Місія наглядової ради НСТУ: думки й побажання (відео)
Наглядова рада НСТУ — орган, що визначатиме основні напрями діяльності суспільного мовника, затверджуватиме редакційний статут та контролюватиме його виконання. Наразі частину його членів уже обрано, але статуту, за яким працюватиме рада, ще немає. Уявлення обраних членів від парламенту й громадськості стосовно того, як має працювати наглядова рада, різняться.
«Якщо наглядова рада буде здатна обрати керівника суспільного мовника, який буде здатний захищати інтереси суспільства, а не 10–15 осіб або самої корпорації, тоді це суспільне мовлення відбудеться, — вважає член наглядової ради НСТУ від депутатської фракції «Народний фронт» Віталій Портников. — Якщо ні — ми отримаємо чергову імітацію, й ніякі красиві слова чи закони не допоможуть. Наглядова рада має бути захисником більшості й захисником інтересів меншості. Більшості — бо суспільне мовлення — це телебачення народу, меншості — бо існує величезна кількість інтересів, які ніколи не знайдуть свого віддзеркалення на комерційних каналах. І тут має бути реальний баланс інтересів».
«Я прибічник того, щоби рада збиралася рідше — раз на рік. Раз на три місці — мені здається, це надто часто, а закладена норма — можна ще частіше. То що, раз на тиждень збиратися й казати: “А от тут ви щось не так зробили”? Вибачте, але цензура представників громадськості — це ще гірше, ніж державна цензура», — вважає представник громадськості,президент Міжнародного благодійного фонду «Академія української преси» Валерій Іванов.
Матеріал створено громадською організацією «Телекритика» в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».