Нацрада дозволила телеканалу «UА: Закарпаття» закодуватись на супутнику
Нацрада дозволила телеканалу «UА: Закарпаття» закодуватись на супутнику
Національна суспільна телерадіокомпанія України звернулася до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з проханням дозволити зробити доступ до каналу «UА: Закарпаття» у закодованому вигляді. 1 вересня 2021 року на своєму засіданні регулятор задовольнив це прохання і переоформив ліцензію компанії.
Генеральна продюсерка регіонального мовлення на Суспільному Марія Фрей зазначила, що компанія хоче надавати глядачам у Закарпатській області більш якісний контент. Однак поки канал мовить з відкритого супутника, компанія не може гарантувати правовласникам, контент яких йде в ефірі, що він доступний лише на території країни, а не за її межами.
«Це означає, що у вартість контенту ми маємо закладати вартість прав на усі країни, які є в зоні розповсюдження сигналу. Це в десятки разів вища вартість контенту і Суспільне не може собі дозволити витрачати такі кошти на контент у Закарпатській області», – зазначила вона.
Суспільний мовник хоче зберегти супутникову ліцензію для цього регіону, оскільки «через ланшафт не усюди є стандартне покриття»
Регулятор задовольнив прохання компанії.
Нагадаємо, медіагрупи закодували супутниковий сигнал своїх каналів у ніч на 29 січня 2020 року. У березні 2020 року група компаній Film.ua, яка є партнером медіахолдингів, поступово закодувала сигнал усіх своїх шести мовників: FilmUADrama, Bolt, 36,6 TV, «Кус-кус», Epoque і «Дача». Також свій сигнал закодував музичний канал Music Box, який мовив з 2007 року у відкритому доступі. А з 1 вересня 2020 зникли з відкритого супутника всі канали групи «Континент ТВ» («Трофей», «Терра», «Наука», «Фауна»).
У відкритому доступі на супутнику залишилися суспільні канали «UA: Перший», «UA: Культура», «UA: Крим» і «UA: Донбас», а також інші комерційні телеканали.
Додамо, що з 4 лютого 2019 року супутниковий сигнал телеканалу «UA: Культура» закодовано. Ключ доступу (код BISS) надається за особистим зверненням.