BBC вибачилась за показ проплачених програм

09:50,
14 Лютого 2012
1806

BBC вибачилась за показ проплачених програм

09:50,
14 Лютого 2012
1806
BBC вибачилась за показ проплачених програм
Цими вихідними BBC транслювала безпрецедентне в своїй історії вибачення за показ документальних фільмів, що порушують принципи редакторської політики мовника.

У 2011 році британська газета The Independent провела розслідування і з'ясувала, що компанія ВВС купила кілька документальних фільмів у компанії FBC Media за номінальну ціну в £1. Було виявлено, що деякі з придбаних програм були націлені на піар та створення позитивного іміджу тих чи інших груп, про які в них розповідалося.

Так, створення фільмів про виробництво пальмового масла в Малайзії і про повстання в Єгипті, ймовірно, було проплачене урядами обох країн, адже, як з’ясувала The Independent,  вони користувалися PR-послугами FBC Media. Зокрема, влада Малайзії виділила FBC Media £17 млн на «глобальну стратегічну комунікацію».
 

Наглядовий орган мовника BBC Trust перевірив і підтвердив, що за останні кілька років принципи редакційної політики ВВС були порушені 15 разів, тобто коли програми частково чи повністю були профінансовані зацікавленими сторонами. Вісім з цих випадків припадають на серію фільмів про Малайзію.

Сюжет з вибаченнями від ВВС був показаний у суботу, 11 лютого, з розрахунком на те, щоб його побачила багатомільйонна  аудиторія телекомпанії по всьому світу. «В незначній кількості програм, що транслювалися  на BBC World News  у період з лютого 2009 року по липень 2011-го, були порушені правила BBC, спрямовані на захист цілісності нашої редакційної політики. Ці правила гарантують, що програми є  вільними від комерційних або інших зовнішніх тисків», – йшлося у повідомленні

Джерело: The Independent

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
BBC
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду