У Британії хочуть скасувати ліцензійний збір за ВВС

У Британії хочуть скасувати ліцензійний збір за ВВС

13:31,
17 Січня 2022
1486

У Британії хочуть скасувати ліцензійний збір за ВВС

13:31,
17 Січня 2022
1486
У Британії хочуть скасувати ліцензійний збір за ВВС
У Британії хочуть скасувати ліцензійний збір за ВВС
Згідно з хартією BBC, ліцензійний збір гарантується до 31 грудня 2027 року.

У Великій Британії хочуть скасувати ліцензійний збір за право перегляду телебачення у прямому ефірі та доступу до послуг iPlayer, яку сплачують жителі Сполученого Королівства та яка формує бюджет ВВС.

Стандартна телевізійна ліцензія наразі становить 159 фунтів стерлінгів. Уряд Британії планує повністю її скасувати в 2027 році. Про це сказала міністерка культури Надін Дорріс, повідомляє ВВС та The Guardian.

За її словами, наступне оголошення про плату за ліцензію BBC буде останнім, настав час обговорити нові способи фінансування та продажу «чудового британського контенту».

Вона зазначила, що «часи, коли людям похилого віку загрожувала тюрма, а судові виконавці стукали у двері», минули.

Її коментарі прозвучали після непідтверджених повідомлень, наче очікується, що уряд заморозить плату в розмірі 159 фунтів стерлінгів на наступні два роки. Джерело ВВС повідомило, що подібні припущення були і раніше.

Королівська хартія BBC, яка визначає фінансування та цілі мовника, гарантує існування ліцензійного збору до 31 грудня 2027 року. Річний збір встановлює уряд.

«Між керівниками BBC та урядом відбулися тривалі переговори щодо майбутнього врегулювання фінансування, ідея заморожування ліцензійного збору обговорювалася ще в жовтні», – пише ВВС.

У грудні 2019 року стало відомо, що прем'єр-міністр Борис Джонсон дав доручення вивчити питання про скасування кримінальної відповідальності за несплату ліцензійного збору з власників телевізорів, який йде на утримання ВВС.

У Великій Британії у 1927 році було вперше запроваджено схему фінансування за рахунок глядачів. Ліцензія на телебачення була введена в червні 1946 року. Кожне домогосподарство, підприємство та організація, що має теле- або радіоприймач, повинно регулярно сплачувати ліцензійний збір (television licence fee). За його несплату карають штрафом у кримінальному порядку.

Нагадаємо, раніше у Британській телерадіомовній корпорації повідомляли, що ліцензійний збір, на який припадає близько 75% доходів BBC, знаходиться під безпрецедентним політичним та структурним тиском.

Фото: Грем Робертсон, The Guardian, на фото офіс ВВС у центрі Лондона

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду