не втратили ментального зв'язку з регіоном», – зазначають в «Донецькому інституті інформації».
Для того щоб виправдати очікування потенційних жертводавців і більш чітко усвідомити для себе, хто і навіщо дивиться «Громадське ТБ Донбасу», команда проекту запустила інтернет-опитування.
Нагадаємо, один з перших значних прикладів досвіду запуску громадського мовлення відбувся в листопаді 2013 року, коли в дні Революції гідності «Громадське ТБ» почало свої перші онлайн-ефіри. В ефір «Громадському» вдалося прорватися пізніше - в березні 2014 року. Тоді ж свої перші кроки робило новонароджене «Громадське ТБ Донбасу». Перші імпровізовані ефіри відбулися в лютому 2014 року в рамках журналістської ініціативи «Медіа Майдан». 28 лютого група донецьких журналістів на чолі з Олексієм Мацукою вийшла в ефір в рамках програми «На мій погляд» 27 каналу (Донецька обласна ДТРК). 1 березня, журналісти майбутнього «Громадського ТБ Донбасу» вели прямі стріми з перших мітингів «російської весни», а через два тижні був зареєстрований YouTube канал ГТБД, який набрав з початку роботи понад 22 млн переглядів.
«Громадське ТБ Донбасу» - це більше, ніж телебачення або засіб інформації. Це, в першу чергу, атмосфера свободи і незалежного вибору, а в умовах Донецька - незалежності журналіста», - зазначав засновник ГТБД Олексій Мацука.
За інформацією ініціаторів кампанії, весь цей час «Громадське ТБ Донбасу», як і всі аналогічні проекти в Україні, фінансується, в першу чергу, за рахунок міжнародних донорів. «Частка пожертвувань з боку глядачів незначна. Це обумовлює певні ризики. Період фінансування за проектами становить від 6 до 12 місяців. Якщо донори не підтримають нові ініціативи, “Громадське ТБ Донбасу”, як і будь-яка інше медіа подібного формату, припинить своє існування. Ресурсу і можливостей телеканалу “До ТБ” (колишня Донецька ОДТРК, нині - філія НТКУ) може бути недостатньо для задоволення потреб аудиторії в суспільне мовлення. З моменту відновлення мовлення обласного ТРК контент “Громадського ТБ Донбасу” постійно присутній в ефірі “До ТБ” й істотно розширює програмну сітку телеканалу», – кажуть вони.