Канадський інтернет-сервіс СBCMusic критикують за порушення рівноваги на ринку онлайн-музики
Канадський інтернет-сервіс СBCMusic критикують за порушення рівноваги на ринку онлайн-музики
У лютому 2012 року канадський суспільний мовник СВС (Canadian Broadcasting Corporation) запустив CBC Music – веб-ресурс для безкоштовного прослуховування канадської та світової музики онлайн.
Незважаючи на те, що сервіс СBCMusic стикався з деякими проблемами виплати роялті музикантам, він досить швидко здобув популярність як на території Канади, так і поза нею. Як наслідок, ресурс став справжнім конкурентом світових лідерів в цій галузі – Amazon, iTunes, а також інших корпорацій, які пропонують музику в мережі інтернет.
У травні цього року приватна компанія Stingray Digital звернулася до Канадської комісії з телевізійних та радіокомунікацій (CRTC) з проханням врегулювати діяльність СBCMusic. Річ у тім, що сервіс, власне як і сама СВС, фінансується державою та отримує пільгові ставки роялті на використання музики, тобто має ті привілеї, про які приватним кампаніям годі й мріяти. Отже, СBCMusic створює нездорову конкуренцію на ринку онлайн-музики в країні.
Головний аргумент супротивників СBCMusic полягає у тому, що суспільний мовник за своєю суттю має зосереджуватися переважно на канадському контенті. Відповідно, наявність значної кількості популярної іноземної музики на порталі суперечить цьому правилу.
Сьогодні комісія CRTC розглядає справу СBCMusic і невдовзі прийме рішення щодо майбутнього цього сервісу. Експерти вважають, що комісія або позбавить ресурс усіх привілеїв суспільного мовника, або змусить обмежити наповнення сайту лише композиціями канадських виконавців.
Однак Кріс Бойс (Chris Boyce), виконавчий директор СВС з аудіо та радіо, вважає, що обидва варіанти завадять діяльності сервісу. Він акцентує на тому, що СBCMusic функціонує на некомерційній основі, тому порівнювати його з іншими схожими ресурсами не варто. «Крім того, ніхто не захоче заходити на наш сайт для того, щоб послухати канадських виконавців. Люди надають перевагу більш якісній та різноманітній музиці», – зауважив він.
Джерело: Digital Journal