Микита Потураєв: На 100% незалежне медіа в Україні - Суспільне мовлення
Микита Потураєв: На 100% незалежне медіа в Україні - Суспільне мовлення
Цей випуск програми був присвячений ролі журналістики під час війни, ведуча Єлизавета Цареградська разом з гостями у студії – нардепом Микитою Потураєвим та журналістом Віталієм Портниковим – говорили про свободу слова, військову та політичну цензуру, роль «Єдиного марафону», про проблеми журналістики та переслідування журналістів.
На початку програми Єлизавета Цареградська нагадала, що «Репортери без кордонів» зробили заяву про те, що Україна просунулась у рейтингу свободи слова на 18 позицій та зараз посідає 61 сходинку.
Народний депутат Микита Потураєв зазначив, що це є відображенням об’єктивної дійсності. «Я здивований, що цього не сталось у 2015 році, вже тоді можна було говорити про якісні зміни в медійній галузі. Зараз визнали, подякуємо, що зараз визнали. Це свідчить про те, що в Україні є доволі високий рівень плюралістичності. Тобто різні погляди різні люди можуть вільно висловлювати», - сказав Микита Потураєв.
Далі він зауважив, що питання в тому, що «до найвищих стандартів ми, очевидно, не дотягуємо».
«На 100%, на мій погляд, незалежне медіа – це Суспільне мовлення. Є медіа, які близькі до стандартів, їх не багато. Я не буду перераховувати, щоб не рекламувати, але вони є. НСТУ я можу рекламувати, тому що це публічний мовник, належить усьому українському народу», - сказав Микита Потураєв.
Зауважимо, що якщо Микита Потураєв вважає, що в Україні попри війну високий рівень плюралізму думок, то Віталій Портников дотримується думки, що під час війни має бути військова цензура, а в Україні наразі є лише політична.
Віталій Портников назвав питання ведучої маніпулятивним, оскільки заява «Репортерів без кордонів» була оприлюднена у травні 2024 року, а вже в червні 2024 року вони виступили з заявою про згортання свободи слова у Україні та з закликом до влади вжити відповідні заходи.
Фото: сріншот з програми "Зі своїми по суті"