Місія наглядової ради НСТУ: думки й побажання (відео)

Місія наглядової ради НСТУ: думки й побажання (відео)

16:17,
22 Вересня 2015
4236

Місія наглядової ради НСТУ: думки й побажання (відео)

16:17,
22 Вересня 2015
4236
Місія наглядової ради НСТУ: думки й побажання (відео)
Місія наглядової ради НСТУ: думки й побажання (відео)
Представники парламентських фракцій і груп та експерти від громадськості обговорили створення наглядової ради НСТУ на Міжнародній конференції «Запуск суспільного мовлення в Україні: виклики та наступні кроки», що відбулася в Києві 15 вересня. Чи відповідають вимогам закону обрані члени, яку мету вони перед собою ставлять та чого від них чекає громадськість — у нашому відео.

Наглядова рада НСТУ — орган, що визначатиме основні напрями діяльності суспільного мовника, затверджуватиме редакційний статут та контролюватиме його виконання. Наразі частину його членів уже обрано, але статуту, за яким працюватиме рада, ще немає. Уявлення обраних членів від парламенту й громадськості стосовно того, як має працювати наглядова рада, різняться.

«Якщо наглядова рада буде здатна обрати керівника суспільного мовника, який буде здатний захищати інтереси суспільства, а не 10–15 осіб або самої корпорації, тоді це суспільне мовлення відбудеться, — вважає член наглядової ради НСТУ від депутатської фракції «Народний фронт» Віталій Портников. — Якщо ні — ми отримаємо чергову імітацію, й ніякі красиві слова чи закони не допоможуть. Наглядова рада має бути захисником більшості й захисником інтересів меншості. Більшості — бо суспільне мовлення — це телебачення народу, меншості — бо існує величезна кількість інтересів, які ніколи не знайдуть свого віддзеркалення на комерційних каналах. І тут має бути реальний баланс інтересів».

«Я прибічник того, щоби рада збиралася рідше — раз на рік. Раз на три місці — мені здається, це надто часто, а закладена норма — можна ще частіше. То що, раз на тиждень збиратися й казати: “А от тут ви щось не так зробили”? Вибачте, але цензура представників громадськості — це ще гірше, ніж державна цензура», — вважає представник громадськості,президент Міжнародного благодійного фонду «Академія української преси» Валерій Іванов.

Матеріал створено громадською організацією «Телекритика» в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду