«Суспільне Одеса» показало першу серію проєкту, який розвінчує міфи російської пропаганди, «Одеса – не російське місто»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Суспільне Одеса» показало першу серію проєкту, який розвінчує міфи російської пропаганди, «Одеса – не російське місто»
Чи справді Катерина заснувала Одесу? Як російська імперія переписала історію та перейменувала місто Кочубіїв? На ці питання дає відповідь перша серія проєкту, яку презентували глядачам 2 вересня на ютуб-каналі «Суспільне Одеса». Ця дата для презентації вибрана не випадково, адже цього дня Одеса відзначала свій 230-й день народження, і ця дата також була спотворена та навязана російськими наративами.
Над створенням проєкту працюють: авторка та кореспондентка – Олена Голда;оператор-поставновник – Сергій Романенко; режисерка – Ілона Якимюк; монтаж та оформлення – Артем Цинський; продюсерка – Олена Кваша.
У коментарі «Детектору медіа» авторка проєкту Олена Голда розповіла, що їх метою є «у легкій для сприйняття, доступній і дещо художній формі донести до глядачів кричущі історичні факти, які раніше не лунали та не є відомими широкому загалу, але які вкотре доводять, що Одеса – українське місто».
«Перша частина проєкту має назву "Катерина не засновувала Одесу": як російська пропаганда спотворила історію міста”. Завдяки експертам нам вдалося розповісти, як Російська імперія з’явилася на цих землях, хто придумав назву "Одеса" та яким мандрівники бачили місто на початку XIX століття. Зокрема, історик Тарас Гончарук розповів про порт Кочубіїв та захоплення цих земель армією Російської імперії. А гідеса Віолетта Дідук розвіяла міф, що назву «Одеса» придумала імператриця Катерина ІІ», - розповіла Олена Голда.
6 вересня на ютуб-каналі «Суспільне Одеса» вийде друга серія проєкту «Одеса – не російське місто» - “Забороняли українську мову: як Російська Імперія придушувала в Одесі національний рух”.
«Ми розповіли про життя в Одесі у ХІХ - на початку ХХ століть. Зокрема, розказали про становлення Рішельєвського ліцею, на базі якого створили Імператорський Університет, нині відомий як Одеський Національний університет імені І. І. Мечникова. Історик Олександр Музичко розповів про студентство та поновлення українського національного руху в Одесі. Про революцію та захоплення Одеси більшовиками детальніше почули від історика Віктора Савченко», - зазначає Олена Голда.
Наразі триває робота над наступними випусками проєкту, і вони будуть присвячені життю в Одесі за часів СРСР. Усього заплановано пять випусків.
«Працювати над проєктом було цікавою, але водночас дуже відповідальною справою. Важливо було підібрати компетентних спікерів, які знаються на історії Одеси та зможуть доступною мовою донести це до глядачів. Завдання команди «Суспільне Одеса» – сприяти українському вектору на півдні України. Робота над першими двома частинами проєкту тривала три місяці. Дякую команді, яка із завзяттям та палаючими, у гарному сенсі слова, очима готувала цей освітньо-просвітницький проєкт», - розповіла авторка проєкту Олена Голда.
Перший випуск проєкту «Одеса – не російське місто» можна переглянути на ютуб-каналі «Суспільне Одеса».
Фото: «Суспільне Одеса»