Допрем'єрний показ проєкту Суспільного «Видимі» відбувся на кінофестивалі Sunny Bunny
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Допрем'єрний показ проєкту Суспільного «Видимі» відбувся на кінофестивалі Sunny Bunny
Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
Документальний проєкт «Видимі» складається з 10 історій, які оповідають про українців та українок, кожен і кожна з яких проходить свій шлях під час війни, і при цьому вони мають право бути собою. Вони працюють, волонтерять, воюють і знаходять сили жити та підтримувати інших.
Директорка департаменту цифрового контенту та соцмереж Суспільного Олександра Чернова зазначає, що кінофестиваль Sunny Bunny послугував тим майданчиком, на якому стали дійсно видимими історії героїв документального проєкту.
«Незабаром ці та інші історії можна буде подивитись на ютуб-каналі "Суспільне Культура". Для нас як для Суспільного важливо “виходити” до широкої аудиторії й говорити відверто про зміни, яких потребує наше суспільство», — розповіла Олександра Чернова.
Влад Шаст і Нюра — герої двох серій проєкту «Видимі». Разом з мамою Влад зареєстрував свій фонд, з перших днів повномасштабного вторгнення вони опікуються постраждалими від воєнних дій. Нюра (співачка badactress) пережила досвід булінгу в 12 років, і що таке боротися з соціальними стандартами знає з власного досвіду. Вона пише пісні про кохання незалежно від статі, бо в ранні роки їй не вистачало репрезентації ЛГБТІК+ в українській культурі й розуміння, що кохати людину своєї статі — це нормально. Трансгендерна дівчина Леся Лаврєнова — героїня третьої історії, нині військовослужбовиця. Вона пройшла довгий шлях до усвідомлення, прийняття себе та мотивації стати на захист України і своєї родини, — про це йдеться у фільмі.
Після показу документального проєкту «Видимі» відбулась дискусія та обговорення стрічки.
Документальний проєкт «Видимі» був створений креативним відеопродакшеном Cofounder Studio на замовлення Суспільного у партнерстві з BBC Media Action. Ця ініціатива є частиною програми «Сприяння рівності та протидія дискримінації». Проєкт реалізується Національним демократичним інститутом за фінансової підтримки Швеції.
Фото: Суспільне