На Суспільному нагородили найкращі проєкти та працівників року

На Суспільному нагородили найкращі проєкти та працівників року

19:05,
20 Січня 2022
4333

На Суспільному нагородили найкращі проєкти та працівників року

19:05,
20 Січня 2022
4333
На Суспільному нагородили найкращі проєкти та працівників року
На Суспільному нагородили найкращі проєкти та працівників року
Працівники Суспільного обирали переможців за допомогою онлайн-голосування.

19 січня у Будинку звукозапису Національна суспільна телерадіокомпанія України відсвяткувала п’яту річницю з дня реєстрації юридичної особи. З нагоди свята у компанії заснували внутрішню відзнаку «Суспільний код-2022», яка тепер стане щорічною.

Напередодні свята кожен із працівників міг номінувати на цю відзнаку того, кого вважав достойним бути людиною року, та найкращий проєкт. Шорт-лист проєктів і працівників формували генеральні продюсери, після чого тривало онлайн-голосування за допомогою гугл-форми. Наглядова рада НСТУ і правління не брало участі у голосуванні. Переможців нагородили під час святкування п’ятиріччя компанії.

У номінації «Найкращий діджитал-проєкт» переміг «Бробакс», дитячий ютуб-канал.

Власний ютуб-канал Суспільного з дитячими анімаційними серіалами «Тото», «Маленький Бу», «Яся та її робот» і «Портал пригод». Це чотири пізнавально-розважальні проєкти від провідних українських студій-виробників, які стали переможцями мистецьких конкурсів Суспільного у 2021 році.

У номінації «Найкращий проєкт телебачення» перемогу здобув документальний серіал «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла»,  «UA: Перший».

Документальний серіал про роль українців у розпаді СРСР. Він демонструє таємні документи ЦРУ та КДБ, які ніколи раніше не залучалися для опису історії розпаду СРСР, свідчення учасників та свідків подій, які ніколи не співвідносилися між собою, дані американських, українських та польських політиків й істориків, які ніколи не говорили про події 1991 року настільки докладно.

У номінації «Найкращий радіопроєкт» переможець — ЄВРО-2020  і «Великий біатлон» з першою жінкою-радіокоментаторкою Галиною Вініченко (радіо «Промінь»).

До чемпіонату Європи з футболу 2020 року, який відбувся влітку 2021-го, на загальнонаціональному телебаченні та в Україні жінки не коментували футбольні матчі. Першим, хто наважився змінити правила гри, стало «Радіо Промінь». Керівництво суспільної радіостанції запросило Галину Вініченко стати однією з шести коментаторів під час чемпіонату. 

Також Галина коментувала «Великий біатлон» — щотижневу аналітичну програму з підсумками змагань, коментарями спортсменів та найцікавішими фактами Кубка світу з біатлону 2021–2022, де «Радіо Промінь» було офіційним радіопартнером трансляцій. 

Переможець у номінації «Найкращий репортаж»  — «Як працює швидка під час третьої хвилі епідемії» («Суспільне Буковина»).

Суспільне Буковини провело з лікарями швидкої допомоги день, щоб дізнатися, як зросло їхнє навантаження. Упродовж березня у Чернівецькій області рекордна кількість шпиталізацій, хворих з Чернівців лікарям швидкої доводиться везти в райони.

У номінації «Найкращий регіональний проєкт» переміг міжрегіональний телевізійний проєкт «Відтінки України» («Суспільне Закарпаття», «Суспільне Одеса», «Суспільне Буковина»).

«Відтінки України» — цикл документальних сторітелінгових відеоісторій про національні спільноти та корінні народи України. Проєкт розкриває глядачам мультикультурність країни, унікальні таланти людей, які мешкають у різних куточках нашої держави. Герої говорять і державною українською, і мовою своєї національної спільноти, зберігають традиції своїх предків і шанують культуру всієї України.

Під час вручення відзнаки «Суспільний код-2022» визначили людей року в п’яти тематичних номінаціях. Вони тотожні з цінностями Суспільного, що формують корпоративний суспільний код. Завдяки щоденній праці команди Суспільного про мовник знають, його читають, слухають та дивляться.

Людина року в номінації «Креативність».

У підномінації «Генератор ідей» перемогла Олена Кваша, продюсерка «Суспільне Одеса».

У підномінації «Людина, яка надихає» переміг Віктор Дяченко, ведучий міжрегіонального проєкту «Ранок на Суспільному». 

Людина року в номінації «Якість»

У підномінації «Нормально роби — нормально буде» перемогла Юлія Шелудько, виконавча продюсерка Українського радіо. 

У підномінації «Рушій змін» перемогла Ангеліна Карякіна, генеральна продюсерка інформаційного мовлення.

Людина року в номінації «Впевненість».

У підномінації «Зараз все буде — найкращий технічний працівник» переміг Юрій Бойчук, технічний директор Суспільного мовника.

У підномінації «Надійний тил — найкращий адміністративний працівник» перемогла Лілія Яковюк, начальниця управління правової роботи юридичного департаменту.

Людина року в номінації «Партнерство».

У підномінації «Людина, яка розуміє» перемогла Олександра Чернова, головна редакторка соціальних мереж.

У підномінації «Людина, яка підтримує» перемогла Олена Бондарук, директорка департаменту комунікацій зі ЗМІ та громадськістю. 

Людина року в номінації «Незалежність»

У підномінації «Лупайте сю скалу! — пробуджує свідомість українців» переміг Юрій Макаров, головний редактор дирекції телебачення Суспільного мовлення.

У підномінації «ПРАВДОборець — розслідування» перемогу здобула Інна Білецька, шефредакторка та засновниця творчого об’єднання розслідування Суспільного мовника.

Відзнаку «Суспільний код-2022» отримали партнери Суспільного, серед них:

 • Делегація Європейського Союзу;
 • Рада Європи;
 • Посольство Швеції;
 • Посольство США;
 • Посольство Японії;
 • Посольство Німеччини;
 • Посольство Великої Британії;
 • Посольство Королівства Нідерландів;
 • Агентство США з міжнародного розвитку USAID;
 • Internews Network;
 • Японське агентство міжнародного співробітництва JICA;
 • NHK International;
 • Міжнародний фонд «Відродження»;
 • Офіс медіарозвитку Шведського радіо (SR MDO);
 • Deutsche Welle Akademie;
 • BBC Media Action.

За словами голови правління НСТУ Миколи Чернотицького, «Суспільний код» — це те, що об’єднало людей компанії. Він подякував всій команді, що робить Суспільний мовник таким, як він є: не просто ЗМІ, а цінністю для всього суспільства.

Голова Наглядової ради Світлана Остапа зазначила, що Суспільне зробило важкі, але такі важливі перші кроки. «Що б не казали скептики, але я впевнена, що без по-справжньому незалежного Суспільного мовника не збудуємо по-справжньому демократичної України», – додала вона.

Нагадаємо, 19 січня 2017 року зареєстрована юридична особа ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Фото: пресслужба Суспільного, фейсбук

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Феміда
14:58 / 23.01.2023
Погляньте на ці виснажені працєю обличчя...А яку номінацію вони би отримали від ФСБ? "Розвал національного інформаційного простору"? Яка радість на обличчях...
Рай для письменниці
00:19 / 23.01.2022
Фотка де Міський, Остапа, Голуботицький та Лазанья це просто безкоштовний пленер для письменника із назвою "Типи м*даків". Ну і рожі! А голубенький так опух вже, чи від їжі, чи від наркоти. Нагородили тільки своїх ж*полизів та кишенькову алкашню
JS3KYT
13:07 / 21.01.2022
А все громадьё голубеньких-преголубеньких шариков это отражение большой мыльной бульки под названием Суспильное.
Прозорро
12:01 / 21.01.2022
"Статуетка нагородна. Переможець торгів ТОВ "Добрознак". 28 тисяч 800 гривень." Тобто, на такий "дріб'язок" навіть не змогли скинутися члени правління зі своїх премій? Все з бюджету. Чом би й ні. Поки він ще є. Так?
16x9
11:46 / 21.01.2022
КерОвники самі себе понагороджували і сраколизів не забули. А де представники творчих професій? Де кров, піт і сіль телебачення:режисери, оператори, редактори, художники? Що, у вас їх нема? Ото тому і не хоче глядач дивитись суспільне. Тому суспільне в сраці рейтингів.
Прне
10:57 / 21.01.2022
А що за святкове лайно вісить фоном на сцені? Повний креатизм!
звездецу
10:53 / 21.01.2022
Ну почему же только доктор? По роже там все видно. Да и винчик у них и в эфире бухают) это какой стандарт ВВС такое разрешает? еще и советуют пить алкоголь каждый день. И это спикер в эфире (не доктор!). Посиделки Кваша устраивает у себя в кабинете до утра с продолжениями и вылазками на заправку за водочкой. Я просто констатирую факты. Так что настоящие госкомпании еще те жополизы и стукачи. Устроили междусобойчик с буллингом и сливом неугодных, осталась кучка приспособленцев без профиля и фантазии.
звиздецу
09:39 / 21.01.2022
Диагноз "алкоголизм" может поставить только доктор. Бывшие госкомпании еще те гадюшни, там любому ярлыки навешают.
Звездецу
23:15 / 20.01.2022
А что у слова алкоголичка есть какой-то другой смысл?
звиздецу
22:57 / 20.01.2022
А почему алкоголичка, она что бухает?
ghjnd
22:55 / 20.01.2022
какой колхоз! Регионы в ноль. Один Киев. Пару западных филий, Киев, востока нет вообще. Супер Суспильне мовлення. С восточных регионов люди валят в Европу, кто может. Супер! Никто за копейки, учитывая миллионы правления, контент из дерьма и палок производить не будет.
***здец
20:45 / 20.01.2022
А сколько денег потратили на эту показуху? Лучшие проекты - не смешите! Проект члена правления признали лучшим, какое удивление, правда?? У підномінації «Генератор ідей» перемогла — Олена Кваша, продюсерка Суспільне Одеса. Ахахахаа, вот именно, что дальше бурной генерации дело не идет. Можно узнать реальные достижения этой алкоголички за год? Успешный контент, супер революционные эфиры, топ-спикеры??? Совок, договорняки, запои до утра на канале, использование ресурсов канала в своих целях, мутки на закупки контента, пыль в глаза...
глядачка в залі
19:35 / 20.01.2022
Найкращі проєкти - невідомі проєкти. Нагородили "любих друзів" Чернотицького і Аласанії. Все як завжди. Ще й регіони для "масовки" запросили.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду