Рада Європи повністю підтримує команду НТКУ в процесі запуску суспільного мовлення
Рада Європи повністю підтримує команду НТКУ в процесі запуску суспільного мовлення
Керівник cпільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» Роман Шлапак зазначає: «Зміни відбуваються у нас на очах завдяки волі на рівні Президента, Парламенту, Уряду; завдяки консолідації зусиль громадськості, а також професіоналізму та відданості команди на чолі з Генеральним директором НТКУ Зурабом Аласанією. На разі ми переходимо до завершального етапу створення суспільного мовлення і на цьому етапі небезпечні затримки або зміна курсу».
«Рада Європи є одним із основних міжнародних партнерів НТКУ на шляху створення суспільного мовлення в Україні. За час, що минув з прийняття Закону України “Про Суспільне”, завдяки підтримці організації були реалізовані та досі тривають проекти, які закладають міцне підгрунтя майбутнього суспільного мовника України. Впродовж данної співпраці НТКУ отримує експертну, технічну, фінансову допомогу та консультації від широкого кола експертів та партнерів, залучених Радою Європи. Віримо, що попереду ще більше планів та спільно реалізованих ініціатив», - розповідає генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія.
Програма підтримує такі проекти для запуску суспільного мовлення:
Інформаційна кампанія щодо суспільного мовлення
Для популяризація концепції суспільного мовлення і бренду каналу суспільного мовлення, було виготовлено 16 коротких ефірних промо-роликів, 15 довших ефірних роликів (однохвилинні відео), промо відео про канал суспільного мовлення, також створено буклети про суспільне мовлення, його цінності та європейський досвід функціонування суспільного мовлення. Відео можна переглянути тут.
Навчальні заходи
Програмою підтримано проведення навчального візиту до Бельгії для партнерів щодо суспільного мовлення в червні 2015. Також, підтримано проведення семінару з внутрішніх та зовнішніх комунікацій суспільного мовника (у співпраці з EBU). В березні 2015 представники НТУ взяли участь в конференції для обговорення спільних викликів у створенні суспільного мовлення в регіоні (організована за підтримки EBU та ОБСЄ).
Експертна підтримка
Програма забезпечує експертну підтримку на запит партнерів. Зокрема, було підготовлено аналітичний документ «Захист активів Національної суспільної телерадіокомпанії України» експертом Ради Європи Фаном-Франсуа Фурнемонтом. Також, Програма планує підтримати проведення офіційної експертизи проекту Статуту НСТУ.
Публічні заходи/презентації стану впровадження суспільного мовлення
Програмою було організовано три великі заходи за участі міжнародних експертів і партнерів. На заході 12 грудня 2014 р., було представлено і обговорено законопроект по внесенню змін і доповнень до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Учасники запропонували внести зміни для приведення закону у відповідність до європейських стандартів; забезпечення фінансової та редакційної незалежності Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) та розроблення системи прозорого обрання членів Наглядової ради НСТУ та гарантування її незалежності. Також, програма підтримала офіційну презентацію каналу суспільного мовлення 7 квітня 2015 р., в якій взяли участь Президент України Петро Порошенко та Прем’єр - міністр Арсеній Яценюк. Захід 15 вересня 2015 р. був присвячений формуванню Наглядової ради НСТУ та висвітленню місцевих виборів відповідно до стандартів суспільного мовлення. Також, програма проведе 24 листопада міжнародний захід для оцінки першого етапу реорганізації НТУ, обрання членів Наглядової ради НСТУ від громадянського суспільства, презентації проекту Статуту НСТУ.
Закупівля звукової станції для озвучування
Досі озвучування та дублювання виконувалося в лінійному режимі, на аналоговіх магнітофонах, що сповільнювало процес виробництва, та спотворювало якість фонограм. Для вчасного та якісного озвучування (дублювання) сюжетів та програм було придбано станцію запису та монтажу звуку (Avid Pro Tools).
Регіональний тур Зураба Аласанії, Генерального директора Національної телекомпанії України
Зураб Аласанія відвідає 23 міста для зустрічей з колективами ОДТРК для обговорення процесу створення суспільного мовлення, стандартів суспільного, процесу реорганізації і створення ПАТ НСТУ.
Грантовий проект розвитку регіональної мережі служби новин суспільного мовлення в Україні, що впроваджується «Фондом підтримки та розвитку суспільного мовлення України»
До кінця року, в рамках проекту буде створено ефективну децентралізовану Інтернет базу документів, яка буде розширювати інформаційні потенціали регіональних мовників шляхом забезпечення їхнього спільного планування з можливістю "включення" новини/прямих трансляцій або тексту/ кадрів і т.д. з інших регіонів; надання миттєвого доступу до матеріалів і он-лайн трансляцій, щойно вони випускаються, за допомогою одного кліку та впливу на уніфікацію виробництва і розподілу форматів серед регіонів.
Грантовий проект «Сприяння участі громадськості та обміну досвідом з питань громадського мовлення в Україні» наданий ГО «Телекритика»
В рамках проекту, ГО «Телекритика» проводить моніторинг реформи на національному рівні та сприяє активізації громадського обговорення. Також, Телекритика проводить моніторинг дотримання професійних стандартів ОДТРК під час проведення місцевих виборів 2015 та інформує громадськість про процес створення суспільного мовлення і мовлення громад.
Грантовий проект на виробництво ранкового ток-шоу на радіо (Громадське радіо)
За підтримки Програми, Громадське радіо запустило пізньо-ранкове шоу (10.00-12.00) «На свіжу голову», яке широко охоплює тему Донбасу; воно триватиме до 31 грудня 2015. Ранкове ток-шоу виробляється спільно з Національною радіокомпанією України. Ток-шоу можна чути на хвилі УР-2, а також онлайн на сайтах «Променя» та «Громадського радіо». Очікується, що проект матиме подвійний позитивний ефект. По-перше, надавати додаткову інформацію аудиторії Радіо «Промінь» про гуманітарну ситуацію на Донбасі і по цілій Україні. По-друге, він буде сприяти перетворенню державного радіо на суспільного мовника і сприяти обміну досвіду між нашими двома командами
Підтримка формування Наглядової ради НСТУ
Програма надає підтримку для проведення 9 конференцій громадських об’єднань і асоціацій для обрання членів Наглядової ради НСТУ від громадянського суспільства.