Громадське мовлення займає лідируючі позиції на ринку радіо у ЄС

11:21,
26 Липня 2011
1640

Громадське мовлення займає лідируючі позиції на ринку радіо у ЄС

11:21,
26 Липня 2011
1640
Громадське мовлення  займає лідируючі позиції на ринку радіо у ЄС
Радіо залишається потужним ЗМІ, аудиторія якого сягає 90% населення країн ЄС.  Більшість споживачів слухають традиційне аналогове радіо, але розповсюдження та використання цифрових платформ за останні роки значно зросло.  

Основні тенденції в роботі громадського радіо у ЄС та США  розглянуто у дослідженні Public Radio and New Media Platforms 2011 від Європейської телевізійної асоціації.

 

Громадські мовники в ньому визначаються як основні гравці на національних ринках радіо, в багатьох країнах  на них припадає третина від загального обсягу прослуховування. За останні 10 років значно посилилась конкуренція та посилюється фрагментація ринку. Незважаючи на це, велика кількість громадських станцій займають передові позиції на ринку.

 


У 2010 році частка громадських служб мовлення на ринку радіо в середньому становила 37,1%. Найбільший зріст спостерігався у Скандинавських країнах, франкомовній Бельгії, Польщі та Словаччині.

 

Високими залишаються показники часу, протягом якого європейці слухають радіо. В середньому цей показник складає близько трьох годин щоденно.

 

Попри зростання популярності громадського радіо, все ж таки попит на радіо знижується з кожним роком. На це впливає багато факторів: зростаюча популярність на прослуховування онлайн-музики та радіо, збільшення часу на користування інтернет та соціальними медіа, а також використання портативних пристроїв.

 

У центрі уваги дослідження – підходи до використання нових соціальних медіа, рівень залучення цих інструментів у роботу громадських радіостанцій.

 

Докладніше англійською у матеріалах Freepress

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду