У Німеччині немає окремих форматів на телебаченні для представників влади – Томас Кралінські

У Німеччині немає окремих форматів на телебаченні для представників влади – Томас Кралінські

13:55,
29 Січня 2018
3373

У Німеччині немає окремих форматів на телебаченні для представників влади – Томас Кралінські

13:55,
29 Січня 2018
3373
У Німеччині немає окремих форматів на телебаченні для представників влади – Томас Кралінські
У Німеччині немає окремих форматів на телебаченні для представників влади – Томас Кралінські
Глава державної канцелярії Бранденбурзької землі Томас Кралінські сказав, що з’являється на регіональному суспільному телеканалі (RBB) стільки, скільки треба журналістам.

Про це він повідомив під час зустрічі з членами української делегації 26 січня 2017 року в Потсдамі.

Відповідаючи на запитання, як часто він виступає на суспільному регіональному телеканалі, і чи мають представники влади якісь окремі формати на RBB, Томас Кралінські сказав: «На жаль, немає телебачення для директора канцелярії державної канцелярії і немає окремих телеформатів. Є теми, за які я відповідаю, і якщо у журналістів є запитання по цих темах, то я на них відповідаю. Буває, що до мене звертаються тричі на тиждень, а буває й по три тижні не звертаються».

За його словами, влада жодним чином не може втручатися в діяльність мовників і преси. «Наше завдання описати рамки регулювання, і не втручатися в їх діяльність. У нас є регуляторні органи – медійні установи, а також кілька органів саморегулювання Німецька рада преси (DeutscherPresseret) і Німецька рада з питань саморегуляції телебачення (FSF)», – зауважив глава державної канцелярії Бранденбурзької землі. Саме федеральні землі мають законодавчу та адміністративну відповідальність за освіту, питання трансляції та телебачення (через медійні установи), поліцію тощо. Влада земель має правовий контроль над медіарегуляторами для комерційного мовлення, а через між земельні договорами про мовлення визначають роль та обсяг суспільних телерадіокомпаній.

Під час зустрічі йшлося також про інтернет-мовлення. За словами представників державної канцелярії, їх медійна установа стежить за соціальними мережами, і якщо якийсь блогер регулярно розміщує контент подібний на телепрограму, і має велику кількість підписників, то вони розцінюють цей контент, як медійний, і до цього блогера пред’являються вимоги як до ЗМІ, особливо стосовно реклами, і пропонують, щоб він зареєструвалися. Виробники такого контенту стають конкурентами телеканалам. «Традиційні медіа від цього страждають, особливо місцеві телеканали, бо змінюються фінансові потоки, які перетікають в інтернет. Але ми не можемо давати гроші медіа, бо це означатиме вплив на них. Дистанція між владою і ЗМІ – для нас священна», – сказав Томас Кралінські.

Як повідомили представники Державної канцелярії Бранденбурзької землі, до їхньої медійної установи входить семеро осіб, вони видають ліцензії і контролюють контент, щоб не було порушень законодавства (заборона реклами алкоголю і тютюну, права неповнолітніх тощо). Загалом в цій землі працюють 27 телекомпаній і 5 радіо.

Учасники зустрічі обговорили також питання політичної реклами. У Німеччині політична  дозволена тільки під час виборчої кампанії (6 тижнів). Партії самі мають готувати свої відеоролики. Медійна установа розробила спеціальну інструкцію, відповідно до якої кожна партія, яка бере участь у виборах, має право один раз на тиждень отримати місце в ефірі суспільного мовника. Суспільний мовник сам вираховує скільки рекламного часу він може виділити для політичної реклами (приміром, це може бути 10 хвилин з 90-та на добу). Комерційні ж канали можуть транслювати політичну рекламу на свій розсуд.

За словами Томаса Кралінські, у них в землі були спроби створити парламентський телеканал. «Але ми цього не допустили, бо він був би схожий на державний, а це неприпустимо. У нас в законодавчому органі стоїть стаціонарно камера, яка транслює в інтернеті всі виступи. І навіть, якщо б хотіли поставити ще кілька камер, то це б уже було схоже на ЗМІ, які могли б переключитися з виступаючого на якогось представника опозиції, який колупається в носі», – сказав він.

Томас Кралінські додав, що місцева влада не дає прес-конференцій, хоча й зацікавлена у висвітленні своєї діяльності. Влада також не дає жодних грантів ЗМІ, але проводить час від часу зустрічі з ними для обговорення галузевих питань. Зокрема остання зустріч була присвячена обговоренню питання співвідношення між ТБ, радіо, пресою та онлайн-ЗМІ.

Навчальна поїздка до Німеччини здійснена за підтримки ОБСЄ.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду