Російські експерти висловили сумніви щодо ініціативи президента про створення суспільного ТБ

09:58,
2 Лютого 2012
1246

Російські експерти висловили сумніви щодо ініціативи президента про створення суспільного ТБ

09:58,
2 Лютого 2012
1246
Російські експерти висловили сумніви щодо ініціативи президента про створення суспільного ТБ
У Москві робоча група Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини затвердила концепцію громадського телебачення, яке планується створити в Росії.

Ідею суспільного телебачення висунув президент Дмитро Медведєв у грудні минулого року, оголошуючи послання Федеральним зборам. Спочатку робоча група Ради з розвитку громадянського суспільства розглядала шість моделей організації такого телебачення. Зрештою зупинилися на одній: громадське мовлення має будуватися на базі вже існуючого телеканалу.

Олександр Мельман, телевізійний оглядач газети «Московський комсомолець», вважає, що суспільне телебачення країні потрібне і варіант його побудови на базі ВДТРК має сенс. Однак експерт висловив також певні побоювання. «Дивно було б сподіватися на те, що запровадимо суспільне телебачення – і все у нас буде нормально і зі свободою слова, і з чистотою виборів, і взагалі в політиці. Суспільне телебачення – це необхідна база, майданчик для обміну думками. Якщо ми говоримо про те, що потрібно дати слово всім політичним напрямам і що кожен має право бути в ефірі певний час, – це правильно. Але не треба забувати, що тоді ефір слід надавати не тільки тим, кого ми зараз називаємо опозицією, а й іншим людям – наприклад, націоналістам. Якщо цього не робити, повториться та само ситуація: всі будуть рівні, але деякі – «рівніші», – прогнозує Олександр Мельман.



На думку медіааналітіка Василія Гатова, створення громадського телебачення зараз не має великого сенсу: «Ми маємо справу з дещо запізнілою ініціативою, яка була б дуже актуальною років 10 тому. Сьогодні історія із суспільним телебаченням робить другорядною реальну проблему російських медіа. Цю проблему потрібно вирішувати не створенням складного інституту з гігантською системою узгодження суперечливих інтересів, яким і є суспільне телебачення в більшості країн світу, де воно є. Набагато актуальніше – забезпечити гарантії нормальної життєдіяльності звичайним комерційним ЗМІ, щоб до всіх учасників медіапроцесу не виникало претензій, не було б цензури, самоцензури, щоб влада не контролювала ті чи інші медіаканали», – підсумовує Гатов.



У грудні 2011 року в інтернеті з'явилося «Мережеве суспільне телебачення», яке, за словами ініціаторів, намагається дати слово представникам усіх політичних напрямів. Канал існує за рахунок добровільних пожертв громадян. Ігор Яковенко, його керівник, розмірковує про основні принципи суспільного телебачення і про перспективи нового президентського проекту: «Суть суспільного телебачення дуже проста: це телебачення, яке управляється суспільством, фінансується суспільством і служить інтересам суспільства. Ці три принципи прийняті для громадського телебачення в усіх країнах, будь то у Великій Британії BBC, PBS в США або NHK в Японії. Що ж стосується ініціативи Медведєва, то це якийсь муляж. Я абсолютно впевнений, що з його ідеї нічого доброго не вийде, тому що абсолютно очевидно, що федеральний канал ніхто Медведєву не віддасть: це серйозний бізнес і великі гроші».



Ігор Яковенко переконаний: ефірне громадське телебачення може бути створене в Росії тільки після зміни «путінського режиму».

Джерело: Радіо Свобода

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
adme
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду