Дві найбільші платформи з краудсорсінгу об’єдналися заради якіснішої журналістики

12:24,
1 Грудня 2011
1641

Дві найбільші платформи з краудсорсінгу об’єдналися заради якіснішої журналістики

12:24,
1 Грудня 2011
1641
Дві найбільші платформи з краудсорсінгу об’єдналися заради якіснішої журналістики
Американська громадська організація Public Media оголосила про придбання проекту Spot.Us, де користувачі визначають зацікавленість у підготовці журналістських матеріалів грошовими внесками.

Платформа Spot.us стане частиною мережі громадського співробітництва  Public Insight Network (PIN), що належить American Public Media (АРМ). Отже, провідні платформи з краудфандінгу та краудсорсінгу об’єднають зусилля для суспільно значущої журналістики.

Spot.us було створено 2008 року 27-річним американським журналістом Девідом Коном (David Cohn) із Сан-Франциско. На Spot.us журналіст може запропонувати тему для розслідування чи репортажів. Читачі за допомогою грошових внесків вирішують, цікаво це їм чи ні. Якщо збирається необхідний бюджет, журналісти беруться за неї. Після публікації матеріалу традиційні медіа можуть передрукувати цю історію, в цьому разі авторам ідеї виплачуються гроші. Користувачі також можуть зробити свій вклад, надавши фотографії, необхідну інформацію або просто допомігши порадою. Сайт Spot.us успішно провів чимало розслідувань завдяки пожертвам читачів.

PIN заснована у 2003-му, охоплює понад 100 тис. громадських джерел інформації, які співпрацюють на добровільних засадах. Надаючи унікальні матеріали, наприклад історії з особистого досвіду людей, ця платформа дозволяє журналістам добиратися до самої суті розслідуваних явищ. Журналісти та редактори можуть зареєструватися і стати партнерами мережі, використовуючи її базу даних для запиту інформації.

Активними користувачами цих мереж є суспільні радіо- та телеканали США. Власник ресурсів, American Public Media – друга за величиною мережа громадського радіомовлення в Америці. Щотижнево 16 млн людей вмикають станції, що входять до мережі. Найбільший сегмент серед продуктів компанії припадає на музичні програми.

Джерело: APM

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
stv.mediasapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду