У День пам'яті жертв Голодоморів філії Суспільного покажуть проєкт-реконструкцію «Де пам'ять не мовчить»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У День пам'яті жертв Голодоморів філії Суспільного покажуть проєкт-реконструкцію «Де пам'ять не мовчить»
27 листопада, до Дня пам'яті жертв Голодоморів, усі регіональні телеканали Суспільного покажуть спецпроєкт «Де пам'ять не мовчить», який підготувала команда «UA: Херсону».
Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.
У спецпроєкті покажуть 7 історій-спогадів тих, хто пережив Голодомор у дитячому віці.
За словами тимчасової виконувачки обов’язків продюсера Херсонської філії Суспільного Еріки Авдєєвої, у проєкті вони зробили реконструкцію тих важких часів і показали пережите очима дітей.
Зйомки тривали кілька днів поблизу сіл, які у 30-х роках постраждали від Голодомору. У зйомках взяли участь семеро дітей-вихованців театральної студії заслуженої діячки мистецтв України Тетяни Князєвої.
Еріка Авдєєва розповіла, що перед зйомками команда Суспільного прочитала з дітьми спогади тих, хто пережив Голодомор, після чого вони поспілкувалися про пережите їхніми ровесниками у 30-х роках.
Консультантом з реконструкції став історик та краєзнавець Андрій Лопушинський. Тексти спогадів озвучили актори Херсонського академічного обласного музично-драматичного театру ім. М. Куліша. Реквізит для зйомок надали Херсонський фаховий коледж культури та мистецтв, а також Херсонський обласний центр народної творчості.
За словами Андрія Лопушинського, вони відтворили образи людей та побут першої половини 20 століття. «Дуже допомогли нам жителі села Тягинка, а особливо Тетяна Половинка та Анатолій Бабич, які сприяли у зйомці в батьківській хатині 30-х років», — сказав він.
Також 27 листопада регіональні мовники Суспільного покажуть тематичні випуски проєктів, присвячені Дню пам’яті жертв Голодоморів.
Нагадаємо, 27 жовтня «UA: Перший» покаже документальні програми «Скільки жертв Голодомору і чи був він штучним?» і «Спогади свідка Голодомору: як виживали», документальний фільм «Бабусю, розкажи про Голодомор», спецпроєкти «Діти великого голоду», «Голокост. Засвідчений злочин» і документальний серіал «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла».