Серед журналістів суспільних мовників Європи зростає занепокоєння політичним втручанням у їхню роботу
Серед журналістів суспільних мовників Європи зростає занепокоєння політичним втручанням у їхню роботу
Про це йшлося під час першої зустрічі Експертної групи з питань мовлення в центральному офісі Європейської федерації журналістів (ЄФЖ) у Брюсселі, повідомив офіційний сайт федерації.
У зустрічі взяли участь 12 журналістів, які обговорили тривожну тенденцію політичного втручання в роботу суспільних мовників по всій Європі, навіть у «традиційно демократичних країна» Північної та Західної Європи, таких як Данія та Австрія.
«Усі представники Експертної групи з питань мовлення погодилися з неприйнятністю будь-якого роду тиску і відстоювали ідею, що впливові суспільні мовники є важливою складовою кожної країни. Саме тому було опрацьовано досвід різних країн як приклад для розуміння складної реальності, з якою сьогодні стикається Європа», – зазначено на сайті федерації.
Учасники групи виділили наступні питання:
- політичний контроль держави за суспільним мовником у Польщі, який практично виступає як агітатор уряду, а не служать інтересам суспільства;
- фактами утисків і насилля проти журналістів, які працюють у балканських і східноєвропейських регіонах;
- зниження рівня довіри до суспільних мовників, а також необхідність залучення молодої аудиторії.
Усі члени Експертної групи з питань мовлення домовились приділяти окрему увагу гендерним питанням на своїх засіданнях, беручи до уваги вразливе становище жінок у медіа.
Експертна група з питань мовлення обрала Сюзанну Шьостедт (Фінляндія) головою, а Луїса Менендеса (Іспанія), Джона Барсбі (Великобританія та Ірландія) та Крістіану Янковіч (Австрія) заступниками голови. Решту групи становлять Аго Гашков (Естонія), Борка Рудіч (Боснія та Герцеговина), Пілар Ортега та Кароліна Печароман (Іспанія), Йоханнес Духров та Андреа Хансен (Німеччина), Педро Ротес (Португалія), Рольф Йохансен (Норвегія), Лідія Галеацо (Італія), Йелена Обуціна та Санджа Кляджич (Сербія), Мулуд Айсу (Франція) та Мочос Войцідіс (Греція).
Нагадаємо, у 2018 році 12 журналістів суспільного мовника Словаччини RTV звільняються через політичний тиск.
Фото: сайт europeanjournalists.org