Григорій Шверк розповів про перспективи ліцензування суспільного мовника

Григорій Шверк розповів про перспективи ліцензування суспільного мовника

17:14,
28 Квітня 2015
3513

Григорій Шверк розповів про перспективи ліцензування суспільного мовника

17:14,
28 Квітня 2015
3513
Григорій Шверк розповів про перспективи ліцензування суспільного мовника
Григорій Шверк розповів про перспективи ліцензування суспільного мовника
Заступник голови Національної ради Григорій Шверк під час конференції «Реорганізація державних ТРК та створення НСТУ: регіональний вимір» 27 квітня розповів про кроки, які робитиме регулятор для забезпечення суспільного мовника частотами.

Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» передбачено, що Національна суспільна телерадіокомпанія України має мовити не менше як на двох загальнонаціональних каналах мовлення багатоканальної ефірної телемережі – суспільно-політичному та культурно-освітньому; на регіональних каналах мовлення багатоканальної ефірної телемережі й не менше ніж на трьох загальнонаціональних ефірних радіоканалах – суспільно-політичному, культурно-освітньому, молодіжному.

На сьогодні є певні труднощі із забезпеченням частотами суспільного мовника, констатував Григорій Шверк, оскільки частотний ресурс – обмежений. Водночас регуляторний орган робить усе від нього залежне, аби знайти варіанти розв’язання цієї проблеми. Зараз триває робота над створенням ФМ-мережі для Першої програми  Українського радіо. За словами заступника голови Національної ради, цей проект буде реалізовано найближчим часом, і мережа  охоплюватиме «90+»% території країни.

Григорій Шверк також зауважив, що нині вільних частот для Другої і Третьої програм Українського радіо немає. Однак напрацьовуються механізми, як забезпечити виконання законодавчих норм. Одним із них може стати надання трьох каналів у мультиплексі для Українського радіо. Це – крок на перспективу з огляду на сподівання подальшого розвитку цифрового радіо. У такий спосіб абоненти матимуть змогу чути радіопрограми через свої телевізори. Відповідний крок може бути реалізований шляхом збільшення кількості каналів у нині побудованих цифрових мультиплексах. Їх кількість за певних технічних умов може бути збільшена із 8 до 12. Таким чином можна вирішити і питання із мовленням телеканалу «Культура», вважає Г. Шверк.

«Мабуть, найбільш вірогідний шлях, яким ми можемо отримати як мінімум ліцензію для культурно-освітнього каналу, – це збільшити в одному із мультиплексів кількість каналів і надати його «Культурі», – сказав він. Однак ця робота потребує додаткових переговорів із провайдером цифрового телебачення ТОВ «Зеонбуд» та іншими учасниками цього процесу.

Ще однією можливістю може стати розбудова додаткових мультиплексів МХ-4 і МХ-7. Щоправда, вона потребуватиме чималих коштів.

Чи не найважливішим, на думку заступника голови Нацради, є фінансовий аспект діяльності НСТУ, адже якщо фінансування буде недостатнім, навіть у разі наявності частот, виробляти якісний контент і бути цікавим глядачеві – завдання надскладне.

Григорій Шверк також зауважив, що Національна рада відкрита до діалогу та співпраці, тож готова розглядати усі раціональні пропозиції з окресленого питання.

Конференція «Реорганізація державних ТРК та створення НСТУ: регіональний вимір»  відбулася за сприяння Ради Європи в рамках проекту «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі»,  що фінансується Урядом Канади

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду