Суспільне звинуватили у тому, що Олімпійські Ігри коментував дискваліфікований за допінг Верняєв
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Суспільне звинуватили у тому, що Олімпійські Ігри коментував дискваліфікований за допінг Верняєв
28 липня український гімнаст, олімпійський чемпіон і срібний призер Олімпійських ігор 2016, чемпіон світу зі спортивної гімнастики, учасник Олімпійських ігор 2012 Олег Верняєв коментував на «UA: Першому» Олімпійські Ігри та був гостем програми «Студія Олімпійські ігри».
Олег Верняєв сказав, що це був його перший досвід коментування Олімпійських ігор. «Я дуже старався, сподіваюся, вам сподобалося все», – поділився він у фейсбуку.
Після цього головний редактор Tribuna.com Олег Щербаков написав у фейсбуку, що участь дискваліфікованого за допінг Олега Верняєва в ефірі суспільного телеканалу ставить Україну «в один ряд із росіянами, які теж захищають і всіляко промотують своїх героїв-допінгістів».
«Ми можемо довго сміятися над росіянами та їх допінгістамі, але у нас є свої, не менш легендарні.
Одного з них, дискваліфікованого на 4 роки Олега Верняєва, покликали, наприклад, коментувати гімнастику на суспільний телеканал на всю країну», – написав Олег Щербаков.
На його думку, «це справді дивно в даний час кликати на ефір на всю країну людину, яка відсторонена через допінг».
Нагадаємо, 13 липня Олег Верняєв повідомив у фейсбуку про дискваліфікування на чотири роки за вживання заборонених препаратів.
«Арбітраж GEF (Гімнастичної етичної фундації) прийняв рішення про те, що концентрація мельдонію, яку знайшли у мене в організмі, достатня для дискваліфікації на 4 роки. Починаючи з листопада минулого року. Це означає, що на Олімпіаду я не поїду. Позитивний тест лише вказує на факт наявність в організмі забороненої субстанції, але не свідчить про провину спортсмена», – написав гімнаст.
Він додав, що тільки один тест дав позитивний результат і ні один із майже десятка наступних тестів не підтвердив наявність забороненої субстанції. «Найголовніше питання – як заборонений препарат потрапив в мій організм?», – Олег Верняєв не визнає своєї вини.
Під час «Студії Олімпійські ігри» на «UA: Першому» ведучий Дмитро Лазуткін попросив гімнаста прокоментувати цю ситуацію.
Олег Верняєв розповів, що з адвокатом збирає документи і уже подає апеляцію, оскаржуватиме дискваліфікацію у Спортивному арбітражному суді. «Я не визнаю свою провину і вважаю, що це занадто строге покарання. Надіюся, що я ще зможу повернутися у спорт», – сказав гімнаст.
За Олега Верняєва у фейсбуку заступилася коментаторка Суспільного Галина Вініченко, яка коментувала спортивну гімнастику і запросила гімнаста стати її напарником.
«Я маю вагомі підстави вірити в його невинуватість. І дуже сподіваюсь, що він ще буде виправданий. Я вирішила, що маю право його запросити. Мені буде дуже прикро, якщо апеляцію відхилять. Але таких талантів і пахарів я буду захищати до останнього», – написала вона у коментарях під постом Олега Щербакова.
Їй закинули, що варто було почекати із запрошенням на ефір дискваліфікованого гімнаста, оскільки «у випадку відхилення апеляції – це буде величезний зашквар Суспільного».
«Людина заявляє про свою невинуватість, людина подає апеляцію, людина лишається чинним олімпійським чемпіоном і цікавою особистістю. Чому Суспільне має його банити? Ми не Олімпійські ігри, ми їх лише висвітлюємо. Його дискваліфікація не розповсюджується на медіа», – зазначила коментаторка Суспільного.
Додамо, після усунення від Олімпіади Олег Верняєв привітав збірну російського олімпійського комітету з перемогою в командних змаганнях Олімпійських ігор у Токіо. Під постом російського гімнаста Давида Белявського в Instagram він написав: «Вітаю!». У користувачів соцмережі це викликало обурення.
Збірна України посіла у командних змаганнях в Токіо сьоме місце.
Нагадаємо, в Україні офіційним транслятором Олімпійських Ігор Токіо-2020 є Суспільний мовник – телеканал «UA:Перший» та сайт «Суспільне Спорт». Під час Ігор у студії «UA: Першого» працюватимуть 20 коментаторів. У Токіо працює 16 співробітників Суспільного мовника – це п’ять знімальних груп із дирекції телебачення, одна група з диджиталу, один журналіст із радіо, два режисери монтажу та керівник груп, головна редакторка.