Наглядова рада НСТУ вивчає досвід колег із Чехії щодо оцінки діяльності менеджменту Суспільного (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Наглядова рада НСТУ вивчає досвід колег із Чехії щодо оцінки діяльності менеджменту Суспільного (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

13:53,
28 Листопада 2017
4180

Наглядова рада НСТУ вивчає досвід колег із Чехії щодо оцінки діяльності менеджменту Суспільного (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

13:53,
28 Листопада 2017
4180
Наглядова рада НСТУ вивчає досвід колег із Чехії щодо оцінки діяльності менеджменту Суспільного (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Наглядова рада НСТУ вивчає досвід колег із Чехії щодо оцінки діяльності менеджменту Суспільного (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
28 листопада 2017 року члени Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України вивчають досвід своїх колег із Чехії з оцінки діяльності Чеського Телебачення (České televise) та менеджменту компанії.

Спеціально на цю стратегічну сесію в Україну прилетів голова Наглядової ради Чеського телевізійного Суспільного мовника Ян Беднар, йдеться на сторінці у Facebook «Медійні проекти Ради Європи в Україні».

«Першу половину дня члени Наглядової ради будуть знайомитися з механізмами та критеріями, що використовуть їхні колеги із Чехії, а протягом другої половини дня-напрацьовувати власні підходи до оцінки роботи ПАТ "НСТУ" та членів правління», – повідомили у Раді Європи.

Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг під час зустірчі сказав, що Рада Європи активно підтримує реформу Суспільного мовлення в Україні, оскільки переважна більшість українських громадян отримують новини про політичні  та інші внутрішні події з загальнонаціональних каналів мовлення. Про це повідомляє член Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа.

«В українському контексті, тільки Суспільний мовник, що є незалежним від жодної фінансової групи або політичної партії, може забезпечувати правдиві, неупереджені та збалансовані новини. Суспільний мовник в Україні має встановлювати стандарти для інших ЗМІ, а також активно об'єднувати громадян та сприяти побудові довіри у суспільстві. В умовах фрагментованого медійного ландшафту, сильний незалежний Суспільний мовник може стати гравцем з найбільшим рівнем довіри. 

Для того, щоб український Суспільний мовник став успішним, компанія має продемонструвати зростання та завоювати довіру аудиторії. І саме Наглядова рада матиме у певний момент оцінити роботу компанії та Правління ПАТ "НСТУ". Саме тому дуже важливо бути обізнаними з успішним досвідом наших Європейських сусідів, і ми високо цінуємо, що голова Наглядової ради Чеського телевізійного Суспільного мовника (České televise)  Ян Беднар приїхав в Україну, щоб розповісти про підходи, механізми та критерії оцінки роботи компанії та менеджменту Чеського Телебачення», – сказав Мортен Енберг.

«Перед Суспільним мовником в Україні стоїть кілька викликів. По-перше, політичний, бо не всі політики готові сприймати незалежне суспільне. По-друге, фінансовий тиск через недофінансування з держбюджету. По-третє, внутрішній спротив в НСТУ. І ще один виклик – це спроможність нової команди досягнути позитивного результату, незважаючи на об’єктивні труднощі», – зазначила голова Наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва.  

Голова Наглядової ради Чеського телевізійного Суспільного мовника Ян Беднар зазначив, що суспільне мовлення має бути універсальним і саме цим воно відрізняється від комерційного. «У нас з комерційними мовниками постійна конкуренція. Вони постійно доводять політикам, що є важливішими. Наприклад, цього року вони викупили частину прав на спортивні змагання, які раніше завжди були на Чеському суспільному телебаченні. Але ми відстоюємо свій принцип універсальності. Також нам доводиться конкурувати з новими медіа, які на відміну від нас, взагалі не регулюються. Ми постійно наголошуємо на тому, що якщо ви хочете незалежних, об’єктивних, збалансованих новин, то ви маєте за це платити», – сказав Ян Беднар.

За його словами, оплата за суспільне телебачення невелика, і сплачують її практично всі. Загалом, бюджет Чеського телебачення на 2017 рік складає 270 млн євро. Заробітна плата генерального директора приблизно 8 тисяч євро на місяць. Крім того, відповідно до контракту йому можуть надати премію 80 тисяч євро на рік. І це одна з найбільш високооплачуваних посад в країні, фактично такого ж рівня, як у керівників комерційних мовників, зауважив Ян Беднар. 

Захід організовано Проектом Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні».

Фото з Facebook-сторінки «Медійні проекти Ради Європи в Україні»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду