Суспільне відреагувало на депутатські закиди в соціальній мережі
Суспільне відреагувало на депутатські закиди в соціальній мережі
У заяві, яка опублікована на корпоративному сайті Суспільного, йдеться, зокрема, про те, що однією з передумов вступу України до ЄС є існування незалежного суспільного мовника, а успіх трансформації державного медіа в суспільне відзначають у Раді Європи, Європейській комісії, USAID та інших міжнародних організаціях.
Дотримання всіх журналістських стандартів у новинах Суспільного, відсутність замовних матеріалів, «джинси» та маніпуляцій підтверджує й той факт, що мовник є в «білому списку» медіа, який є знаком якості. За даними моніторингу незалежних експертів слот Суспільного в марафоні «Єдині новини» є найбільш збалансованим.
Суспільне має незалежну редакційну політику й незалежні від влади керівні органи — правління та наглядову раду — і продовжує розвиватися та вдосконалюватися.
Медіакомпанія, яка визначена урядом об’єктом стратегічного значення для економіки та безпеки держави, не припиняла свою роботу з початком повномасштабного вторгнення та об’єктивно висвітлює події цілодобово на телебаченні, радіо, сайтах, у соціальних мережах та мобільних застосунках.
У заяві Суспільного мовлення також зазначено, що компанія виконує всі норми Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» і готова відповісти на питання з цього приводу та обстоювати свою репутацію і доброчесність.
Зазначають також, що спостерігається рівень відставання зарплат на Суспільному від аналогічних фахівців на ринку загалом на 48%. Про це свідчать дані галузевого дослідження Ernst & Young, станом на 1 січня 2024 року в порівнянні з трьома найбільшими приватними медіагрупами країни, які разом із Суспільним брали участь у дослідженні. Тому закиди на тему оплати праці співробітників Суспільне розглядає як спробу позбавити мовника законного фінансування, що, в свою чергу, може призвести до знищення незалежності медіа.
«Враховуючи зазначене, ми звертаємось до голів Комітетів Верховної Ради України:
з питань Регламенту, депутатської етики і організації роботи Верховної Ради України — з проханням дати оцінку висловлюванням пані Безуглої;
з питань гуманітарної та інформаційної політики та з питань свободи слова — з проханням розглянути спроби тиску й поширення токсичних наративів щодо медіакомпанії;
з питань інтеграції України до Європейського Союзу — з проханням дати оцінку спробам підірвати реформу, яка була зобовʼязанням України згідно з угодою про Асоціацію України з ЄС, Угодою між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз, а також зобов’язанням України перед Радою Європи з 2005 року (Резолюція 1466 (2005)).
Всі сім років свого існування Суспільне захищає свободи в Україні. Сьогодні нам довіряють мільйони українців, і ми щодня працюємо саме для них», — зазначено в заяві.
Нагадаємо, голова наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Світлана Остапа в коментарі «Детектору медіа» розповіла, що Суспільне пропонують прибрати з вечірніх слотів телемарафону «Єдині новини» і залишити йому тільки нічні та ранкові слоти.
Народна депутатка України Мар’яна Безугла оприлюднила кілька постів на своїй фейсбук-сторінці, які присвятила темі доцільності фінансування шести державних каналів, причому до «державних» вона зарахувала і Суспільне мовлення.
У дописі Мар’яна Безугла, зокрема, пише про те, що «є аж 6 (!) державних мовників, але немає інформаційних військ, які росіяни створили собі ще в 2014 році» та що «Суспільне, Дом і FreeДом мають мізерні охоплення і диверсифікують кошти». Вона пропонує залишити фінансування лише одного каналу, зокрема «Ради» або Суспільного.
Фото: Суспільне