Організатори «Євробачення» шкодують, що деякі делегації «не поважали духу конкурсу»
Організатори «Євробачення» шкодують, що деякі делегації «не поважали духу конкурсу»
Європейська мовна спілка (EBU) висловила жаль, що деякі делегації на цьогорічному «Євробаченні» не поважали духу правил конкурсу. Відповідну заяву EBU оприлюднила 13 травня, повідомляє BBC.
«Ми шкодуємо, що деякі делегації на пісенному конкурсі Євробачення (ESC) у Мальме не дотримувалися духу правил і конкурсу як на місці, так і під час своїх трансляцій», — ідеться в заяві.
EBU заявила, що під час заходу обговорювала з низкою делегацій декілька питань, які були доведені до відома організаторів. Спілка запевняє, що її керівні органи разом з головами делегацій переглянуть інциденти, які трапилися під час проведення «Євробачення» в Мальме, «щоб рухатися вперед у позитивному ключі та забезпечити повагу до цінностей заходу».
Раніше низка учасників «Євробачення-2024», зокрема Bambie Thug з Ірландії та Анджеліна Манґо з Італії, скаржилися на «напружену» та «жахливу» атмосферу за лаштунками.
Bambie Thug (небінарна людина, яка просить говорити про неї у множині), відомі своїми пропалестинськими поглядами, звинувачували ізраїльський мовник KAN у «розпалюванні насильства» проти них під час ефіру. Під час першого півфіналу один із коментаторів телеканалу KAN згадав, що Bambie «негативно висловлювались про Ізраїль». «Але про це можна буде поговорити пізніше. Готуйте свої прокляття», — додав коментатор.
Цей коментар міг бути посиланням на текст пісні Bambie Thug, де згадується прокляття на адресу колишнього партнера. Проте Bambie вирішили, що такий коментар «перейшов межу», заявили, що KAN порушив правила, і висловили надію, що наступного року мовник не зможе брати участі в конкурсі.
Деякі учасники звинувачували представників Ізраїлю в тому, що ті без їхньої згоди фільмували їх і публікували відео з негативними коментарями про них у соцмережах.
Інший інцидент стався під час спільної пресконференції учасників конкурсу. Цьогорічну представницю Ізраїлю Еден Ґолан запитали, чи вона думала, що її участь у конкурсі «створює ризик». Коли модератор сказав співачці, що вона не зобов'язана відповідати на це запитання, представник Нідерландів Йост Кляйн втрутився із запитанням: «Чому ні?». Тим часом грецька співачка Марина Сатті демонстративно позіхала, поки Ґолан говорила.
Уже згодом стало відомо, що представника Нідерландів на цьогорічному «Євробаченні» дискваліфікували через порушення правил конкурсу. EBU пояснила, що шведська поліція розслідує скаргу жінки зі знімальної групи. Нідерландський мовник у відповідь заявив, що Кляйн «неодноразово зазначав», що не хоче, аби його знімали, і що він «не торкався операторки». В EBU уточнили, що в інциденті «не був залучений жоден інший виконавець або член делегації».
Переможці «Євробачення» Nemo (небінарна людина, яка просить говорити про неї у множині) зі Швейцарії на пресконференції після шоу сказали, що на конкурсі сталося «багато речей», через які конкурс вже не видавався «про любов і єдність», і додали, що, можливо, «“Євробачення” потребує трішки виправлення».
Bambie Thug з Ірландії висловились лаконічніше: «F*ck EBU».
Як писав «Детектор медіа», Європейська комісія розкритикувала організаторів цьогорічного «Євробачення» за заборону демонструвати прапор ЄС у концертному залі під час фіналу конкурсу.
Представниця України на конкурсі аlyona аlyona розповіла, що на «Євробаченні» цьогоріч «аполітичне пресування було дуже великим», а тому українська команда вирішила не ризикувати та не одягати футболки із закликом «Free Azovstal Defenders» на артисток.
Відзначимо, раніше ізраїльська телерадіомовна компанія KAN погодилася змінити текст пісні «October Rain» представниці країни на «Євробаченні-2024» Еден Ґолан. Європейська мовна спілка (EBU) заблокувала первісний варіант пісні, який начебто містить «відверті політичні висловлювання», йдеться про рядки: «Я все ще мокра від жовтневого дощу» і «Всі вони були хорошими дітьми, кожен із них», які, ймовірно, описують атаку бойовиків ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року.
Відкритий лист із закликом усунути Ізраїль від участі в «Євробаченні-2024» підписали понад тисячу музикантів зі Швеції, раніше такі вимоги заявляли виконавці з Ісландії та Фінляндії.
Нагадаємо, 68-й конкурс «Євробачення», участь у якому взяли представники 37 країн, у травні відбувся у шведському місті Мальме. Перемогу здобули представники Швейцарії Nemo з піснею «The Code». Jerry Heil і alyona alyona, які представляли Україну, посіли третє місце.
На початку травня Європейська мовна спілка наголошувала, що власникам квитків дозволено приносити на шоу та демонструвати лише прапори країн-учасниць «Євробачення», а також прапор кольору веселки. Будь-які «інші прапори чи символи, одяг, предмети та банери» вилучали на вході охоронці.
Читайте також: