Голова Наглядової ради Бі-бі-сі муситиме вийти з партії та відмовитись від бізнес-інтересів

13:45,
9 Березня 2011
1501

Голова Наглядової ради Бі-бі-сі муситиме вийти з партії та відмовитись від бізнес-інтересів

13:45,
9 Березня 2011
1501
Голова Наглядової ради Бі-бі-сі муситиме вийти з партії та відмовитись від бізнес-інтересів
Перш ніж призначити лорда Паттена на посаду, парламентський комітет перевірить його на безсторонність.

Члени британської Лейбористської партії вимагають від лорда Кріса Паттена піти з Консервативної партії та скоротити свою ділову активність, перш ніж його офіційно призначать головою Наглядової ради Британської телерадіокорпорації (BBCTrust). Його попередник на посаді, сер Майкл Лайонс, призупинив своє членство у партії лейбористів на час роботи в цьому органі.

 

10 березня лорд Паттен постане перед комітетом з питань культури, медіа та спорту палати громад. Парламентарі прагнуть пересвідчитися, що бізнесові інтереси та політичні зв’язки не завадять йому очолювати орган, який формує стратегічну політику британського суспільного телебачення і обстоює інтереси громадян, що фінансують Бі-бі-сі через телезбір, перед менеджментом корпорації.

 

За чотириденний робочий тиждень Кріс Паттен отримуватиме 110 тисяч фунтів на рік – дещо менше, ніж йому сукупно приносить діяльність у складі рад директорів таких компаній як BPBridgepoint. Окрім ділових зв’язків, що можуть вплинути на рішення лорда на посаді, депутатів хвилюють і політичні – коли Паттен керував Гонконгом, людей у штат йому підбирала та ж людина, яка зараз опікується штатом прем’єра Девіда Кемерона.

 

Потенційні конфлікти інтересів у медійній та політичній сферах є предметом посиленої уваги західних державних органів та журналістських організацій. Зокрема, Репортери без кордонів 2010 року висловлювали занепокоєння фактичним сумісництвом Валерієм Хорошковським медіабізнесу та діяльності на посадах очільника СБУ і члену Вищої ради юстиції. Принаймні з останньої посади Хорошковському пропонувалося піти.

 

«Медіаграмотність»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
sites.google.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду