На радіо «Культура» стартує новий радіосеріал «Що мені музика»

На радіо «Культура» стартує новий радіосеріал «Що мені музика»

16:53,
1 Жовтня 2024
645

На радіо «Культура» стартує новий радіосеріал «Що мені музика»

16:53,
1 Жовтня 2024
645
На радіо «Культура» стартує новий радіосеріал «Що мені музика»
На радіо «Культура» стартує новий радіосеріал «Що мені музика»
Трисерійний радіодокументальний серіал можна почути 2,3 та 4 жовтня о 17:00 на хвилях радіо «Культура».

Радіосеріал розповідає про українську музичну спільноту, яка об’єдналась заради перемоги України. Він є продовженням документального проєкту «Музиканти і війна».

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Авторка та продюсерка проєкту «Що мені музика» Катря Гончарук акцентує увагу на феномені музики під час війни, на її ролі в нових реаліях, як за її допомогою можна себе підтримати та чим для нас є український звуковий ландшафт. Слухачі почують автентичні звуки українських міст та сіл, які записаликультурологи,  музиканти та журналісти з регіональних філій Суспільного.

За словами Катрі Гончарук, ідея проєкту народилась з розмов з друзями про те, чи слухають вони зараз музику. Вона розповіла, що багато хто не міг слушати музику в перший рік війни, а зараз, якщо щось слухають, то ретельно добирають плейлист.

 «Цей серіал — це і відповідь самій собі: що дає мені музика сьогодні. На моє переконання, це потужний канал комунікації із собою, і я б дуже хотіла, щоб українці та українки зберігали й плекали зв’язок із власним “Я” — через музику, книгу чи будь-що інше, що є для нас рятівним», — розповідає Катря Гончарук.

У першій серії окрему увагу приділено музикотерапії для військових. Перша серія є спробою усвідомити український аудіоландшафт під час війни, як учасника і свідка історичного процесу. Авторка проєкту разом із музичною культурологинею Анною Гадецькою досліджує, як змінилося наше звукове поле: чи хочеться нам тиші, або, можливо, навпаки, ми потребуємо музичного супроводу?

У другій серії йдеться про музику, що супроводжує найтрагічніші моменти війни, зокрема церемонії прощання із загиблими. У серії етномузикологиня Людмила Іваннікова розповідає про те, як прощалися з дисидентами та патріотами у радянську добу, і як героїв ховають сьогодні.

Третій епізод проєкту фокусується на музиці, що народжується під звуки сирен, слухачі зможуть простежити шлях симфонії українського композитора Золтана Алмаші та його твору «Переможна» — від перших репетицій до світової прем'єри.

Фото: Суспільне

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду