НРКУ представила підсумки конференції, присвяченої суспільному мовленню
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
НРКУ представила підсумки конференції, присвяченої суспільному мовленню
Конференція, організована творчим колективом Національної радіокомпанії України, відбулася 9 липня. Участь у заході взяли участь представники обласних державних телерадіокомпаній, генеральний директор НРКУ Тарас Аврахов, секретар НСЖУ Сергій Омельчук, медіа-юрист Ігор Розкладай, ведучий «Громадського радіо» Андрій Куликов, активісти Євромайдану та ін.
Більшість присутніх представників ОДТРК висловилися за збереження державного мовлення в регіонах і викреслення мережі ОДТРК з закону про суспільне мовлення, наприклад, Вінницька й Одеська ОДТРК.
Підсумковий меморандум містить три частини:
1. Рішення оргкомітету конференції від НРКУ
2. Резолюція представників ОДТРК
3. Перелік запропонованих учасниками конференції змін та доповнень до законодавства щодо суспільного мовлення
Відповідно до першої частини меморандуму, позиція творчого колективу НРКУ спирається на те, що «усім зацікавленим державним структурам, професійним та громадським об’єднанням необхідно об’єднати зусилля у розробці Національної концепції суспільного мовлення, стратегії і тактики розвитку СМ, що має спиратися на базові засади організації та діяльності провідних медіа-інституцій Євросоюзу, зокрема, одного з найповажніших суспільних мовників світу – Британської Мовної Корпорації ВВС».
Резолюція представників ОДТРК полягає в тому, що вони наполягають «на першому етапі створення суспільного телерадіомовлення виключити регіональні телерадіокомпанії зі структурних підрозділів НСТУ, при цьому запровадити та відпрацювати модель громадського мовлення на декількох регіональних телеканалах – як пілотний проект».
Серед пропозицій змін до Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» – наприклад, відокремити та визначити у законі поняття «суспільне» та «громадське мовлення»; вилучити зі складу Наглядової ради представників депутатських фракцій і груп Верховної Ради України або обмежити їхню кількість до 7 осіб; ввести до структури НСТУ відокремлені структурні підрозділи регіональних мовників; ввести додаткове джерело фінансування суспільного мовника – частку прибутку від реклами комерційних мовників та ін.
Повний текст меморандуму додається. Редакційна рада продовжує приймати зауваження до документу на адресу webadm@nrcu.gov.ua (надсилати листи з позначкою «Резолюція»).
Джерело: Суспільне мовлення