Суспільне мовлення анонсувало тематичні проєкти до Дня пам’яті Чорнобильської катастрофи
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Суспільне мовлення анонсувало тематичні проєкти до Дня пам’яті Чорнобильської катастрофи
26 квітня, у День пам’яті Чорнобильської катастрофи, на телеканалі «Суспільне Культура» відбудеться прем’єра фільму виробництва Суспільного мовлення «Видимий ворог». Крім того, глядачі зможуть переглянути низку тематичних проєктів.
Про це повідомив корпоративний сайт Суспільного.
О 12:00 телеканал закликає долучитися до хвилини мовчання та вшанувати пам’ять загиблих ліквідаторів і жертв Чорнобильської трагедії.
З 12:01 «Суспільне Культура» покаже три документальні проєкти «Радіо Свобода»:
- О 12:01 — документальний проєкт «Чорнобиль. Моя зміна» про працівників АЕС другої та п’ятої зміни, які першими зіткнулися з наслідками вибуху.
- О 12:20 — проєкт «Прип'ять: місто-апокаліпсис — очима його жителя». Інженер управління 4-го енергоблоку ЧАЕС, ліквідатор Олексій Бреус, провів вулицями покинутого міста й поділився спогадами про життя у Прип’яті.
- О 12:35 — документальний проєкт із циклу #ВУкраїні «Чорнобиль. Зона чи атракціон?». Автори стрічки з'ясували, що наразі відбувається в зоні відчуження та яке майбутнє чекає на цю територію.
Вже о 13:10 глядачі можуть переглянути документальний проєкт «Пекельне відрядження» виробництва Суспільного мовлення.
«Проєкт розповідає про операторів українського телебачення, які не побоялися поїхати до Чорнобиля й показати всьому світові масштаби трагедії. Деякі герої завжди залишаються поза кадром, адже саме вони й створюють цей кадр. Завдяки їм ми дізналися правду, а унікальні кадри назавжди увійшли в історію. Творці фільму намагалися зазирнути за лаштунки знімального процесу й зрозуміти почуття людини, яка не має вибору й мусить виконувати роботу попри загрозу власному життю», — зазначив мовник.
О 14:15 телеканал покаже документальний проєкт виробництва Суспільного мовлення «Люди зони». Команда проєкту Євгенії Подобної досліджує міфи, які побутують у суспільстві щодо Чорнобиля, та показує цю місцевість через долі та історії людей — пов'язаних із нею і майже не пов'язаних між собою. Серед них — науковці, дослідники, інженер, колишній сталкер та мешканці Чорнобиля, які залишилися жити там після аварії.
О 20:00 відбудеться прем’єра документального проєкту «Видимий ворог» виробництва Суспільного мовлення. Проєкт Євгенії Подобної розповість, якою насправді була окупація зони відчуження та Чорнобильської АЕС військами Росії після повномасштабного вторгнення в Україну. Героями проєкту стали свідки подій — працівники ЧАЕС, військові та самопоселенці, які пережили окупацію.
А також о 21:00 дивіться документальний фільм «Розщеплені на атоми» про деталі Чорнобильської трагедії крізь призму очевидців. Основну увагу у стрічці приділили постраждалим. Головною героїнею фільму є українка, яка втратила не тільки дім, а й сім'ю.
Фото: Суспільне мовлення