Документальний фільм Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі»  переміг на кінофестивалі в Лондоні

Документальний фільм Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі» переміг на кінофестивалі в Лондоні

13:45,
27 Листопада 2024
622

Документальний фільм Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі» переміг на кінофестивалі в Лондоні

13:45,
27 Листопада 2024
622
Документальний фільм Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі»  переміг на кінофестивалі в Лондоні
Документальний фільм Суспільного «Капеланки. Молитва у пеклі»  переміг на кінофестивалі в Лондоні
Стрічка про капеланок перемогла в номінації «Найкращий повнометражний телевізійний фільм», обійшовши дев’ятьох претендентів на нагороду.

Як повідомляє корпоративний сайт Суспільного, нагородження відбулось у межах Міжнародного кінофестивалю «Жінки та світ» — International Film Festival Women and the World (IFFWW). Він проходив з 21 по 23 листопада в Лондоні та поєднав у собі активізм і відзначення жіночих голосів у кінематографі.

Стрічка «Капеланки. Молитва у пеклі» розповідає про трьох капеланок, які працюють на передовій, у шпиталях і прифронтовій зоні, а разом з їхніми історіями порушує питання, які стосуються зміни гендерних ролей у суспільстві під час війни та нових можливостей для жінок у війську.

Стрічка складається з трьох новел, що об’єднані загальною темою і розкривають історії капеланок Олени Легенчук, Олени Жевець і Марини Сердіченко. На прикладі трьох історій капеланок автори стрічки намагаються дати відповіді на питання, чи може жінка та чи варто їй бути капеланкою.

Над проєктом «Капеланки. Молитва у пеклі» працювала команда департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей Суспільного. Творча команда: Олена Кривенко — режисерка; Надія Стадницька — редакторка; Данило Притченко — оператор-постановник; Микола Зоценко — другий оператор; Євген Шевченко, Олег Авілов — оператори;  Сергій Петренко, Дарина Петренко — звукорежисери; Олена Мамай — режисерка монтажу;  Марія Харакоз-Лапєєва — лінійна продюсерка; Анастасія Гудима — виконавча продюсерка та керівниця проєкту.

 «Ця нагорода особлива: конкурс об’єднує жінок, які створюють контент про жінок. Можливість показати фільм на великому екрані для професійної аудиторії та отримати позитивний відгук — для мене як авторки безцінна. Це важливіше за будь-які грошові призи. Робота над “Капеланки. Молитва у пеклі” була емоційно і фізично непростою для всієї команди. Але ця нагорода доводить: наші зусилля не були марними. Дякую кожному, хто був поруч у цьому проєкті, і всім, хто вірив у нас!» — каже режисерка фільму Олена Кривенко.

Захід відбувся за підтримки посолки Чехії Марі Чатардової та посла України у Великій Британії Валерія Залужного. У складі журі були міжнародні експерти у сфері кіно, культури та історії, а також активісти, які працюють над темою жінок і війни.

Посол України Валерій Залужний зазначив, що це є важливим кроком у демонстрації історій жінок у сучасному світі.

 «Ми живемо в час, коли війна, включно з війною проти України, приносить не лише руйнування, але й великі приклади духу та людської сили. Серед тих, хто нас сьогодні надихає, — наші жінки: матері, волонтерки, лікарки, захисниці. Їхні історії — це не лише про біль, але й про боротьбу за наше майбутнє. Цей фестиваль дає голос їм та багатьом іншим жінкам світу. Він виконує важливу місію єдності через силу мистецтва», — сказав Валерій Залужний.

Документальний фільм «Капеланки. Молитва у пеклі»  можна переглянути на ютуб-каналі Першого

Нагадаємо, 19 вересня у книгарні «Сенс» за участі знімальної групи та героїнь проєкту відбувся допрем’єрний показ документального фільму-антології «Капеланки. Молитва у пеклі». Прем’єра документального фільму «Капеланки. Молитва у пеклі» відбулася 20 вересня на телеканалі «Суспільне Культура».

Фото: Суспільне

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду