ДБР надіслала запит до НСТУ щодо копій угод про закупівлі з 2017 по 2019 роки – Чернотицький
ДБР надіслала запит до НСТУ щодо копій угод про закупівлі з 2017 по 2019 роки – Чернотицький
До НСТУ надійшов запит ДБР щодо надання копій угод про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг з 2017 по 2019 роки включно. Про це написав на своїй сторінці у Facebook голова правління НСТУ Микола Чернотицький.
«ДБР проти НСТУ. До НСТУ надійшов запит ДБР щодо надання копій угод про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг з 2017 по 2019 роки включно.
По-перше, вказані питання були вже предметом дослідження у кримінальному провадженні, що розслідувалося ДБР роки два тому.
По-друге, за три роки Суспільне уклало понад 5000 господарських договорів та додаткових угод (це понад 100 тисяч друкованих аркушів!). Всі – відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”. Скільки людиногодин піде на опрацювання всіх запитуваних документів?
І по-третє, у запиті не вказано, яке відношення до кримінального провадження має НСТУ, і яке значення для справи має затребувана слідчим інформація, тому НСТУ фізично не може задовольнити запит.
Запевняємо, ми прозора компанія і готові надати всі документи слідчим ДБР, щойно буде відповідна ухвала суду. А поки це все виглядає дуже дивно», – написав Микола Чернотицький.
«Протягом останніх років НСТУ є об'єктом атаки з боку політиків, які через особисту неприязнь чи образи ініціювали близько двох десятків кримінальних справ. Більшість з яких були закрити через їх відверту надуманість. Черговий запит ДБР я розцінюю як спробу знайти хоч щось, адже запит на копії 100 тис. документів показує, що немає конкретних відомих порушень, а радше "а давайте щось знайдемо". Більш того, виготовлення такої кількості документів по суті має паралізувати працівників компанії і саму компанію понести значні витрати, адже це лише понад півтисячі пачок паперу, а ще тонери, амортизація і людиногодини. Я сподіваюся, що ДБР включить здоровий глузд і припинить пошуки чорної кішки в темній кімнаті, особливо, коли її там нема», – сказав у коментарі «Детектору медіа» заступник директора, головний експерт з медійного права ЦЕДЕМ Ігор Розкладай.
Нагадаємо, 30 серпня у НСТУ та Зураба Аласанії відбулися обшуки. Державне бюро розслідувань (ДБР) у супроводі співробітників Служби безпеки України провело обшуки за шістьма адресами. Раніше ДБР проводило розслідування справ про можливі розтрати коштів НСТУ.
У ДБР пояснили, що слідчі дії проводяться в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливих протиправних дій службових осіб ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», а саме зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб.
Адвокат Зураба Аласанії Андрій Гук розповів, що цінного знайшли у помешканні голови правління НСТУ. За його словами, найціннішими були неопубліковані вірші голови правління.
4 вересня Комітет антикорупційної політики вирішив запросити керівництво ДБР щодо обшуків на Суспільному.